Αυστρία Ταξίδι στην Αυστρία και περιορισμοί covid

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.827
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Καλησπέρα ταξιδιωτική μου παρέα,
θέλω τη συμβουλή σας γιατί σήμερα έχω προβληματιστεί.
Είχα σκοπό να πάμε μια μέρα από τη Βιέννη στο Σάλσμπουργκ και σήμερα διάβασα ότι υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με τη διασπορά του ιού σε όλη την ευρύτερη περιοχή.
Τι προτείνετε? Να το αποφασίσουμε ή να σκεφτούμε κάποιο άλλο μέρος
για μονοήμερη(δέχομαι προτάσεις )
ολο το κρατιδιο ειναι σε lock down....αστο καλυτερα....
 

LTS

Member
Μηνύματα
25
Likes
48
10 ήμερο καθολικό Lockdown σε όλη την Αυστρία από την Δευτέρα και με ενδεχόμενη παράταση για άλλες 10 ημέρες. Μετά έτσι και αλλιώς οι ανεμβολίαστοι θα παραμείνουν αποκλεισμένοι ! Συζητιέται και για πιθανή υποχρεωτικότητα βάση νόμου για καθολικό εμβολιασμό ! Kronen Zeitung | Aktuelle Nachrichten | krone.at
ΩΧΧΧΧΧ..... τώρα το διαβάζω !!!
"....... the measures will end automatically on December 12th at the latest. " τώρα ήρθε και έδεσε !!!
Τι κάνουμε τώρα εμείς που είναι να φύγουμε στις 19 Δεκεβρίου ..οέο???
Περιμένουμε μέχρι τελευταία στιγμή ...μήπως αλλάξει κάτι για μετά ???
Άντε αν δούμε..!!!
Σας ευχαριστώ πάντως όλους σας παιδιά για τις πληροφορίες που δώσατε.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.104
Likes
3.731
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Μια χρονιά είπα και εγώ να ταξιδέψω κάπου με χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα και έκλεισε όλη η Αυστρία! Ευτυχώς που δεν έκλεισα τα εισιτήρια...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Επειδή κάποιες δημοσιεύσεις λένε για 10-20 μέρες όσοι έχετε κλεισμένα,καλό θα ήταν να αρχίσετε να εξετάζετε τα εναλλακτικά πλάνα Β.
 

bono7

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Γεια σας παιδια!εγω που εφευγα Δευτερα;τι να πω;με κλεισμενο και προπληρωμενο ξενοδοχειο.τι κανω σ’αυτη τη περιπτωση;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Γεια σας παιδια!εγω που εφευγα Δευτερα;τι να πω;με κλεισμενο και προπληρωμενο ξενοδοχειο.τι κανω σ’αυτη τη περιπτωση;
Κάνε διαπραγμάτευση να πάρεις κάποιο voucher ή να μεταφέρεις τη διαμονή για μελλοντική ημερομηνία
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Γεια σας παιδια!εγω που εφευγα Δευτερα;τι να πω;με κλεισμενο και προπληρωμενο ξενοδοχειο.τι κανω σ’αυτη τη περιπτωση;
Δεν προπληρώνουμε ξενοδοχεία σε καμιά περίπτωση αυτήν την περίοδο.Κλείνουμε με ακύρωση μέχρι την παραμονή ή ακόμη και την ίδια μέρα της άφιξης.Κάνε μια επικοινωνία με το ξενοδοχείο μήπως δεχθούν μεταφορά της κράτησης για άλλη περίοδο.Δεν χάνεις και τίποτα...
 

bono7

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Δεν προπληρώνουμε ξενοδοχεία σε καμιά περίπτωση αυτήν την περίοδο.Κλείνουμε με ακύρωση μέχρι την παραμονή ή ακόμη και την ίδια μέρα της άφιξης.Κάνε μια επικοινωνία με το ξενοδοχείο μήπως δεχθούν μεταφορά της κράτησης για άλλη περίοδο.Δεν χάνεις και τίποτα...
Το ξερω…το ξενοδοχειο το ειχα κλεισει πριν ενα μηνα,η προπληρωμη εγινε προχθες τι να πω ρε παιδια…παντως ειναι γνωστη αλυσιδα τους εχω στειλει mail θελω να πιστευω οτι θα με φτιαξουν
 

vivilag

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Καλημέρα σε όλους!! Με τα αεροπορικά τι γίνεται;εχουμε κλείσει για 9/12-13/12 οικογενειακως με Ryanair.
Γίνονται επιστροφές χρημάτων ή να τα κλαίω από τώρα;;;;;;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.443
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κάνε διαπραγμάτευση να πάρεις κάποιο voucher ή να μεταφέρεις τη διαμονή για μελλοντική ημερομηνία
Ψιλοαπίθανο να μην το δεχθούν, ειδικά αν είναι αλυσίδα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.410
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom