Ταξίδι μόνος ή μόνη??

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.844
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω θα σου πω τα εξης..
εχω παει δυο φορες Ιnterrail, βεβαια με παρεα...
την δευτερη φορα (φοιτητης παντα) οι αλλοι γυρισαν πισω κ εγω κολησα καπου στην Ventimiglia ενα χωριο στα συνορα Ιταλιας προς Γαλλια όπου εκατσα περιπου ενα μηνα ακομα ζωντας τον ερωτα μου...
επελεξε οπωσδηποτε τα youth hostel...μπορει να αλλαξει η ζωη σου...
να εισαι προσεκτικος οσο απαιτειται κ δεν εχεις να φοβασαι τιποτα...βγαλε πολλες φωτο, εχε το χαμογελο στα χειλη, να εισαι ανοικτος στην επικοινωνια με αλλους νεους στα τραινα, κ στους ξενωνες κ θα αλλαξει η ζωη σου μετα απο αυτο
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ποπω turms!!!! νομιζω οτι πρεπει να γραψεις μια ταξιδιωτικη ιστορια με αυτην σου την περιπετεια!!!! :clap::clap::clap:
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Φιλε-η turms πιστεψε με πως και εγω για αυτο ζουσα εδω και 2-3 μηνες που το ειχα κανονισει..αλλα δυστυχως ακυρωθηκε και πλεον ειμαι αναγκασεμνος να φυγω και να επιστρεψω με αεροπλανο..Οποτε με τρενο μονο διαδρομες μεσα στην ευρωπη..Φωτογραφιες πολλες ειναι σιγουρο πως θα βγαλω μιας και ειναι ενας ακομη λογος για να παω!Οσο για τα hostels ειναι σιγουρα μια καλη εμπειρια..Ευχαριστω και παλι!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Οι μέρες που σκοπεύεις να διαθέσεις είναι λίγες, αν θες από τα διάφορα μέρη να δείς και κάτι, κι όχι απλώς να περάσεις μια βόλτα.
Θα σου πρότεινα, αν πας με easy στο Βερολίνο, να παραμείνεις μόνο εντός Γερμανίας, και να πας Βερολίνο - Δρέσδη - Λειψία - Αμβούργο -Ντύσσελντορφ - Κολωνία, κι επιστροφή από εκεί με Germanwings.
Πάντως έχε υπόψη σου ότι τα τρένα στη Γερμανία είναι σχετικά ακριβά, αλλά παρ'ολα αυτά το interrail μπορεί να μη συμφέρει επειδή οι μέρες που θα διαθέσεις είναι λίγες.
Ότι θες για Γερμανικά τρένα στο www.bahn.de.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.844
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
οντως αν ειναι για λιγες μερες το interrail ισως δεν συμφερει
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.844
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
ποπω turms!!!! νομιζω οτι πρεπει να γραψεις μια ταξιδιωτικη ιστορια με αυτην σου την περιπετεια!!!! :clap::clap::clap:
ασε...ας οψεται εκεινο το youth hostel στην ρωμη...
το βραδυ στην καφετερια του γινοταν κατι σαν παρτυ απο τον κοσμο που μαζευοταν...κ εκει εγινε η μοιραια συναντηση...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
βλεπω turms αρχιζεις να ξεδιπλωνεις την ιστορια.....για λεγε....
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.844
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
χαχαχα...
ηταν ενα youth hostel το οποιο σου ελεγε οτι μετα τις 12 κλεινουν οι πορτες κ ανοιγουν στις 6 το πρωι ! !
οποτε ολοι μαζευοταν μετα τις 11.30 στην καφετερια κ καθομασταν ως τις 3-4 το πρωι...
εκει εγινε η μοιραια συναντηση...
το αστειο ηταν οτι δεν ηξερε κ πολλα Αγγλικα, κ φυσικα εγω πολλα Ιταλικα...
κατσαμε περιπου αλλες 10 μερες στην Ρωμη, κ μετα πηγαμε στο ξενοδοχειο (πανσιον) της αδελφης της καπου κοντα στην Ventimiglia που ειπα, οπου κατσαμε εναν μηνα ακομα...μετα γυρισα Ελλαδα, κ φυσικα το καλοκαιρι...you know...Κριμα που τοτε δεν υπηρχαν ψηφιακες...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
οποτε πιο ειναι το ηθικο διδαγμα???? βουρ για ταξιδι μονος!!!! ποτε δεν ξερεις που θα καταληξει!!!!:clap::clap::clap:
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.844
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
ακριβως..οπως λεει κ η γνωστη διαφημιση...

"μια στιγμη μαγικη...που σου αλλαζει την ζωη"....
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Ωραια ιστορια οντως..Σιγουρα τα απροοπτα (θετικα) :) ειναι μεσα στο προγραμμα..Επειδη το ξανασκεφτηκα κ γω για το τρενο σιγουρα δεν συμφερει,γιατι και να κατεβεις απο βερολινο-βουδαπεστη ειναι περιπου 12 ωρες,αν πετυχεις δρομολογιο χωρις αλλαγη και καθυστερησεις..Οποτε βρηκα αεροπορικα σε πολυ καλη τιμη και μαλλον θα το κανω ετσι..Σημερα ειναι η τελευταια μερα που εχω περιθωριο,αυριο αν ειναι πρεπει να κλεισω τα εισητηρια για να αρχισω μετα με τα ξενοδοχεια κλπ..taver σιγουρα οι μερες ειναι λιγες,δεν με περνει για χρονοβορες μεταφορες,οποτε μαλλον θα κατσο 3-4 μερες βερολινο και 3-4 (αντιστοιχα,συνολο 7) βουδαπεστη,που ισως βρω και κατι φιλους που θα ειναι εκει για τον τελικο του πανιωνιου στο πολο εκεινες τις μερες..Καποιο tip για τα youth hostels απο κανεναν?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom