Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ασφαλώς και για Ιταλία μιλάμε άλλα σε ελληνικό Φόρουμ ταξιδιών που η πλειοψηφία είναι Έλληνες και αναχωρούν κ επιστρέφουν σε Ελλάδα σε ελληνικά γράφουμε και Έλληνες είμαστε
επαναλαμβανω ο τιτλος του θεματος αφορα μονο την Ιταλια. για Ελλαδα γραφουμε σε αλλο θεμα να διαβαζουν ολοι, οχι μονο οσοι πανε Ιταλια.
το κοστος δεν ειναι παντου το ιδιο. υπαρχει κ με 40€. στο Μεστρε που αναφερθηκε δειτε το δικτυο της synlab. 50€.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.435
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μήπως θα σου ήταν εύκολο να μάθεις από τον φιλο σου που κανείς pcr με μόνο 50€ (Ονομα
Εργαστηρίου κτλπ διότι μπορεί να μην υπάρχει Βενετία που θελω εγώ) ; Γιατί λίγο που έψαξα το πιο φθηνό ήταν 70😩
Για δες αυτό Test Covid-19 - FARMACIA ROMA

Αν κοιτάξετε το παρόν νήμα προς τα πίσω έχουν γραφεί ήδη σημεία που μπορείς να κάνεις τεστ στην Ιταλία
 

Filfil

Member
Μηνύματα
32
Likes
4
Για δες αυτό Test Covid-19 - FARMACIA ROMA

Αν κοιτάξετε το παρόν νήμα προς τα πίσω έχουν γραφεί ήδη σημεία που μπορείς να κάνεις τεστ στην Ιταλία
Είναι όλα στα ιταλικά 😂 κάνω κάτι λάθος αλλά θα το βρω

Η σύζυγος έκανε τον Ιούλη στο institute Sherman(κάπως έτσι) γύρω στα 65€ στη Βενετία.
Ευψαριστω :)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.435
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Είναι όλα στα ιταλικά 😂 κάνω κάτι λάθος αλλά θα το βρω
Ναι οι Ιταλοί έχουν γενικώς ένα θεματάκι με τα αγγλικά! Αναφέρει κάποια τεστ αλλά ούτε εγώ μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι PCR test ή όχι. Οι τιμές μου άρεσαν πάντως :)
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Μήπως θα σου ήταν εύκολο να μάθεις από τον φιλο σου που κανείς pcr με μόνο 50€ (Ονομα
Εργαστηρίου κτλπ διότι μπορεί να μην υπάρχει Βενετία που θελω εγώ) ; Γιατί λίγο που έψαξα το πιο φθηνό ήταν 70😩
ο Ιταλος διαμενει στο Τρενι Επαρχια Περουτζια 100 χλμ εξω απο την Ρωμη. αρα εκει το κανει!
Υποθετω....οσο πιο τουριστικο το μερος τοσο πιο αυξημενες οι τιμες οσον αφορα την βενετια φιλη μου!
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
επαναλαμβανω ο τιτλος του θεματος αφορα μονο την Ιταλια. για Ελλαδα γραφουμε σε αλλο θεμα να διαβαζουν ολοι, οχι μονο οσοι πανε Ιταλια.
το κοστος δεν ειναι παντου το ιδιο. υπαρχει κ με 40€. στο Μεστρε που αναφερθηκε δειτε το δικτυο της synlab. 50€.
@Samion ...Τοτε ολες οι πληροφοριες που μας δινεις ειναι αχρηστες εφοσον Μοριακα Τεστ Επιδεχονται και σε καραντινα υποχρεουνται οι ελληνες κλπ που επισκεπτονται την χωρα της Ιταλιας και οχι οι Μονιμοι κατοικοι της Ιταλιας!

Ο τιτλος αναφερεται ως "
Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid
"
Aν η μετακινηση μου στην Ιταλια και οι απορρεουσες Υποχρεωσεις και ενεργειες απο την συγκεκριμενη μετακινηση δεν εμπιπτει στην κατηγορια αυτη....τοτε τι δεν καταλαβαινω καλα?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
@Samion ...Τοτε ολες οι πληροφοριες που μας δινεις ειναι αχρηστες εφοσον Μοριακα Τεστ Επιδεχονται και σε καραντινα υποχρεουνται οι ελληνες κλπ που επισκεπτονται την χωρα της Ιταλιας και οχι οι Μονιμοι κατοικοι της Ιταλιας!

Ο τιτλος αναφερεται ως "
Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid
"
Aν η μετακινηση μου στην Ιταλια και οι απορρεουσες Υποχρεωσεις και ενεργειες απο την συγκεκριμενη μετακινηση δεν εμπιπτει στην κατηγορια αυτη....τοτε τι δεν καταλαβαινω καλα?
εγω δεν σε καταλαβαινω καθολου φοβαμαι. εχω γραψει σαφως τι απαιτειται για εισοδο στην Ιταλια.
για Ελλαδα, γενικα η κ αλλες χωρες γραφουμε εδω.
Τα ταξίδια την επόμενη μέρα
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
στην Ελλαδα? εξαρταται που μενεις . εχω δει κ 8€-40€ αναλογα. δες το αντιστοιχο θεμα.
Πολυ φοβαμαι οτι αλλος εχει μπερδευτει ή θελει να μονοπωλει τη κουβεντα στο νημα!!! Ρωταω ξεκαθαρα ποσο στοιχιζει το Rapid test PCR στην χωρα που θα μετακινηθω (Ιταλια) Γενικα και οχι προσωπικα σε ενα μελος, Παιρνεις τον λογο και μου απαντας..... "Στην Ελλαδα???? ( απο 8....40 ευρω)"
ενω εγω ρωταω ΞΑΝΑ για Ιταλια .... και λιγο πιο κατω παλι..... απαντας σελιδ.63
"ναι, χρειαζεται για την εισοδο στη χωρα. το κανεις ελλαδα η απο οπου ξεκινας. τι καταλαβες?"
και ξαναρωταω σελ 63... "Πόσο στοιχίζει ενα PCR στην περιοχή Ciampino Roma κλπ;"

...και σε ενοχλησε που ανεφερα στην σελιδα αυτη οτι πλεον για να γυρισει καποιος απο Ιταλια για Ελλαδα χρειαζεται να κανει Μοριακο Τεστ .....στην Ιταλια ??? γιατι αυτο ειναι θεμα της Ελλαδα και οχι των περιορισμων της Ιταλιας....
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.381
Likes
14.292
Ακυρώνονται οι Χριστουγεννιάτικες αγορές σε διαφορές πόλεις.Επίσης πιθανή παράταση των έκτακτων μέτρων μέχρι 31/3/22.Αναμένονται ανακοινώσεις.

Η Μαδρίτη ζει χωρίς περιοριστικά μέτρα | Έκτακτα μέτρα στην Ιταλία μέχρι τον Μάρτιο, ακυρώνονται χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις - ΧΡΗΜΑ & ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ money-tourism.gr
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.553
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom