Ταξίδι οδικώς

NIKOSPTOL

Member
Μηνύματα
18
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Καλημέρα σε όλους Πρόκειται να ταταξιδεψω στο Βιλλαχ της Αυστρίας. Την διαδρομή την έχω κάνει πάνω από δέκα φορές αλλά χωρίς οδική βοήθεια. Τώρα θέλω να ασφαλιστώ αλλά καμία εταιρία δεν λεει ξεκάθαρα τι γίνετε σε περίπτωση βλάβης. Έχει κανείς κάποια άποψη επί του θέματος; Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Αντίστοιχα, για τις χώρες της Ευρώπης προσφέρονται:
  • Επί τόπου εξυπηρέτηση ή μεταφορά του σε τοπικό συνεργείο.
  • Επαναπατρισμός του αυτοκινήτου στην Ελλάδα.
  • Κάλυψη των εξόδων επιστροφής του ασφαλισμένου από το εξωτερικό στον τόπο μόνιμης διαμονής του.
  • https://www.anytimeonline.gr/full-coverage-car-insurance#cover3
 

NIKOSPTOL

Member
Μηνύματα
18
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Σας ευχαριστώ και τους δυο για την βοήθεια σας. Όμως ,και οι δυο εταιρείες είναι ασαφείς όσον αφορά τον επαναπατρισμό.
 
Μηνύματα
159
Likes
43
Αν θέλεις NIKOSPTOLστείλε μου με προσωπικό μήνυμα το e-mail σου, για να σου στείλω σαν επισυναπτόμενο τον κανονισμό επαναπατρισμού αυτοκινήτου από το εξωτερικό της ΕΛΠΑ. Τον έχω σκανάρει αλλά δεν καταφέρνω να τον επισυνάψω σε απάντηση.
 

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ταξίδι-Όνειρο
Καταράκτες Ιγκουασού
....και οι δυο εταιρείες είναι ασαφείς όσον αφορά τον επαναπατρισμό.
Πρόσφατα επέστρεψα απο Ευρώπη (Ιταλία-Ελβετία-Γαλλία) με το ΙΧ μου και είχα και εγώ τις ίδιες απορίες για το θέμα ...
Η απάντηση που πήρα σε σχετική ερώτηση μου ήταν ότι : "ότι ισχύει για την Ελλάδα ισχύει πλέον σε όλες τις χώρες της ΕΕ." (τουλάχιστον της Δυτ. Ευρώπης)...
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Απ'όσο γνωρίζω, μόνο η Εθνική Ασφαλιστική έχει πλήρη επέκταση στην Ε.Ε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.416
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom