Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

D

Delmem38110

Guest
@ToTheMoonAndBack Έτσι μου είπε αυτή εκεί , λόγω του ότι είμαστε οικογένεια , και καλά ...
μπορεί να κόλλησε τα αυτοκόλλητα καρτελάκια από τις βαλίτσες στην συγκεκριμένη κάρτα που είναι για όλους και να κατάλαβες λάθος.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
μπορεί να κόλλησε τα αυτοκόλλητα καρτελάκια από τις βαλίτσες στην συγκεκριμένη κάρτα που είναι για όλους και να κατάλαβες λάθος.
@ToTheMoonAndBack Μου είπε '' Is one for all '' εκείνη έκανε λάθος γιατί βιαζόταν να σχολάσει και να φύγει ...
 
D

Delmem38110

Guest
@ToTheMoonAndBack Μου είπε '' Is one for all '' εκείνη έκανε λάθος γιατί βιαζόταν να σχολάσει και να φύγει ...
τα αυτοκόλλητα όλων των αποσκευών ήταν στη συγκεκριμένη κάρτα? αν ναι σου έδωσε τη σωστή απάντηση. αν όχι δεν μπορώ να το εξηγήσω.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
τα αυτοκόλλητα όλων των αποσκευών ήταν στη συγκεκριμένη κάρτα? αν ναι σου έδωσε τη σωστή απάντηση. αν όχι δεν μπορώ να το εξηγήσω.
@ToTheMoonAndBack Είχαμε δύο χειραποσκευές μαζί μας που πήραμε στο αεροπλάνο , ήταν κολλημένο πάνω στη κάρτα το αυτοκόλλητο της μεγάλης βαλίτσας που παραδώσαμε στο γκισέ ...
 

tolismark

Member
Μηνύματα
79
Likes
35
Παιδιά, πριν λίγο μίλησα με το αρμόδιο τμήμα στην πολιτική προστασία.
Η κυρία που μίλησα ηταν ξεκάθαρη ότι χρειάζεται ένα PLF για όλη την οικογένεια (συγκεκριμένα για εμένα και την γυναίκα μου), επίσης εφόσον επιστρέφω στην Ελλάδα που είναι η μόνιμη κατοικία μου, μου είπε πως βάζω temporary και permantent address, την δνση μου στην Ελλάδα. Ουσιαστικά δεν φαίνεται κάπου η δνση που έμενα για τις 4 ημέρες στο Μιλάνο αλλά μόνο στο πεδίο ''Previously Visited Country'' φαίνεται οτι ήμουν στην Ιταλία.
Το τηλέφωνο της υπηρεσίας είναι το 2155605151.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.551
Likes
12.597
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ένα plf για Ελλάδα...
Εγω εκανα κ 2ο στο προηγούμενο ταξίδι για να ειμσι σίγουρη αλλά ο υπάλληλος στο αεροδρόμιο μου είπε πως δεν χρειάζεται συμπληρώνεις το όνομα της/του συζύγου η του συνταξιδιώτη αν δεν πρόκειται για άτομο της οικογένειας τσεκάροντας το αντίστοιχο κουτάκι
 

tolismark

Member
Μηνύματα
79
Likes
35
Ένα plf για Ελλάδα...
Εγω εκανα κ 2ο στο προηγούμενο ταξίδι για να ειμσι σίγουρη αλλά ο υπάλληλος στο αεροδρόμιο μου είπε πως δεν χρειάζεται συμπληρώνεις το όνομα της/του συζύγου η του συνταξιδιώτη αν δεν πρόκειται για άτομο της οικογένειας τσεκάροντας το αντίστοιχο κουτάκι
Αυτό έχω κάνει κι εγώ (ένα δηλαδή και για τους δυο μας)…βέβαια έκανα και ένα ξεχωριστό της γυναίκας μου, μη τυχόν και πέσουμε σε κανέναν περίεργο!
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Αυτό έχω κάνει κι εγώ (ένα δηλαδή και για τους δυο μας)…βέβαια έκανα και ένα ξεχωριστό της γυναίκας μου, μη τυχόν και πέσουμε σε κανέναν περίεργο!
@tolismark Σωστά έπραξες !!! Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται ...
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.551
Likes
12.597
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Φρέσκο! Μόλις επιβιβάστηκε για Ιταλία ίσα που έριξαν μια ματιά αν έχεις φτιάξει plf ούτε όνομα κοιτούσαν από τον πανικό. Είπα ότι έχω για 3 άτομα κ είδε μονάχα το δικό μου.
Τεστ κ πιστοποιητικά ούτε καν! Υποθέτω θα τα δουν αυτά στην Ιταλία αλλά για να δούμε....
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
@evaT Στο Ελ.Βενιζέλος κοίταξαν τα plf συν τα πιστοποιητικά όταν παραδίδαμε βαλίτσες στα γκισέ ... Στη Ρώμη , αν θες να πας σε κάποια πόλη μονοήμερη με το τρένο οπωσδήποτε πρέπει να έχεις μαζί σου το πιστοποιητικό εμβολιασμού όπως είναι απαραίτητο και για την είσοδο σε μουσεία , εστιατόρια ...

Κατά την επιστροφή μας από Ρώμη , υπήρχε ένας υπεύθυνος που έλεγχε βιαστικά τα plf μας , όσοι και όσες ερχόντουσαν με PCR 72 ωρών έκαναν επιτόπου στο αεροδρόμιο rapid test από τον ΕΟΔΥ και τα αποτελέσματα θα τους ερχόντουσαν μέσω sms ...
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Βέβαια το τι κάνανε η θα κάνουνε σε ένα αεροδρόμιο της Ιταλίας η της Ελλάδας δεν μπορεί να μας δώσει απάντηση για το τι ακριβώς θα γίνει και σε κάποιο άλλο άτομο κάποια άλλη στιγμή ακόμη και στο ίδιο αεροδρόμιο.

Όταν φτάσαμε στην Ρώμη στο ciampino δεν έγινε κανένας απολύτως έλεγχος. Όταν φεύγαμε από το ίδιο αεροδρόμιο την άλλη ημέρα είδανε το green pass.

Και τέλος πληροφοριακά όταν φτάσαμε Θεσσαλονίκη έλεγχο τα πάντα και κάνανε rapid test στους πρώτους ανεμβολίαστους που βγήκαν από το αεροπλάνο. Αποτελέσματα στο πεντάλεπτο
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.792
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Βέβαια το τι κάνανε η θα κάνουνε σε ένα αεροδρόμιο της Ιταλίας η της Ελλάδας δεν μπορεί να μας δώσει απάντηση για το τι ακριβώς θα γίνει και σε κάποιο άλλο άτομο κάποια άλλη στιγμή ακόμη και στο ίδιο αεροδρόμιο.

Όταν φτάσαμε στην Ρώμη στο ciampino δεν έγινε κανένας απολύτως έλεγχος. Όταν φεύγαμε από το ίδιο αεροδρόμιο την άλλη ημέρα είδανε το green pass.

Και τέλος πληροφοριακά όταν φτάσαμε Θεσσαλονίκη έλεγχο τα πάντα και κάνανε rapid test στους πρώτους ανεμβολίαστους που βγήκαν από το αεροπλάνο
@kabamarou Εμείς όταν προσγειωθήκαμε στη Ρώμη στο Φιουμιτσίνο , με το που βγήκαμε από το αεροπλάνο , εκεί που ξεκινούσε η φυσούνα , μας έκαναν αυστηρό έλεγχο ταυτοπροσωπίας διαβατηρίων/ταυτοτήτων και κατεβάζαμε τις μάσκες για να μας ελέγξουν ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.492
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom