Ιταλία Ταξίδι σε Ρώμη και Φλωρεντία

Argirakosvolos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας είμαι νεο μέλος θ ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για το ταξιδι μου. 22 του μηνα θ παω Ρώμη κ 23 θελω να ταξιδέψω για φλωρεντινα. Ξερω οτι εχει τραίνο μπορειτε να μου πειτε ποιες είναι η εταιρείες τον τραινων?
Αν θελήσω να πάω με λεωφορειο ποσες ωρες κάνει κ ποσο κοστίζει έχουμε λινκ για λεωφορεία ευχαριστώ κ κάτι τελευταιο. Στην Φλωρεντία πως λέγετε ο κεντρικός σταθμος
 

Ftero

Member
Μηνύματα
18
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία-Μαυροβούνιο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ο κεντρικός σταθμός της Φλωρεντίας λέγεται Santa Maria Novella.Για τα εισιτήρια των τρένων
http://www.trenitalia.com
 
Last edited:

Arpap

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Με π
Καλημέρα. Φαντάζομαι ότι φτάνετε και φεύγετε από Ρώμη; Τότε Ρώμη όλες τις μέρες και μην παίρνετε μετρό :)
Με πλοιο θα παμε. Απο Ανκονα για να παρουμε και αυτοκινητο. Οποτε Ρωμη λες δεν θα εχει θεμα με τους σεισμους; αρα παλευεται χωρις μετρο! ευχατιστω πολυ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.603
Likes
12.423
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Οποτε Ρωμη λες δεν θα εχει θεμα με τους σεισμους; αρα παλευεται χωρις μετρο! ευχατιστω πολυ
Κανείς δεν ξέρει αν η Ρώμη θα έχει πρόβλημα στο μέλλον από τους σεισμούς και βεβαίως ούτε εγώ. Και ναι, μπορείς να μετακινηθείς στη Ρώμη και χωρίς μετρό.
 

Argirakosvolos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Εκλεισα τραίνα με pay pal δεν μπορουσα με, πιστωτική καρτα δεν ξερω το γιατι. Να ρωτησω κατι απο το αεροδρόμιο στην Ρώμη απο σιαμπινο πως παω, στο, τερμινι σταθμο για να φύγω μπορεί καποιος να με πει κ τι κοστίζει ευχαριστώ
 

kons30208

Member
Μηνύματα
21
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μπουενος Αιρες-Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Αιρες
πρόκειται να επισκεφτώ την Φλωρεντία και την Ρώμη σε λίγους μήνες. Ποιά είναι η κατάλληλη περιοχή να κλείσω δωμάτιο?Βρήκα ένα φτηνό κοντά στην Santa Croce στην Φλωρεντία.Είναι καλά εκεί?
Στην Ρωμη που είναι καλά?
 

stavkostakis

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανια
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδας
Γεια σας και από μένα. Περιοχή Sesto Fiorentino έχει μείνει κάποιος να πει γνώμη;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
η περιοχή που αναφέρεις είναι μακριά από το κέντρο της πόλης.
 

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
Καλησπέρα , εγώ πέρυσι που πήγα βρήκα από το booking ένα πολύ καλό ξενοδοχείο Β&Β στο κέντρο, σκέψου ότι από το παράθυρό μας βλέπαμε το βαπτιστήριο.
Βέβαια πήγαμε Μάρτιο και το κλείσαμε σε καλή τιμή γιατί το καλοκαίρι που το ξανακοίταξα ήταν πολύ πιο ακριβό.
Το όνομα του ήταν: B& B LA STANGE DEL DUOMO.
 

stavkostakis

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανια
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδας
Πολύ καλό αλλά πολύ ακριβό για τις ημερομηνίες που θέλω. Ψάχνω και για 2 δωμάτια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.103
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom