Ιταλία Ταξίδι Ιταλία και περιορισμοί covid

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Είναι φοβερό, αλλά ακολουθουμε κοινή πορεια. Βαυαρία, Βαδη-Βυτεμβεργη, Ιταλία!
Πωπω απίστευτο ε... εχω χάσει τον έλεγχο με τις κρατήσεις και τις ακυρώσεις... Μέχρι και εισιτήρια έχω βγάλει για την Ravenna Gorge Christmas Market...
Άραγε να πάμε και Ιταλία ? Έχω αρχίσει και χάνω την διάθεση μου...
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Πωπω απίστευτο ε... εχω χάσει τον έλεγχο με τις κρατήσεις και τις ακυρώσεις... Μέχρι και εισιτήρια έχω βγάλει για την Ravenna Gorge Christmas Market...
Άραγε να πάμε και Ιταλία ? Έχω αρχίσει και χάνω την διάθεση μου...
Οχι βεβαια, μην χάνεις τη διάθεση. Εγώ είμαι για Σικελία.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Άραγε να πάμε και Ιταλία ? Έχω αρχίσει και χάνω την διάθεση μου...
γιατι καλε? Πατρα, Θεσσ, Αθηνα κινδυνευεις περισσοτερο ..η εμβολιαστικη καλυψη ειναι στο 87% των 12+ ετων, 80+% στο συνολο.
ανακοινωθηκε το super green pass οπως το λενε. κανενα νεο μετρο για εμβολιασμενους οι οποιοι ειναι κ οι μονοι που μπαινουν σε κλειστους χωρους σινεμα, θεατρα, εστιατορια αλλα και ξενοδοχεια. εμβολιο κ κανενα προβλημα. η % καλυψη των Μεθ ειναι σε μονοψηφια νουμερα, προς το παρον παντα. Ισχυς του σουπερ πας 6/12-15/1.
Super Green Pass, dal Cdm ok all'unanimità. Già in zona bianca dal 6 dicembre al 15 gennaio e anche sui trasporti locali. Niente alberghi, bar e palestre per i No Vax.
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Ε απ την αρχή Ιταλία έπρεπε να κλείσουμε... τα λάθη πληρώνονται...για το super green pass πρέπει να εκδόσουμε κάτι νέο ή το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό αρκεί?
 

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
Επομενως για να μπεις Ιταλία καθώς κ για μουσεία εστιατόρια κλπ μπορούν μόνο οι εμβολιασμενοι?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επομενως για να μπεις Ιταλία καθώς κ για μουσεία εστιατόρια κλπ μπορούν μόνο οι εμβολιασμενοι?
οχι για να μπεις στη χωρα.
μουσεια εστιατορια κ το σημαντικοτερο ολων ξενοδοχεια μονο σε εμβολιο-νοσηση. τα λοιπα οπως πριν. αυτα απο 6/12
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Ξέρετε σε ποιες περιοχές στη Β.Ιταλία υπάρχουν περιορισμοί? Κλείσιμο εστιατορίων στις 18.00 και απαγόρευση εξόδου χωρίς συγκεκριμένο λόγο???(ετσι μου έγραψαν από το ξενοδοχείο) @Samion please help
Βλέπω έως 5/12 σε Νότιο Τιρόλο...
Εντάξει δεν γίνεται να αλλάξω προορισμό για 4η φορά!
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ξέρετε σε ποιες περιοχές στη Β.Ιταλία υπάρχουν περιορισμοί? Κλείσιμο εστιατορίων στις 18.00 και απαγόρευση εξόδου χωρίς συγκεκριμένο λόγο???(ετσι μου έγραψαν από το ξενοδοχείο) @Samion please help
Βλέπω έως 5/12 σε Νότιο Τιρόλο...
Εντάξει δεν γίνεται να αλλάξω προορισμό για 4η φορά!
δεν υπαρχουν περιορισμοι σε περιφερειες, επαρχιες. μονο σε χωρια που εχουν κοκκινησει κι αυτα περιοδικα. ρωτας εκει που πας τι ισχυει. κ απεφυγε τα. προτιμησε αστικα κεντρα η γνωστα θερετρα.
(στα ιταλικα δεν υπαρχει νοτιο τιρολο).
αν παρ ολα αυτα επιμενεις στην επιλογη σου βεβαιωσου οτι δεν ειναι σε κοκκινη λιστα το χωριο.
Misure specifiche per Comuni con valori di incidenza elevati | Protezione civile | Provincia autonoma di Bolzano - Alto Adige
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276

a.pol

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Να κανω ενα update, για παιδια κατω των 12 δεν ζητανε τιποτα για εισοδο σε μουσεια ή εστιατόρια. Για τους ενηλικες ομως ζητανε green pass σε μουσεια, σε εστιατορια δεν εχουν ζητήσει τίποτα ακομα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.383
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Για τους ενηλικες ομως ζητανε green pass σε μουσεια, σε εστιατορια δεν εχουν ζητήσει τίποτα ακομα.
Τι εννοείς δεν έχουν ζητήσει τίποτα ακόμα για εστιατόρια;.... Για να μπεις σε εστιατόρια απο το καλοκαίρι ζητάνε ευρωπαϊκό πιστοποιητικό και απο αύριο το μόνο που αλλάζει είναι οτι δέχονται μόνο πιστοποιητικό που εκδίδεται απο εμβολιασμό ή νόσηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.781
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom