Ταξίδι σε εξωτικό προορισμό τον Αύγουστο

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Είμαι ήδη Ζανζιβαρη και είναι εκπληκτικά. Τελεια τιρκουαζ νερα, ησυχια ότι πρέπει για χαλαρωση. Εχει ακριβώς αυτό που ψάχνεις νομίζω.
Θα ήθελα πληροφορίες, πτήσεις και ξενοδοχειο
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Απ' όλα αυτά που λες μόνο Ζανζιβάρη εκείνη την εποχή. Υπέροχες παραλίες ζέστη χαλάρωση ωραίο φαγητό φοβεροί άνθρωποι. Στο υπόλοιπα φυσικά και θα περάσεις καλά αλλα ο καιρός δεν είναι ο ιδανικός. Ειδικά στο Πούκετ θα λιώσεις στη βροχή και όλες σχεδόν οι παραλίες έχουν πολύ κύμα...
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ο Μαυρίκιος "παίζει" παδιά τον Αύγουστο??? Νομίζω και το Μπαλί είναι ΟΚ τον Αύγουστο ε?

Είδα ότι παραπάνω αναφέρθηκε η Σρι Λάνκα. Αυτή δεν είναι κοντά στις Μαλδίβες που υποτίθεται έχουν βροχές τον Αύγουστο?

Έχω απορίες...
 

EMBER

Member
Μηνύματα
122
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
its a surprise!
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ
και εγω θα ηθελα προτασεις για διακοπες αρχες Σεπτεμβρη.. εχω μπερδευτει...
 

EMBER

Member
Μηνύματα
122
Likes
128
Επόμενο Ταξίδι
its a surprise!
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ
Θα ήθελα πληροφορίες, πτήσεις και ξενοδοχειο
Η πτηση ηταν με egyptair μεσω Καιρου κ κοστος 1200€/2 ατομα, περιπου 2 ωρες ως το Καιρο και αλλες 5,5 μεχρι Τανζανια. απο το dar es salam για stown town το αεροπλανακι εκανε μιση ωρα περιπου.
μειναμε 4 μερες stown town (θα μπορουσα ισως να μεινω 1-2 μερες) και 5 μερες στο jambiani. εχει αρκετα ξενοδοχεια για να διαλεξεις αναλογα τι σου ταιριαζει.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Ο Μαυρίκιος "παίζει" παδιά τον Αύγουστο??? Νομίζω και το Μπαλί είναι ΟΚ τον Αύγουστο ε?

Είδα ότι παραπάνω αναφέρθηκε η Σρι Λάνκα. Αυτή δεν είναι κοντά στις Μαλδίβες που υποτίθεται έχουν βροχές τον Αύγουστο?

Έχω απορίες...
Για Αύγουστο δε γνωρίζω αλλά τέλος Ιουνίου που είχα πάει Μαυρίκιο είχε αρκετή ψύχρα γύρω στους 23 βαθμούς την ημέρα και κάποιες στιγμές είχε βρέξει. Η θάλασσα θα έλεγα ότι ήταν αρκετά κρύα. Ιούνιο ως Αύγουστο είναι ο δικός τους χειμώνας. Αν αυτό δε σ'ενοχλεί τότε πήγαινε θα περάσεις απίθανα. Το νησί έχει καταπληκτικές παραλίες και αρκετά πράγματα να δεις και να κάνεις.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Η πτηση ηταν με egyptair μεσω Καιρου κ κοστος 1200€/2 ατομα, περιπου 2 ωρες ως το Καιρο και αλλες 5,5 μεχρι Τανζανια. απο το dar es salam για stown town το αεροπλανακι εκανε μιση ωρα περιπου.
μειναμε 4 μερες stown town (θα μπορουσα ισως να μεινω 1-2 μερες) και 5 μερες στο jambiani. εχει αρκετα ξενοδοχεια για να διαλεξεις αναλογα τι σου ταιριαζει.
Ευχαριστώ έχω αρχίσει ψάξιμο.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Για μένα το καλύτερο μέρος για να μείνεις εκτός από Stone Town είναι το Nungwi. Εκεί μέναμε εμείς σε ξενοδοχείο πάνω σε πάσσαλους μέσα στη θάλασσα http://www.oceangrouphotel.com/amaan-bungalows.php κάποιες ώρες της μέρας. Eπίσης το μέρος εκτός από καταπληκτική παραλία έχει και κάποια εστιατόρια όπως επίσης λίγα bar - beach bars για ποτό. Στα υπόλοιπα μέρη εκτός από Stone Town δε θα βρεις και πολλά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom