Αυστρία Ταξίδι στην Αυστρία και περιορισμοί covid

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Σας ευχαριστούμε πολύ όλους και το Forum της σελίδας Γιατί με τις τόσες πολλές πληροφορίες η θα είχαμε αναβάλλει το ταξίδι ... ή θα πήγαινα.καπου ....προς Χαλκιδική...

Το μόνο έγγραφο που χρειάζεται στην Αυστρία είναι το αποδεικτικό εμβολιασμού

Να είστε καλά....

Θα ενημερώσω κ εγώ με τη σειρά μου μετά την επίσκεψη μου για οποιαδήποτε πληροφορία..
Προχώρησες παρακάτω;Είδες τις χώρες στο παράρτημα Α ;
If this applies to you, you do not have to fill out the form below.
Annex A countries currently include: Albania, Andorra, Australia, Belgium, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, ,.......etc etc etc
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
.... κι αν επιστρέφετε από κει με aegean, ετοιμαστείτε για τεράστιες ουρές στο checkin, όπου ελέγχουν τα έγγραφά σας χωρίς να ξερουν καλά καλά τι ελέγχουν. Η δική μου έψαχνε την ημερομηνία πρώτης δόσης στο "ψηφιακό" πιστοποιητικό.
Και μην περιμένετε ότι αν είστε business class/gold card θα πάει πιο γρήγορα, βάζουν και όλα τα δύσκολα economy στο business γκισέ.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
.... κι αν επιστρέφετε από κει με aegean, ετοιμαστείτε για τεράστιες ουρές στο checkin, όπου ελέγχουν τα έγγραφά σας χωρίς να ξερουν καλά καλά τι ελέγχουν. Η δική μου έψαχνε την ημερομηνία πρώτης δόσης στο "ψηφιακό" πιστοποιητικό.
Και μην περιμένετε ότι αν είστε business class/gold card θα πάει πιο γρήγορα, βάζουν και όλα τα δύσκολα economy στο business γκισέ.
Κάτσε να φτάσω..... πρώτα η επιστροφή μου με wizz Θεσσαλονίκη
 

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
.... κι αν επιστρέφετε από κει με aegean, ετοιμαστείτε για τεράστιες ουρές στο checkin, όπου ελέγχουν τα έγγραφά σας χωρίς να ξερουν καλά καλά τι ελέγχουν. Η δική μου έψαχνε την ημερομηνία πρώτης δόσης στο "ψηφιακό" πιστοποιητικό.
Και μην περιμένετε ότι αν είστε business class/gold card θα πάει πιο γρήγορα, βάζουν και όλα τα δύσκολα economy στο business γκισέ.
απο που πεταξες ? εγω πεταω απο μοναχο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
απο που πεταξες ? εγω πεταω απο μοναχο
Δεν είμαι σαφής; Από το μόνο Αυστριακό αεροδρόμιο από το οποίο πετάει με προγραμματισμένες πτήσεις η Aegean. Αν πέταγα από Γερμανία, θα πόσταρα σε θέμα για τη Γερμανία.
 

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
Δεν είμαι σαφής; Από το μόνο Αυστριακό αεροδρόμιο από το οποίο πετάει με προγραμματισμένες πτήσεις η Aegean. Αν πέταγα από Γερμανία, θα πόσταρα σε θέμα για τη Γερμανία.
Καλα και εγω Αυστρια παω αλλα απο Γερμανικο αεροδρομιο που ειναι πιο κοντα , anyway.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Για όποιον θέλει να συμμετάσχει στο υπαίθριο Φεστιβάλ κινηματογράφου κλπ κλπ που θα λάβει χώρα στη Βιέννη το επόμενο δίμηνο από 4 Ιουλίου πρέπει να έχει ένα από τα 3 Gs (τα τρία αποδεικτικά έγγραφα που λένε πιστοποιητικό εμβολίου κλπ κλπ)


Και αυτό εδώ το QR εισόδου στην εκδήλωση η οποία είναι δωρεάν από ότι μαθαινω: Registration


μονο στα γερμανικά προς το παρόν
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Εξαργυρωσα ενα voucher της wizz και θα εξαργυρωσω δωρεαν διαμονη απο κουπονι της hotels.com και θα εξαργυρωσω και ενα voucher της Flixbus μην παει χαμενο, οποτε εκλεισα ενα τριημερο στην Αυστρια για να παω στο Graz και σε ενα μουσειο στη Βιεννη. Οι εμβολιασμενοι δεν εχουμε καμια περιεργη υπoχρεωση εκτος απο το να δειχνουμε παντου το ευρωπαικο πιστοποιητικο, σωστα?
 
Last edited:

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Εξαργυρωσα ενα voucher της wizz και θα εξαργυρωσω δωρεαν διαμονη απο κουπονι της hotels.com και θα εξαργυρωσω και ενα voucher της Flixbus μην παει χαμενο, οποτε εκλεισα ενα τριημερο στην Αυστρια για να παω στο Graz και σε ενα μουσειο στη Βιεννη. Οι εμβολιασμενοι δεν εχουμε καμια περιεργη υπoχρεωση εκτος απο το να δειχνουμε παντου το ευρωπαικο πιστοποιητικο, σωστα?

Όπου και να πας πρέπει να έχεις το χαρτί τυπωμένο στο χέρι....
Το βλέπουν στα 2' και προχωράς ούτε καν ασχολούνται παραπάνω. Αν έχεις και μάσκα και μπαίνεις με αυτή στα ΜΜΜ ούτε καν θα καταλάβεις ότι υπάρχει καραντινα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom