Καναδάς Ταξίδι Μόντρεαλ - Κεμπέκ (Καναδά)

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.772
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αν και θα έπρεπε να πηγαίνατε και εκτός Μόντρεαλ προς την νότια ακτή όπου υπάρχουν εκπληκτικά μικρά χωριά για εξερεύνηση. Απορώ πως πήγες στο Μοντρεαλ και δεν δοκίμασε Poutin, Roast beef και Smoked meat. Είναι σαν να λέμε τα σήματα κατατεθέν της πόλης όσο αναφορά τις γεύσεις. Φαντάζομαι θα έφαγες το πρωί τηγανίτες μαζί με maple syrup.
Εχεις δικιο αλλα δυστηχως δεν προλαβαιναμε....:( φαντασου οτι ξεκιναγαμε πρωι και γυρναγαμε βραδυ. Το μονο σιγουρο ειναι οτι καποια στιγμη θα ξαναπαω Μοντρεαλ και τοτε θα κοιταξω να παω σε αυτα που προτεινεις!;)
Οσο για τα εδεσματα που αναφερεις δυστηχως δεν τα δοκιμασα καθως κανεις ντοπιος δεν μου προτεινε να τα δοκιμασω....ουτε τηγανιτες εφαγα....την επομενη φορα!!;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.362
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
....ουτε τηγανιτες εφαγα....την επομενη φορα!!;)
manolism δεν χρειάζεται να περιμένεις την επόμενη φορά..
pancakes εύκολα γίνονται σπίτι και maple syrup σε ΑΒ. αμερικάνικο μεν αλλά παιρνεις μια καλή ιδέα..:D
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.772
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
manolism δεν χρειάζεται να περιμένεις την επόμενη φορά..
pancakes εύκολα γίνονται σπίτι και maple syrup σε ΑΒ. αμερικάνικο μεν αλλά παιρνεις μια καλή ιδέα..:D
Ευχαριστω Στεφανε για την πληροφορια!;)
 

pantsos

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Παιδιά αυτό το έντυπο που συμπληρώνεις πριν φτάσεις μόντρεαλ μπορούμε να το βρούμε κάπου οnline?>
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Παιδιά αυτό το έντυπο που συμπληρώνεις πριν φτάσεις μόντρεαλ μπορούμε να το βρούμε κάπου οnline?>
Δεν το ξερω...αλλα πραγματικα δεν ειναι κατι δυσκολο...πολυ απλο..απλα γραφεις που θα πας ποσο θα κατσεις και που θα μεινεις αν θυμαμαι καλα
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Το οποίο χαρτάκι αυτό στο ελέγχει ένας κύριο ή κυρία όταν φτάνεις στο αεροδρόμιο...αφού σου κάνει τις γνωστές ερωτήσεις...μετά του βάζει μία σφραγίδα...ανάλογα με το τι χρώμα είναι η σφραγίδα πριν βγεις (και αφού έχεις πάρει και τις βαλίτσες σου) σε ξαναελέγχει ένας άλλος κύριος της αστυνομίας...ανάλογα με το τι χρώμα έχει η σφραγίδα η σου λέει Καλώς όρισες στον Καναδά ή σου λέει για περάστε από το εκεί γραφείο για μερικές ερωτήσεις ακόμα...μια φορά μόνο με είχαν πάει στο μέσα γραφείο (και μάλιστα με καναδικό διαβατήριο πάω πάντα καναδά) δεν έχω ιδέα τι δεν άρεσε στην φάτσα μου στην κυρία που μου είχε βάλει την σφραγίδα τότε.
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.772
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ευχαριστώ. Επειδή σε 2 βδομάδες πετάω για Μόντρεαλ μπορείς να μου πεις ποια πρέπει να σημειώσω η όποια δε χρειάζονται?
Ευχαριστώ
Ολα τα πεδια τα συμπληρωνεις, αλλα δεν χρειαζεται να ανησυχεις καθως οτι απορια εχεις μπορεις να ρωτησεις το πληρωμα του αεροπλανου. Το εντυπο αυτο θα σας το δωσουν μεσα στο αεροπλανο και θα σας γινει ενημερωση πως συμπληρωνεται.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.094
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom