Κίνα Ταξίδι Κίνα και βίζα

McElk

Member
Μηνύματα
1.032
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
4 εργάσιμες. Υποβάλλεις τα δικαιολογητικά το πρωί της πρώτης μέρας και παίρνεις το διαβατήριο με τη βίζα το πρωί της 4 ης
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
αφου μπορούν να τα βρουν και απο αλλού γιατί μας βάζουν και τα γράφουμε;
Απλά δεν καταλαβαινω τι σημασία έχει αν εχω τελειώσει δημοτικό ή γυμνάσιο ή αν υπηρέτησα στο ναυτικό ή στις διαβιβάσεις...
τελος παντων ,επειδή πάω για δουλεια θα ρωτήσω όπως είπα στο πρακτορειο που μας βγάζει τα εισιτήρια αν μπορούν να κάνουν τα περισσότερα μπας και προλάβουμε . Αλήθεια , πόσο χρόνο κάνει να βγεί η βίζα;
Aν μπορούν να τα βρουν δεν ξέρω, απλώς αναρωτιέμαι γιατί να ενοχλεί κάποιον να δίνει στοιχεία που μόνο απόρρητα δεν είναι γενικά. Εδώ ένα linkedin έχουμε κ τα λέμε όλα λεπτομερώς.

Βαρετή η φάση με τη βίζα αλλά αυτή είναι η διαδικασία κ δυστυχώς κοστίζει αρκετά και σε χρήμα, το χειρότερο όμως είναι το καθημερινή πρωί χωρίς να ξέρεις πόσο χρόνο θα σου πάρει.

Έχει νομίζω και εξπρές με υψηλότερο κόστος αλλά με το regular είναι 3-4 εργάσιμες αν όλα πάνε χωρίς κολλήματα. Όμως στο σάιτ νομίζω δεν διευκρινίζει τον χρόνο.
 
Last edited:

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
456
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
χρειάζεται να προσκομίσεις και τα εισητήρια ή απλα μονό φτάνει να δηλώσεις αφιξη-αναχώρηση;
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
χρειάζεται να προσκομίσεις και τα εισητήρια ή απλα μονό φτάνει να δηλώσεις αφιξη-αναχώρηση;
Θα εκτυπώσεις που θα εκτυπώσεις τη φόρμα και την κράτηση της διαμονής.
Εκτύπωσε και την κράτηση των αεροπορικών να σαι on the safe side.
Εμενα διασταυρωσε αυτο που δηλωσα με το εισιτηριο παντως (μπορεί επειδή απλώς το είχα δώσει ετσι κ αλλιως σαν εγγραφο κ να μην το ζητουσε).
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
456
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
ευχαριστώ για τις απαντήσεις
απλά είμαι λίγο στην πίεση γιατί πρέπει να πάω για ενα training και πρέπει να μου πουν οι Κινέζοι πότε ξεκινάει και πότε τελειώνει, αν θα φροντίσουν αυτοί για την διαμονή ή θα πρέπει να την κλείσουμε εμείς, να τα έχω αυτά στα χέρια μου μαζί με την πρόσκληση για να βγάλω εισιτήρια ώστε να τα πάω ολα μαζί για την βίζα ,για να προλάβω να είμαι 22 Απριλίου στο Γκουιλίν !
και απ'οτι βλέπω οι Κινέζοι είναι λίγο τα ζωα μου αργά, απο την Πέμπτη τους έχω στείλει μειλ και ακόμα να απαντήσουν...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom