Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
να ξεκαθαριζετε για ποια περιοχη μιλατε. δεν ισχυουν ολα για ολες τις περιφερειες. σημερα η μονη κιτρινη ειναι η σικελια οπου βεβαια ειναι υποχρεωτικη η μασκα κ σε εξωτερικους χωρους. επομενη εκτιμηση στις 26/9. παρακολουθειτε τα νεα κ τις εξελιξεις.
 

MaryK.

Member
Μηνύματα
21
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Koh Phangan Thailand
να ξεκαθαριζετε για ποια περιοχη μιλατε. δεν ισχυουν ολα για ολες τις περιφερειες. σημερα η μονη κιτρινη ειναι η σικελια οπου βεβαια ειναι υποχρεωτικη η μασκα κ σε εξωτερικους χωρους. επομενη εκτιμηση στις 26/9. παρακολουθειτε τα νεα κ τις εξελιξεις.
αναφερόμουν στο Μιλάνο και απάντησα στο σχόλιο του soudianos που έλεγε για το Teatro alla Scala . Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Στην αναχώρηση από το Ηράκλειο ζήτησαν το green pass. Στην άφιξη στο Μιλάνο κανένας έλεγχος. Στην αναχώρηση από κει ζήτησαν green pass και ελληνικό PLF. Στην άφιξη στο Ηράκλειο, στην πρώτη αίθουσα μας περίμεναν δύο νεαροί αστυνομικοί, ο ένας μου ζήτησε το PLF to ελληνικό, το έδειξα και με έστελνε σ ένα διαχωριστικό για κάνω rapid τεστ. Γιατί του είπα να κάνω το τεστ αφού έχω green pass? ΤΙ ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΌ? μου απάντησε. Δείχνει ότι έχω κάνει δύο εμβόλια. Κι όταν του το έδειξα με άφησε και πέρασα. Τα συμπεράσματα δικά σας.
 

zade

Member
Μηνύματα
157
Likes
688
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Γρήγορη ερώτηση :

Πετάω Ιταλία Την Κυριακή, η ryan με αφήνει να κάνω check in μόνο 24 ώρες νωρίτερα, άρα δεν ξέρω την θέση μου εκ των προτέρων. Περιμένω μέχρι αύριο Σάββατο να φτιάξω το plf το ιταλικό;
 

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Γρήγορη ερώτηση :

Πετάω Ιταλία Την Κυριακή, η ryan με αφήνει να κάνω check in μόνο 24 ώρες νωρίτερα, άρα δεν ξέρω την θέση μου εκ των προτέρων. Περιμένω μέχρι αύριο Σάββατο να φτιάξω το plf το ιταλικό;
Μπορείς να το κάνεις επεξεργασία, αφου μάθεις την θέση σου.

Απο την πολύ πρόσφατη μου εμπειρία με πτηση προς Μπέργκαμο, δεν μας εγινε κανένας έλεγχος κατά την άφιξη (στην αναxχώρηση μια πολύ γρήγορα ματιά στο gate). Οπότε, θεωρώ, είσαι safe να βάλεις τυχαία θέση απο τώρα.
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.966
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Γρήγορη ερώτηση :

Πετάω Ιταλία Την Κυριακή, η ryan με αφήνει να κάνω check in μόνο 24 ώρες νωρίτερα, άρα δεν ξέρω την θέση μου εκ των προτέρων. Περιμένω μέχρι αύριο Σάββατο να φτιάξω το plf το ιταλικό;
Έβαλα τυχαία θέση στην πτήση μου για Μπέργκαμο γιατί ήθελα να μην το αφήσω τελευταία στιγμή το plf και κανείς δεν το έλεγξε ποτέ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom