Γενικά Ταξίδι μετά το Λύκειο

Konstantina19

Member
Μηνύματα
26
Likes
10
Και εγώ συμφωνώ γτ ξενερώνω λίγο με το γεγονός ότι στην Πάρο και συγκεκριμένα Νάουσα που καλώς κακού εκεί υπάρχει η νυχτερινή ζωή σχεδόν όλα είναι μπαράκια τρύπες και τα περισσότερα 4 κλείνουν εκτός από το Ακανθους που είναι το μοναδικό κλαμπ. Μάλλον Ίο θα πάμε
 

Konstantina19

Member
Μηνύματα
26
Likes
10
Δεν νομίζω. Βασικά Πάρο η Ίο κοιτούσαμε και καταλήξαμε στην Ίο γιατί όλοι σε ένα από τα 2 νησιά πάνε. Ας πάρουμε 100 παιδιά 50 πάνε Πάρο και άλλα 50 Ίο απλά η Ίος έχει πιο έξαλλη νυχτερινή ζωή
 

Konstantina19

Member
Μηνύματα
26
Likes
10
Γεια σας και πάλι στην παρέα μου μετά από συζητήσεις έχουμε κάποιες διαφωνίες για παράδειγμα εγώ και η κολλητή μου λέμε να πάμε Ίο και οι άλλες 2 κοπέλες Πάρο. Όπως σας ξαναειπα θέλουμε νυχτερινή διασκέδαση αλλά και σχετικά χαμό το πρωί. Όπως έχω ξαναπεί πιο πάνω η μόνη μου ένσταση είναι ότι στην Πάρο δεν έχει ιδιαίτερα club και όσα μπαράκια υπάρχουν 4 η ώρα έχουν κλείσει πέραν του Akanthus. Επίσης και το πρωί στα beach club δεν έχει αυτό που γίνεται στην Ίο όπως στο Farout πχ η και Pathos (τελευταίο μήνυμα που γράφω σχετικά με αυτό) θα ήθελα απαντήσεις ΒΑΣΕΙ των σημερινών δεδομένων ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Αν τα μπαράκια κλείνουν 4 ή 6 είναι αδιάφορο με το αν θα περάσετε καλά. Καλά θα περάσεις αν αφεθείς να απολαύσεις τις διακοπές σου, σε όποιο ρυθμό κι αν είναι αυτές. Αν δεν αποβάλλεις το άγχος, αν είσαι με το ρολόι στο χέρι για το πότε θα κλείσει ένα μπαρ ή τι ώρα θα πας για ύπνο, μάλλον το 'χεις χάσει το παιχνίδι.
Πάντως, αν ήσουν μεγαλύτερη θα έλεγα ότι χρειάζεσαι άλλου τύπου βοήθεια, όχι αυτή του φόρουμ, αλλά αναγνωρίζω την εφηβική ανυπομονησία. Και για να κλείσω, όπου και να πάτε θα περάσετε καλά. Στην απίθανη περίπτωση, όμως, που δεν περάσετε καλά, δεν θα φταίει η επιλογή του προορισμού. Οπότε, απλά κούλαρε (αν το λένε αυτό ακόμη :cool:).
 

Konstantina19

Member
Μηνύματα
26
Likes
10
Γεια σας και πάλι. Είμαι η κοπέλα που με την παρέα της έχει το δίλημμα σχετικά με Πάρο και Ίο. Μετά από αρκετές συζητήσεις λέμε να κοιτάξουμε τελικά προς Ίο αλλά έχουμε τις εξής αμφιβολίες για Πάρο για αυτό επιλέξαμε την Ίο. Αρχικά τα μόνα club είναι το Ακανθους το οποίο πάει και μέχρι το πρωί και το Dubliner αν και βρίσκεται στην Παροικιά. Εξ πάσι περιπτώσει τα άλλα που υπάρχουν στην Νάουσα(Linardo, Barbarossa κλπ) είδαμε ότι είναι σχετικά μικρά και κλείνουν και νωρίς. Εμείς όπως καταλαβαίνετε θέλουμε ξεσαλωμα αλλά και όσον αφορά το πρωί στα 3 beach bar που έχει η Πάρος δεν έχει αυτόν τον χαμό όπως στην Ίο. Έχουμε άδικο η όχι? Να κλείσουμε την Ίο τελικά ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Επίσης να σημειωθεί ότι από την παρέα μου (μαζί με εμένα είμαστε 6 κοπέλες) οι 2 έτυχε να πάνε στην Πάρο και συγκεκριμένα να μείνουν Ναουσα με τις οικογένειές τους παλιότερα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Επίσης να σημειωθεί ότι από την παρέα μου (μαζί με εμένα είμαστε 6 κοπέλες) οι 2 έτυχε να πάνε στην Πάρο και συγκεκριμένα να μείνουν Ναουσα με τις οικογένειές τους παλιότερα.
Θα πατε φετος;;;;δε νομιζω!μεχρι του χρονου το καλοκαιρι μπορει να μην υπαρχει κανενα κλαμπ πουθενα με την οικονομικη-και μη-κριση που ερχετε!!μη τρελαινεσαι(φιλικα παντα),κλειστε διαμονες απο τωρα ΚΑΙ στα 2 νησια με δωρεαν ακυρωση μεσω booking,hotels ή οποια αλλη πλατφορμα σε βολευει και ΟΤΑΝ ερθει ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΣΧΑ ξανασκεφτεστε που θα πατε!!θα βαλετε κατω τα ακτοπλοικα,τις διαθεσεις,την νυχτερινη ζωη και θα αποφασισετε...μπορει να θες ενα νεφρο για να πας μεχρι και την Αιγινα μεχρι του χρονου...επισης επειδη αναφερες το pathos,αν δεν εισαι της ξενης house μουσικης μη περιμενεις καμια διασκεδαση
 

Konstantina19

Member
Μηνύματα
26
Likes
10
Καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες ναι φέτος το καλοκαίρι θα πάμε. Εμείς απλα θέλουμε ξεσαλωμα και η Ίος φημίζεται για αυτό καθώς υπάρχει πάρτι από νωρίς και μετά τα μαγαζιά πάνε μέχρι τις 6 και υαπρχει και το Ios the Project αν το έχετε ακούσει που ουσιαστικά τα βάζει όλα μέσα ακτοπλοϊκά διαμονή και συμφέρει αρκετά ακόμη και για πάρτι. Η γνώμη σας είναι Ίος καλύτερα από Πάρο?
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
καλύτερη ναι! πηγαίντε και να περάσετε τέλεια χωρίς σταματημό.

ps: επειδή έχω γνωστούς στο νησί μην τολμήσουν και μου πούνε ότι γυρνάγατε σπίτι πριν ξημερώσει κακομοίρα μου!
 

Konstantina19

Member
Μηνύματα
26
Likes
10
καλύτερη ναι! πηγαίντε και να περάσετε τέλεια χωρίς σταματημό.

ps: επειδή έχω γνωστούς στο νησί μην τολμήσουν και μου πούνε ότι γυρνάγατε σπίτι πριν ξημερώσει κακομοίρα μου!
Χαχχαχαχα σας ευχαριστώ πολύ. Επίσης Πάρο έχετε πάει αν ναι στην Νάουσα όντως είναι μικρά τα μαγαζιά και δεν έχει τόσο χαμό ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom