Ηνωμένο Βασίλειο Ταξίδι στην Αγγλία

aris

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας.Είμαι νέο μέλος και ο λόγος που γράφω είναι για να με κατατοπίσει κάποιος και να μου προτείνει τον καλύτερο συνδυασμό τιμής όσον αφορά ένα ταξίδι που πρέπει να κάνω στην αγγλία σχετικά με πτήσεις,διαμονή κλπ.Το ταξίδι δεν είναι για διακοπές επομένως δεν ενδιαφέρομαι για γκρουπ,εκδρομές,έξτρα κλπ αλλά κάτι οικονομικό για τις 7 μέρες που θα μείνω εκεί.Θα χρειαστεί να ταξιδέψω σε μερικές πόλεις οδικώς οπότε δεν έχει άμεση σημασία σε ποια πόλη της αγγλίας θα με πάει το αεροπλάνο αν είναι να μου βγει οικονομικότερα.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βρω το φτηνότερο εισιτήριο (μετ'επιστροφής) για Λονδίνο ή κάποια άλλη πόλη της αγγλίας αλλά και κάποιο ξενοδοχείο που να είναι μεν φτηνό αλλά να μην είναι κακό?Ενδιαφέρομαι για Ιούλιο αλλά δεν είμαι ακόμα σίγουρος για ημερομηνίες.Ευχαριστώ..
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Πρέπει να αναφέρεις τις πόλεις τις οποίες θα επισκεφτείς, πρώτα από όλα.

Μπορώ να σε βοηθήσω (όσο μπορώ) για Λονδίνο, Σέφιλντ, Leeds, York και λίγο για manchester.

Πρέπει να βάλεις κάτω τις πόλεις που θα επισκεφτείς και μετά να αρχίσεις να οργανώνεις το ταξιδάκι σου.

Και φαντάζομαι θα νοικιάσεις αυτοκίνητο εκεί, σωστά;

Με μία πρώτη ματιά, προτείνω να κινηθείς κάτι σε easyjet (δεν μας είπες από που είσαι αλλά τέλος πάντων...) και να μείνεις αν θέλεις σε hostel.

Anyway...

Γράψε μας κάτι παραπάνω και θα σε βοηθήσουμε αναλόγως :)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
να προτεινω και εγω καποιες πολεις : newcastle , nottingham , brighton
 

aris

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Είμαι από Θεσσαλονίκη και θέλω να επισκεπτώ τις εξής πόλεις:Leicestershire,Bristol,Manchester και ίσως κανά 2 ακόμα.Δεν έχω ακόμα δίπλωμα (όχι ότι αν είχα θα επιχειρούσα να οδηγήσω ανάποδα) αλλά άκουσα ότι το καλύτερο μέσο για να ταξιδεύεις σε πόλεις που απέχουν σχετικά πολύ μεταξύ τους είναι το τρένο αν και είναι λίγο ακριβό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.521
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom