Γενικά Ταξίδι μετά το Λύκειο

Μηνύματα
210
Likes
859
Κοίτα , Ικαρία θα σας πρότεινα αλλά χωρίς ή με περιορισμένα πανηγύρια είναι άλλο νησί από πλευρά διασκέδασης. Πάλι σούπερ είναι, αλλά με άλλη διασκέδαση
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.302
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Κοίτα , Ικαρία θα σας πρότεινα αλλά χωρίς ή με περιορισμένα πανηγύρια είναι άλλο νησί από πλευρά διασκέδασης. Πάλι σούπερ είναι, αλλά με άλλη διασκέδαση
Δεν θα την πρότεινα την Ικαρία για 18ρηδες...πέρα από το γεγονός ότι καλή συγκοινωνία δεν έχει και θα ταλαιπωρηθούν...την έχω για πιο μετά προς τα μέσα-τέλος της φοιτητικής ζωής που έχεις ψηθεί στα τσίπουρα και στα ρακόμελα!
 

BarbaraP

Member
Μηνύματα
11
Likes
9
Καλησπέρα! Μετά από μικρή έρευνα καλύτερα για διακοπές μετά το λύκειο βρήκα την Πάρο έχει νυχτερινή ζωή λίγο οι διαδρομές είναι θέμα αλλά οκευ.. Απλά επειδή ειμαστε με την παρέα μου 6 άτομα από Πελοποννησο κοιτάξαμε και πιο κοντά νησιά και βρήκαμε και την κυθνο.. Πιο ακριβά τα ξενοδοχεία αλλά εκτός αυτό αξίζει για διακοπές?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα! Μετά από μικρή έρευνα καλύτερα για διακοπές μετά το λύκειο βρήκα την Πάρο έχει νυχτερινή ζωή λίγο οι διαδρομές είναι θέμα αλλά οκευ.. Απλά επειδή ειμαστε με την παρέα μου 6 άτομα από Πελοποννησο κοιτάξαμε και πιο κοντά νησιά και βρήκαμε και την κυθνο.. Πιο ακριβά τα ξενοδοχεία αλλά εκτός αυτό αξίζει για διακοπές?
Καλώς ήρθες.

Κύθνο για διακοπές μετά το Λύκειο; Ακραίο μου ακούγεται.
Ακόμα και να μην είστε του έξω και να θέλετε ήσυχες διακοπές, η Κύθνος απαιτεί μεταφορικό μέσο, καθώς η συγκοινωνίες στο νησί είναι ανύπαρκτες και οι καλές παραλίες δύσκολα προσβάσιμες.
Δε πιστεύω να θέλετε να φάτε τα χρήματα σας στα ταξί;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
. Απλά επειδή ειμαστε με την παρέα μου 6 άτομα από Πελοποννησο κοιτάξαμε και πιο κοντά νησιά και βρήκαμε και την κυθνο.. Πιο ακριβά τα ξενοδοχεία αλλά εκτός αυτό αξίζει για διακοπές?
Κατηγορηματικα οχι.
 

BarbaraP

Member
Μηνύματα
11
Likes
9
Καλώς ήρθες.

Κύθνο για διακοπές μετά το Λύκειο; Ακραίο μου ακούγεται.
Ακόμα και να μην είστε του έξω και να θέλετε ήσυχες διακοπές, η Κύθνος απαιτεί μεταφορικό μέσο, καθώς η συγκοινωνίες στο νησί είναι ανύπαρκτες και οι καλές παραλίες δύσκολα προσβάσιμες.
Δε πιστεύω να θέλετε να φάτε τα χρήματα σας στα ταξί;
Σ ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! Ναι δεν κοιτάξαμε απλά μου την πρότειναν σαν νησί.. Δε ξέρω έχουμε μπερδευτεί λίγο με την Πάρο.. Βρίσκουμε πολύ καλές τιμές στην Παροικια αλλά ξέρω ότι έχει μόνο παραλίες ωραίες και τα καλύτερα μαγαζιά είναι στη Νάουσα αλλά εκεί ανεβαίνουν οι τιμές.. Αν πάμε Πάρο τι μας προτείνεις ως προς τις περιοχές για να μείνουμε?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αν πάμε Πάρο τι μας προτείνεις ως προς τις περιοχές για να μείνουμε?
Να πάτε Πάρο και να περάσετε και τέλεια όπως και θα γίνει.
Νάουσα, Νάουσα και αν δε βρείτε εύκολα πάλι Νάουσα να κοιτάξετε. :haha:
Είναι πολύ σημαντικό να μην έχετε βραδινές μετακινήσεις με τα λεωφορεία, να είστε δίπλα στη νυχτερινή ζωή και σε κομβικό σημείο για τις παραλίες.
Με τηλέφωνα και καλό ψάξιμο όλα θα γίνουν.
 

BarbaraP

Member
Μηνύματα
11
Likes
9
Να πάτε Πάρο και να περάσετε και τέλεια όπως και θα γίνει.
Νάουσα, Νάουσα και αν δε βρείτε εύκολα πάλι Νάουσα να κοιτάξετε. :haha:
Είναι πολύ σημαντικό να μην έχετε βραδινές μετακινήσεις με τα λεωφορεία, να είστε δίπλα στη νυχτερινή ζωή και σε κομβικό σημείο για τις παραλίες.
Με τηλέφωνα και καλό ψάξιμο όλα θα γίνουν.
Χαχα θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου.. Σ ευχαριστώ πολύ!!!!!
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Πάντως, εάν ξεκινάτε από Πελοπόννησο (αλήθεια από ποιά πόλη?) μην απορρίπτετε τελείως την ιδέα της Ζακύνθου ή ακόμα (εάν είστε και ολίγον πιο ήρεμοι) και της Κεφαλλονιάς, ειδικά εάν κάποιος από την παρέα έχει προλάβει ήδη και έχει βγάλει δίπλωμα. Αλλά και χωρίς δίπλωμα ειδικά η Ζάκυνθος παλεύεται και έχει κάθε μορφή διασκέδασης και ζωή γενικά, plus οι εκπληκτικές της παραλίες
 

BarbaraP

Member
Μηνύματα
11
Likes
9
Πάντως, εάν ξεκινάτε από Πελοπόννησο (αλήθεια από ποιά πόλη?) μην απορρίπτετε τελείως την ιδέα της Ζακύνθου ή ακόμα (εάν είστε και ολίγον πιο ήρεμοι) και της Κεφαλλονιάς, ειδικά εάν κάποιος από την παρέα έχει προλάβει ήδη και έχει βγάλει δίπλωμα. Αλλά και χωρίς δίπλωμα ειδικά η Ζάκυνθος παλεύεται και έχει κάθε μορφή διασκέδασης και ζωή γενικά, plus οι εκπληκτικές της παραλίες
Γειά σου!Είμαστε από Αίγιο και θεωρουσα μια καλή λύση και το ιόνιο γιατί είναι λιγότερα τα έξοδα για να φτάσουμε και βρίσκεις και φτηνότερα ξενοδοχεία κοντά στο κέντρο σε σχέση με τα νησιά του Αιγαίου.. Η αλήθεια είναι ότι η Ζάκυνθος εχει ναι πολύ ωραίες παραλίες απλά δεν ξέρουμε αν βρούμε στο κέντρο της Ζακύνθου αν θα είναι εύκολη και φτηνή η μεταφορά μας για παραλίες λίγα αξιοθέατα κι αυτά.. Δεν έχει βγάλει κανείς δίπλωμα οπότε χωρίς αμάξι 😓
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Γειά σου!Είμαστε από Αίγιο και θεωρουσα μια καλή λύση και το ιόνιο γιατί είναι λιγότερα τα έξοδα για να φτάσουμε και βρίσκεις και φτηνότερα ξενοδοχεία κοντά στο κέντρο σε σχέση με τα νησιά του Αιγαίου.. Η αλήθεια είναι ότι η Ζάκυνθος εχει ναι πολύ ωραίες παραλίες απλά δεν ξέρουμε αν βρούμε στο κέντρο της Ζακύνθου αν θα είναι εύκολη και φτηνή η μεταφορά μας για παραλίες λίγα αξιοθέατα κι αυτά.. Δεν έχει βγάλει κανείς δίπλωμα οπότε χωρίς αμάξι 😓
Αν και έχω αρκετά χρόνια να πάω στη Ζάκυνθο, θυμάμαι ότι η περιοχή στο Αργάσι είχε αρκετά μπαράκια (και μερικά κλαμπάκια) αρκετά προσεγμένα (καμία σχέση με Λαγανά), και μάλιστα είναι μόλις 4 χλμ με από την πόλη (με συχνό ΚΤΕΛ), και σε σχετικά κοντινή απόσταση από καλές παραλίες. Θεωρώ πως αξίζει η περιοχή ίσως πολύ περισσότερο για διαμονή σε σχέση με την πόλη της Ζακύνθου (στην οποία μπορείτε φυσικά να πάτε απογευματάκια για βόλτες) Επίσης έχει καταλύματα όλων των βαλαντίων. Για ψαχθείτε λοιπόν προς εκείνη την πλευρά. Μακάρι κάποιος που έχει πάει πιο πρόσφατα να μας πει και περισσότερα....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πάρος κι από μένα, μπόλικη νεολαία, μπαράκια, σχετικά φτηνά, θα βρείτε ανθρώπους στην ηλικία σας κι όχι μόνο από την Ελλάδα (πχ πολλοί νέοι Ιταλοί και Ιταλίδες, σέρφερς, backpackers κλπ) και φυσικά Νάουσα.

Στην Κύθνο θα ταλαιπωρήσετε και θα ταλαιπωρηθείτε.

Ζάκυνθο κι εμείς χωρίς αμάξι τη βγάλαμε, δεν ήταν και τρομερή τροχοπέδη, αλλά να πάτε στην Πάρο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom