Ταξίδι με Eurostar

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τα πράγματα είναι απλά, όταν κάποιος έχει μια απορία και ρωτάει για κάτι συγκεκριμένο πρέπει να παίρνει και σωστές απαντήσεις... Αν κάποιος δεν ξέρει , απλά δεν ποστάρει γιατί είναι το λιγότερο άκομψο να ποστάρεις για να ποστάρεις και να γράφεις ανοησίες... Στο συγκεκριμένο πόστ κάποιος ρώτησε αν υπάρχει κανείς που να ταξίδεψε με το eurostar από το Λονδίνο στο Παρίσι και ζητούσε πληροφορίες για το ταξίδι. Εγώ δεν έχω κάνει το συγκεκριμένο ταξίδι και κάθησα στα αυγά μου, δεν είπα τίποτε , δεν έγραψα τίποτε... Η φίλη μας και έγραψε άλλα αντάλλων , ότι είχε ταξιδέψει με τραίνο στην Ιταλία που δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει κανέναν αυτό, και έκανε λάθος λέγοντας οτι το eurostar κάνει εσωτερικά Ιταλικά δρομολόγια... Ήταν δηλαδή και εκτός τόπικ και έγραψε λάθος στοιχεία...

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί την διόρθωση μιας σαχλαμάρας την θεωρείτε τυπολατρία, ετοιμολογία και εξετάσεις καλού ταξιδιώτη... Εμένα προσωπικά καθόλου δεν με πτοούν οι χαρακτηρισμοί σας, έχει πλάκα να είμαι ο κακός του site, το θέμα δεν είμαι εγώ, το θέμα είναι το site μας και σας παρακαλώ μην παίζετε με την αξιοπιστία του... Αν κάποιος θέλει συμπαράσταση και κουβεντούλα υπάρχει το social, αφήστε τα υπόλοπα για κάτι πιο σοβαρό...

Το eurostar είναι τρένο που συνδέει διάφορα μέρη της Ευρώπης, έτσι ξέρω εγώ ,
μια μικρή και ταπεινή 23χρονη...
Εαν υπάρχει κάτι άλλο σε Eurostar να μας το πείτε.
Τελεία.
Αυτό θα πει να έχεις το θάρρος της γνώμης σου...

Α και επειδή με έτρωγε... Maredia μου όσο κι αν σου φαίνεται απίστευτο μπορείς να κάνεις μπάνιο στην Ρώμη... H Ostia είναι μόλις 10χλμ. μακριά...
 

greeklad

Member
Μηνύματα
172
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
"Το eurostar είναι τρένο που συνδέει διάφορα μέρη της Ευρώπης, έτσι ξέρω εγώ ,
μια μικρή και ταπεινή 23χρονη..."

Μένω speechless...
 

maredia

Member
Μηνύματα
121
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
In my new place
Ταξίδι-Όνειρο
Φλοριανόπολις, Βραζιλία
Παιδιά χαλαρώστε!
Προφανώς και είπα ότι το eurostar συνδέει μέρη της Ευρωπης χαριτολογώντας.
Απλά επειδή στην αρχική ερώτηση του grtt εαν είναι καλό το eurostar του είπα ναι επειδή έχω ταξιδέψει στην Ιταλία με τρένο της εταιρείας eurostar, η οποία πίστεψα ότι είναι η ίδια (δεν είπα ΠΟΤΕ!!!! ότι έκανα το δρομολόγιο Λονδίνο Παρίσι) και μετά άκουσα κακεντρεχή και ανούσια σχόλια του τύπου "τα χάπια μου", απάντησα με ανάλογο ύφος. Και τώρα βλέπω ότι κάποιοι μένουν και άφωνοι..
Σας αρρώστησα όλους πια??
Αν μη τι άλλο λίγο τακτ δεν έβλαψε ποτέ κανέναν, ειδικά σε τέτοιες περιπτώσεις.
Όπως είπα όμως επιθυμώ να μη συνεχιστεί και από τη στιγμή που ξεκαθάρισα ότι δεν έκανα το δρομολόγιο που θέλει να κάνει ο φίλος μας και ότι απλά ταξίδεψα με τρένο eurostar-ξαναλέω- χωρίς να θέλω να παραπληροφορήσω κανέναν, δε νομίζω ότι αποτελεί και τεράστιο πρόβλημα, ούτε και χρήζει τέτοιας αντιμετώπισης.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Θέμα από μένα πια δεν υπάρχει... Οφείλω και μια συγνώμη στη maredia γιατί μάλλον βλακωδώς το παρατραβήξα...

Πάμε για άλλα...
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Αγαπητέ Traveller.. μιας και είσαι από τους πιο ταξιδεμένους εδώ, έχω να σου προτείνω να μας γράψεις αλλή μια από τις πολύ ωραίες ιστορίες που γράφεις..!!!;)
και μη μας μαλώνεις!! εμένα μου την είπες 2 φόρες από χθες..:(:(
(θέλω να σε ρωτήσω και κάτι για την Τοσκάνη..σου στέλνω Π.Μ)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom