Τουρκία Ταξίδι Τουρκία και περιορισμοί covid

stelinaaa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Παιδιά σώστε με ταξιδεύω αύριο βράδυ αεροπορικώς, προσπαθώ να συμπληρώσω την φόρμα https://register.health.gov.tr/search για να την δείξω στην αεροπορική και για να μπορέσω να προμηθευτώ την Istanbul Card και δεν μου αναγνωρίζει με τίποτα τη διεύθυνση του ξενοδοχείου. Τι μπορώ να κάνω?
 

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
Παιδιά σώστε με ταξιδεύω αύριο βράδυ αεροπορικώς, προσπαθώ να συμπληρώσω την φόρμα https://register.health.gov.tr/search για να την δείξω στην αεροπορική και για να μπορέσω να προμηθευτώ την Istanbul Card και δεν μου αναγνωρίζει με τίποτα τη διεύθυνση του ξενοδοχείου. Τι μπορώ να κάνω?
Τί εννοείς; Ο,τι θέλεις μπορείς να γράψεις στο πεδίο διεύθυνσης, δεν γίνεται κάποιος έλεγχος. Πολλοί βέβαια κολλάνε στο İstanbul καθώς είναι άλλο γράμμα το I από το İ. Γράψε st και θα το εμφανίσει.
Για Istanbulkart δεν έχει κάποια σχέση η φόρμα, δεν χρειάζεται κάπου.
 

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
Παιδιά σώστε με ταξιδεύω αύριο βράδυ αεροπορικώς, προσπαθώ να συμπληρώσω την φόρμα https://register.health.gov.tr/search για να την δείξω στην αεροπορική και για να μπορέσω να προμηθευτώ την Istanbul Card και δεν μου αναγνωρίζει με τίποτα τη διεύθυνση του ξενοδοχείου. Τι μπορώ να κάνω?
καν την κοπυ από την σελίδα τους και σβήσε αν έχει τονισμούς,ούτως η άλλως δεν θα του δώσει και κάνεις σημασία μην αγχώνεσαι.
 

stelinaaa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Αρχικά ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Σωστά το έχω γράψει. Δεν μου επιτρέπει να προχωρήσω στο επόμενο βήμα καθώς δεν έχει βρεθεί διεύθυνση. Δοκίμασα να την εισάγω με χίλιους τρόπους
 

giorgos vzr

Member
Μηνύματα
75
Likes
259
Επόμενο Ταξίδι
?
Αρχικά ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Σωστά το έχω γράψει. Δεν μου επιτρέπει να προχωρήσω στο επόμενο βήμα καθώς δεν έχει βρεθεί διεύθυνση. Δοκίμασα να την εισάγω με χίλιους τρόπους
τα υπόλοιπα στοιχειά τα τσέκαρες -πόλη -περιοχή -τ.κ. κτλ αν είναι οκ .
πάνε 3 μήνες και δεν θυμάμαι ακριβώς τι ζητούσε αλλά και εμένα κολλούσε και το έκανα από το σαιτ του χοτελ κοπυ.
 

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
Αρχικά ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Σωστά το έχω γράψει. Δεν μου επιτρέπει να προχωρήσω στο επόμενο βήμα καθώς δεν έχει βρεθεί διεύθυνση. Δοκίμασα να την εισάγω με χίλιους τρόπους
Αφού γράψεις τη διεύθυνση, πατάς στο add το κόκκινο κουμπάκι;
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Παιδιά HES κωδικό χρειάζεται ακόμα στην Τουρκία?

καλησπερα σας.επεστρεψα εχθες απο τουρκια.πηραμε την τοπικη sim μια χαρα ηταν.ολα καλα.καθως βγαλαμε και την istanbul cart.
Οσοι εχουν σκοπο να την επισκεφτουν να πατε να φατε στο Hacı Abdullah Lokantası εχει φοβερα ποιοτικο φαγητο και καλες τιμες.
sto Vamos Estambul Restaurant φαγαμε πολυ ωραια.δεν ειναι φθηνο αλλα ειναι ποιοτικο και ωραιο περιβαλλον.
να πατε ειναι φοβερη εμπειρια και μονο αθλητικο παπουτσι.

Κατά την είσοδο στην Τουρκία ή κατά την επιστροφή στην Ελλάδα χρειάστηκε να συμπληρώσετε καμία φόρμα κάτι σαν plf + κάτι παρόμοιο?
 
Μηνύματα
5
Likes
8
Παιδιά HES κωδικό χρειάζεται ακόμα στην Τουρκία?
οχι δεν χρειαζεται.δε θα στο χητησουν πουθενα.
οταν θα μπεις στο αεροδρομιο τους θα σου δωσουν ενα χαρτακι.μη το πεταξεις θα στο ζητησουν και στην αναχωρηση σου απο εκει

Κατά την είσοδο στην Τουρκία ή κατά την επιστροφή στην Ελλάδα χρειάστηκε να συμπληρώσετε καμία φόρμα κάτι σαν plf + κάτι παρόμοιο?
οχι δε θα χρειαστει!!απλα στο αεροδρομιο της αθηνας οι βλακες μας ζητησαν πιστοποιητικο.και οι ηλιθιοι δεν ειχαν προσωπικο να μας περασει απο ελεγχο και αργησαμε πολυ.χαμος εγινε.
Εικόνες ντροπής στο «Ελ. Βενιζέλος»: Εκατοντάδες ταξιδιώτες στην ουρά γιατί... δεν υπήρχαν αστυνομικοί - Δείτε βίντεο
 
Last edited by a moderator:

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
οχι δεν χρειαζεται.δε θα στο χητησουν πουθενα.
οταν θα μπεις στο αεροδρομιο τους θα σου δωσουν ενα χαρτακι.μη το πεταξεις θα στο ζητησουν και στην αναχωρηση σου απο εκει
Οδικώς θα πάω όχι με αεροπλάνο, αλλάζει κάτι?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.325
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom