Γενικά Ταξίδι μετά το Λύκειο

zade

Member
Μηνύματα
157
Likes
689
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Ίος.

Έχει όλα όσα ζητάτε και επιπρόσθετο bonus έχει και "εύκολες" ξένες.



Έλα τώρα, μην μου πείτε ότι αυτό δεν παίζει ρόλο... Σίγουρα παίζει.

Άλλη επιλογή (πάλι με "εύκολες" ξένες) είναι η Ρόδος, αλλά είναι μακρύτερα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ίος.

Έχει όλα όσα ζητάτε και επιπρόσθετο bonus έχει και "εύκολες" ξένες.



Έλα τώρα, μην μου πείτε ότι αυτό δεν παίζει ρόλο... Σίγουρα παίζει.

Άλλη επιλογή (πάλι με "εύκολες" ξένες) είναι η Ρόδος, αλλά είναι μακρύτερα.
Η εντυπωση που εχω ειναι οτι οι σημερινοι 18ρηδες δεν ειναι τυροπηχτες γιδαρχοι για να τσιμπανε σε τετοια σχολια για τις γυναικες.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ίος.

Έχει όλα όσα ζητάτε και επιπρόσθετο bonus έχει και "εύκολες" ξένες.



Έλα τώρα, μην μου πείτε ότι αυτό δεν παίζει ρόλο... Σίγουρα παίζει.

Άλλη επιλογή (πάλι με "εύκολες" ξένες) είναι η Ρόδος, αλλά είναι μακρύτερα.
Παρέα 7- 8 ατόμων λέει - δεν αποσαφηνίζει εάν είναι αγοροπαρεα η κοριτσοπαρεα ή mixed. Και επιπλέον οι σημερινοί 18χρονοι είναι πολύ πιο απενοχοποιημενοι (και καθόλου στερημενοι) σε πολλά
 

ileliar

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις. Κι εμείς Πάρο σκεφτόμασταν κυρίως αλλά κάποιοι δεν ήθελαν τόσο. Για Σκιάθο έχετε κάποια άποψη;
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις. Κι εμείς Πάρο σκεφτόμασταν κυρίως αλλά κάποιοι δεν ήθελαν τόσο. Για Σκιάθο έχετε κάποια άποψη;
Ναι μια χαρά και η Σκιάθος για πρώτες νεανικές διακοπές. Δυστυχώς έχω πάρα πολλά χρόνια να πάω για να σου δώσω πιο updated στοιχεία, αλλά και όμορφη είναι και άκρως νεανική και ζωντανή (ανέκαθεν ήταν)🙂
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις. Κι εμείς Πάρο σκεφτόμασταν κυρίως αλλά κάποιοι δεν ήθελαν τόσο. Για Σκιάθο έχετε κάποια άποψη;
Η Σκιάθος θα είναι μια από τις επόμενες εκδρομές σας έχω την εντύπωση.
Είναι σαφώς πιο ακριβή σε σχέση με την Ίο και θα τολμήσω να πω στα ίδια επίπεδα με τη Πάρο, χωρίς να προσφέρει ούτε κατά διάννοια το αντίστοιχο προϊόν. Ενα μικρό, αρκετά υπερεκτιμημένο νησί με υψηλές τιμές τη περίοδο της φουλ σεζόν.
Το μόνο που κερδίζετε είναι τα οδοιπορικά, αν ξεκινάτε βέβαια απ' τον βορρά.
Αν ξεκινάτε από Πειραιά για κανένα λόγο.
 

zade

Member
Μηνύματα
157
Likes
689
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Η εντυπωση που εχω ειναι οτι οι σημερινοι 18ρηδες δεν ειναι τυροπηχτες γιδαρχοι για να τσιμπανε σε τετοια σχολια για τις γυναικες.
Eιρήνη Υμιν αδελφοί μου.

Ούτε καν το αναφέρω με σεξιστική χροιά. Ούτε καν το αναφέρω ως κάτι αρνητικό. Είναι μια απλή αναφορά ότι υπάρχει και αυτή η συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων που επισκέπτεται το νησί και συνεπώς εάν κάποιος θέλει, μπορεί να του δοθεί η ευκαιρία που ας πούμε ότι είναι λίγο πιο σπάνια σε άλλα νησιά.

Το λάθος είναι ότι υπέθεσα ότι είναι αγοροπαρέα. Οπότε λοιπόν σε αυτά δύο νησιά θα βρείτε και "εύκολα" αγόρια... Οπότε αν αυτό είναι κριτήριο ή παράγοντας επιλογής, εγώ το λέω να το έχετε στο νου σας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Eιρήνη Υμιν αδελφοί μου.

Ούτε καν το αναφέρω με σεξιστική χροιά.

Το λάθος είναι ότι υπέθεσα ότι είναι αγοροπαρέα. Οπότε λοιπόν σε αυτά δύο νησιά θα βρείτε και "εύκολα" αγόρια... Οπότε αν αυτό είναι κριτήριο ή παράγοντας επιλογής, εγώ το λέω να το έχετε στο νου σας.
Ναι μωρε, ολοι καταλαβαμε οτι δεν ηταν σεξιστικο, αλλα απλα ετυχε να αναφερθεις σε γυναικες λες και ειναι χ@σ@δοχεια.
Ολοι εχουμε εναν τετοιο μπαρμπα που "καθεται με τη νεολαια" και προσπαθει να επικοινωνησει με τετοιο τροπο.
 
Last edited:

zade

Member
Μηνύματα
157
Likes
689
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Ναι μωρε, ολοι καταλαβαμε οτι δεν ηταν σεξιστικο, αλλα απλα ετυχε να αναφερθεις σε γυναικες λες και ειναι χ@σ@δοχεια.
Ολοι εχουμε εναν τετοιο μπαρμπα που "καθεται με τη νεολαια" και προσπαθει να επικοινωνησει με τετοιο τροπο.
Αρχικά δεν ανέφερα κανέναν χαρακτηρισμό. Κανέναν όμως. Εσύ υποθέτεις και συμπεραίνεις χωρίς να είναι στις προθέσεις μου. Απλώς είχα την αίσθηση ότι γενικά ήμασταν πολύ πιο κουλ με τέτοιες καταστάσεις, και δεν θα μας σοκάρουν ή θα θεωρήσουμε μεμπτά εντελώς φυσιολογικά πράγματα. Τουλάχιστον στο δικό μου το μυαλό, στις διακοπές να γίνεται κάτι τέτοιο, όταν γίνεται με τους δύο σε νηφάλια κατάσταση και εντελώς συναινετικά είναι κάτι πολύ ωραίο. Ε σε κάποια νησιά υπάρχουν πιο πολλές ευκαιρίες, σε άλλα όχι.

Τώρα από εκεί και έπειτα, εφόσον άθελα μου θεωρείς ότι το post μου σε πρόσβαλλε, ζητώ συγγνώμη.
Ούτε θέλω να σπάω τα νεύρα κανενός ούτε αξίζει να χαλάει κανείς την καρδιά του για πράγματα που διαβάζει on line.

Τώρα αυτά για τους "κάθομαι με την νεολαία" μπαρμπάδες δεν τα σχολιάζω, δεν έχει νόημα έτσι κι αλλιώς.

Για να επιστρέψουμε στο θέμα , επίσης μια καλή ιδέα είναι η Ζάκυνθος.

Ούτε ακριβά θα βγει, η συγκοινωνία είναι καλή, και έχει και νεαρό κόσμο και παραλίες και βραδυνή ζωή 😃
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Αρχικά δεν ανέφερα κανέναν χαρακτηρισμό. Κανέναν όμως. Εσύ υποθέτεις και συμπεραίνεις χωρίς να είναι στις προθέσεις μου. Απλώς είχα την αίσθηση ότι γενικά ήμασταν πολύ πιο κουλ με τέτοιες καταστάσεις, και δεν θα μας σοκάρουν ή θα θεωρήσουμε μεμπτά εντελώς φυσιολογικά πράγματα. Τουλάχιστον στο δικό μου το μυαλό, στις διακοπές να γίνεται κάτι τέτοιο, όταν γίνεται με τους δύο σε νηφάλια κατάσταση και εντελώς συναινετικά είναι κάτι πολύ ωραίο. Ε σε κάποια νησιά υπάρχουν πιο πολλές ευκαιρίες, σε άλλα όχι.

Τώρα από εκεί και έπειτα, εφόσον άθελα μου θεωρείς ότι το post μου σε πρόσβαλλε, ζητώ συγγνώμη.
Ούτε θέλω να σπάω τα νεύρα κανενός ούτε αξίζει να χαλάει κανείς την καρδιά του για πράγματα που διαβάζει on line.

Τώρα αυτά για τους "κάθομαι με την νεολαία" μπαρμπάδες δεν τα σχολιάζω, δεν έχει νόημα έτσι κι αλλιώς.

Για να επιστρέψουμε στο θέμα , επίσης μια καλή ιδέα είναι η Ζάκυνθος.

Ούτε ακριβά θα βγει, η συγκοινωνία είναι καλή, και έχει και νεαρό κόσμο και παραλίες και βραδυνή ζωή 😃
Είπε 7-8 άτομα χωρίς να αποσαφηνίζει αν θα είναι όλα αγόρια ή mixed. Εσυ ωστόσο αποφάσισες να αναφερθείς σε «εύκολες ξένες» και όχι σε «εύκολους ξένους», παρόλο που είμαστε «απενεχοποιημενοι» και ίσως και τα κορίτσια της παρέας να επιδίωκαν κάτι τέτοιο. Enough said νομίζω.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Θα πρότεινα και εγώ Πάρο και Ίο, στην δεύτερη πήγα στην ηλικία σου. Ενδεχομένως, να έβαζα και την Σκιάθο στις υποψηφιότητες αλλά θα πρέπει να κάνεις καλή έρευνα για διαμονή, είναι πιο ακριβή από τα άλλα δύο νησιά σε γενικές γραμμές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom