Αυστρία Ταξίδι στην Αυστρία και περιορισμοί covid

Xristina.j

Member
Μηνύματα
12
Likes
10
Καλημέρα! Εμείς έχουμε κανονίσει ένα φαγητό νωρίς κ μετά βόλτες στην πόλη… πιστεύω ότι κ οι νέοι κ κάποιοι ντόπιοι κάτι αντίστοιχο θα κάνουν. Όλο κ κάποιο ζεστό κρασί θα βρούμε να πιούμε να γιορτάσουμε…κ δεν μπορεί καπου θα σας πετύχουμε στην πόλη… χαχαχα!!! Καλή χρονιά σε όλους!!
Μια ερώτηση προς όλους όσους έχετε ταξιδέψει Βιέννη τον τελευταίο μήνα.
Ξέρει κανείς σας αν λειτουργεί το Prater Park?
Έκλεισα κάρτες για το πάρκο πριν ψάξω αν λειτουργεί 🤷‍♀️...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.289
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μια ερώτηση προς όλους όσους έχετε ταξιδέψει Βιέννη τον τελευταίο μήνα.
Ξέρει κανείς σας αν λειτουργεί το Prater Park?
Έκλεισα κάρτες για το πάρκο πριν ψάξω αν λειτουργεί 🤷‍♀️...
Πριν ένα μήνα ναι κανονικότατα.
 

Kpan

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Για πενθήμερη διαμονή θα πρέπει να κάνει 3 τεστ, εκ των οποίων τα δύο τουλάχιστον να είναι PCR. Το PCR έχει ισχύ 72 ώρες και τα Rapid 24 ώρες. Το πρώτο τεστ καλύτερα να είναι PCR (πρέπει να έχει γίνει πριν την είσοδο στην χώρα). Εφόσον κάνει τα τρία τεστ, η ισχύς του πάσου παρατείνεται άλλες δύο μέρες χωρίς να χρειαστεί νέο τεστ.
https://press.austria.info/fileadmin/user_upload/Imported/uk/FAQ_Ninja_Holiday_Pass.pdf
Αυτά βρήκα και εγώ αλλά κανένας επίσημος φορέας της Αυστρίας δεν μου τα ανέφερε και προβληματιστηκα. Εμείς θα ξεκινήσουμε με pcr από εδώ και ο Θεός βοηθός!!!😂
 

Kpan

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Γεια σας , γνωρίζει κάποιος τις τιμές των rapid test στην Αυστρία ;και γενικά για οποιονδήποτε προορισμό αν γίνεται να τα συλλεξουμε καπου θα ήταν πολύ χρήσιμο ,μιας και η Ελλάδα ζητάει τεστ στην επιστροφή από οποιονδήποτε προορισμό ..
Εδω θα βρείτε πληροφορίες για δωρεάν pcr
Free PCR test offer for tourists
Όσον αφορά τα ιδιωτικά κέντρα το κόστος είναι περίπου 89 ευρώ. Υπάρχει η δυνατότητα pcr test και στο αεροδρόμιο
 
Last edited by a moderator:

Xristina.j

Member
Μηνύματα
12
Likes
10
Εδω θα βρείτε πληροφορίες για δωρεάν pcr
Free PCR test offer for tourists
Όσον αφορά τα ιδιωτικά κέντρα το κόστος είναι περίπου 89 ευρώ. Υπάρχει η δυνατότητα pcr test και στο αεροδρόμιο
Ευχαριστώ για την πληροφορία μπήκα να κάνω εγγραφή και μου ζητάει sampe number...
Έχεις ιδέα πως κλείνουμε ραντεβού;
 

stavpan

Member
Μηνύματα
21
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Βενετια Παρισι
Γύρισα από Βιέννη την Δευτέρα όλα πήγαν καλά (χάρη στις πληροφορίες από αυτό εδώ το thread).

*Να πω πως έκανα το rapid test δωρεάν όπως μας καθοδήγησε ο φίλος. Επειδή δεν ερχόταν το sms με το pin (η βλαμμένη η Q...) μου τύπωσαν το αποτέλεσμα σε χαρτί. Τελικά δεν το ζήτησε κανεις στην άφιξη στην αθήνα, ενώ τεστ έκαναν δειγματοληπτικά)

*Μέρες που είναι κλειστά τα μαγαζιά και δεν έχετε τι να κάνετε στη Βιέννη σας προτείνω το Therme Wien (δείτε εδώ Θέρμη Βιέννης (Therme Wien), ένας παράδεισος στην πρωτεύουσα της Αυστρίας - taxidiaris.gr την περιγραφή μου, πηγα τον ιούνιο πήγα και τη μέρα των χριστουγέννων) και πέρασα σούπερ
Καλησπέρα σας,

Επειδή ταξιδεύω για Βιέννη στις 10/02 και είδα ότι κάνατε δωρεαν rapid test μπορείτε να μου πείτε που.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλησπέρα σας,

Επειδή ταξιδεύω για Βιέννη στις 10/02 και είδα ότι κάνατε δωρεαν rapid test μπορείτε να μου πείτε που.
Google search και μετα μεταφραση στα ελληνικα για να κλεισεις ραντεβου(αν δε ξερεις γερμανικα)
 

ckabi

Member
Μηνύματα
59
Likes
30
μέχρι να απαντήσω εγώ, πήρες σωστές απαντήσεις από άλλους φιλους

γίνονται τεστ σε διάφορες διευθύνσεις, εξαρτάται πού μένεις. Μπορείς να googlάρεις τις περιοχές με το όνομά τους για να δεις ποιά είναι πιο κοντά σε εσένα. Στο κέντρο η καλύτερη επιλογή για walk-in test είναι τα test center στην στάση μετρό Stubentor U (1 στάση μακριά από Stephansplatz με U3)

Αυστρία - Ταξίδι στην Αυστρία και περιορισμοί covid

όχι δεν χρειάζεται να κανουμε τεστ πηγαίνοντας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom