Ρούχα για ταξίδι και κρύο

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ανοιγω καινουριο θεμα εδω γιατι στο θεμα Ισοθερμικα Εσωρουχα ασχολουμαστε με τα απομεσα μονο.
Ενδιαφερομαι για παντελονια που να αφηνουν το κρυο των -15 απ εξω.
Εχουμε αγορασει ισοθεμικα κολαν ,αλλα οταν απ εξω φοραω ενα τζιν (χωρια που τα τζιν μου ειναι στενα-σωληνες και δεν τα χωρανε καλα καλα )το κρυο περναει και μεσα.
Αυτα τα αδιαβροχα παντελονια του σκι ειναι φωτια και λαυρα απο τιμες στο Δημητριαδη.
Εχετε να μου προτεινετε σχετικα sites ,μαγαζια και προιοντα?
Ευχαριστω πολυ.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Κλεοπάτρα μου ξεκινάμε με το αυτονόητο. Το τζιν ύφασμα δεν κάνει για κανένα κρύο (λίγο ή πολύ) γιατί "παγώνει". Ακόμα χειρότερα αν είναι κολλητό, οπότε δεν μπορείς να φορέσεις κάτι πιο ζεστό από μέσα.

Εφόσον έχεις ήδη ισοθερμικό κολάν, βρες κάποια απλά παντελόνια με χειμωνιάτικο ύφασμα που σου αρέσουν και σου πηγαίνουν, προτίμησέ τα σε ίσια κλασική αλλά όχι κολλητή γραμμή για να είναι πάντα στη μόδα και θα είσαι μια χαρά. :D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αννουλα ευχαριστω πολυ.
Χρειαζομαι κανενα παντελονι φαρδουλο απο μαλλινο υφασμα ή καμια φορμα με φλις επενδυση.
Αλλα με ενδιαφερει πολυ και για την κορη μου.Αυτα τα παντελονια του σκι ..εχουμε καποιες οικονομικοτερες προτασεις-μαγαζια κλπ?
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Δεν έχω κάτι υπόψη μου αυτή τη στιγμή, ρίχνε μια ματιά στα Lidl πότε πότε αν θέλεις κάτι φτηνό, κι αν θέλεις κάτι καλύτερο, δες όταν ξαναπάς εκτός Ελλάδας. Γερμανία, Γαλλία, κ.λπ. οι τιμές είναι πολύυυ καλύτερες σε τέτοια είδη.
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Καλημέρα!
Συμφωνώ με taxidakia για τα παντελόνια του Lidl..έχει αγοράσει ο πατέρας μου ένα παντελόνι με μπουφανάκι ασορτί για τα χιόνια και είναι εγγύηση!
Δεν κρυώνεις καθόλου! Περίπου 70 ευρώ έκανε το σετ αν θυμάμαι καλά...
και κάτι μπότες για χιόνι έχει πάρει επίσης από εκεί και έιναι πολύ καλές!
Αλλά δυστυχώς δεν βάζουν πολύ συχνά τέτοιες προσφορές..:roll::roll:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Γιαυτο περνωντας σημερα 8 παρα το πρωι εξω απο ενα lidl πηρε το ματι μου καμια 10ρια ατομα να ειναι στημενοι και να περιμενουν ..οχι τα παντελονια απαραιτητα αλλα προσφορες γενικοτερα.Απλα δεν βρισκεις στανταρ το νουμερο σου η παιδικα νουμερα.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ασε τα lidl και την Μερκελ
πήγαινε στο intersport να παρεις ολόσωμη στολή Σκι η Σαλοπετα με μπουφαν ξεχωριστα
αλλά αφου δεν πατε για σκι τι τα θες όλα αυτα ????
Ισοθερμικά για το παιδί και θα ειναι μια χαρά ,κατσε πρωτα να εχει κρύο κίολας γιατι με τετοια τρελα που κουβαλαει ο καιρός ποτε δεν ξερεις !!!!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Που καλε στη Βιεννη και να μην εχει κρυο Ιανουαριο?Δεν υπαρχει περιπτωση!
Δεν θελω ολη αυτη την εξαρτηση του σκι και να ξεπαραδιαστω κιολας.
Γυρευω κατι σε παντελονι τυπου αντιανεμικο με επενδυση μεσα οπως φορουν οι σκιερ..αλλα μονο παντελονι.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Που καλε στη Βιεννη και να μην εχει κρυο Ιανουαριο?Δεν υπαρχει περιπτωση!
Δεν θελω ολη αυτη την εξαρτηση του σκι και να ξεπαραδιαστω κιολας.
Γυρευω κατι σε παντελονι τυπου αντιανεμικο με επενδυση μεσα οπως φορουν οι σκιερ..αλλα μονο παντελονι.

στο ξαναγράφω σαλοπετα η παντελόνι με επενδυση
columbia και θα εισαι μια χαρά
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ναι σίγουρα τα columbia ειναι εγγύηση..αλλά ειναι ακριβά...δες όμως αν βρεις κατι στα outlet στα factory...η στο πρατηριο της columbia στο Κρυονέρι...
δεν ειμαι σιγουρη αλλα εχω την εντύπωση οτι ειδα κατι τετοιο στα sprider στα ανδρικά εμπροχτές που πήγα για παντελόνια φόρμας για το εξοχικό...
ρίξε μια ματιά...
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Γιαυτο περνωντας σημερα 8 παρα το πρωι εξω απο ενα lidl πηρε το ματι μου καμια 10ρια ατομα να ειναι στημενοι και να περιμενουν ..οχι τα παντελονια απαραιτητα αλλα προσφορες γενικοτερα.Απλα δεν βρισκεις στανταρ το νουμερο σου η παιδικα νουμερα.
Ακριβώς! Αλλά είναι όντως "όποιος προλάβει, πρόλαβε". Στο site τους μπορείς να βλέπεις τις προσφορές, ανακοινώνονται μερικές ημέρες νωρίτερα.
Βιέννη Ιανουάριο ε; Για τσέκαρε μήπως είναι οι πρώτες μέρες εκπτώσεων τότε που θα πας, γιατί αν είναι, μπορείτε να τα αγοράσετε εκεί την 1η μέρα που θα πάτε. Δεν έχω ιδέα βέβαια από τιμές Βιέννης...
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Νομίζω ότι αξίζει να δώσεις χρήματα να πάρεις ένα καλό αντιανεμικό, θα τα βγάλει τα λεφτά του! Αν πάλι δεν θες να διαθέσεις τόσα χρήματα, κάνε μια βόλτα σε κανένα admiral ή σε κανένα stock (nike, adidas).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.522
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom