Ελβετία Ταξίδι στην Ελβετία

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Έχω πολύ καιρό να ταξιδέψω από το αεροδρόμιο της Γενεύής αλλά πριν 2-3 μήνες είχα μια κουβέντα με φίλους που μένουν στη Γενεύη ότι το μηχάνημα στο παλιό Terminal για το δωρεάν εισητήριο πριν την έξοδο από το χώρο παραλαβής τον αποσκευών δε λειτουργεί πια. @spyros91 μιας και πήγες πρόσφατα υπήρχε το μηχάνημα?
Είχα κλείσει ήδη εισιτήρια για Λωζάννη από αεροδρόμιο Γενευης , και λόγω καθυστερησης στην Αναχωρηση, οριακά πρόλαβα το τρένο, οπότε δεν παρατήρησα καθόλου το αεροδρόμιο!!!
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Έχω πολύ καιρό να ταξιδέψω από το αεροδρόμιο της Γενεύής αλλά πριν 2-3 μήνες είχα μια κουβέντα με φίλους που μένουν στη Γενεύη ότι το μηχάνημα στο παλιό Terminal για το δωρεάν εισητήριο πριν την έξοδο από το χώρο παραλαβής τον αποσκευών δε λειτουργεί πια. @spyros91 μιας και πήγες πρόσφατα υπήρχε το μηχάνημα?
Είμαι στην ίδια κατάσταση...έχω να πάω Γενεύη από τον Ιούλιο οπότε δεν ξέρω τι έχει γίνει
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.815
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Από τους τελευταίους που ταξίδεψαν στην Ελβετία με Ελληνική ταυτότητα υπάρχει κάποιο σχόλιο?? αντιμετώπισε κάποιος πρόβλημα???
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Από τους τελευταίους που ταξίδεψαν στην Ελβετία με Ελληνική ταυτότητα υπάρχει κάποιο σχόλιο?? αντιμετώπισε κάποιος πρόβλημα???
Σχόλιο ναι….ότι στο transfer desk της Swiss στην Ζυριχη γελάνε με τις ταυτότητες!
Πρόβλημα πρακτικά κανένα!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Από τους τελευταίους που ταξίδεψαν στην Ελβετία με Ελληνική ταυτότητα υπάρχει κάποιο σχόλιο?? αντιμετώπισε κάποιος πρόβλημα???
Θα σου απαντήσω αύριο που επιστρέφω από Ζυρίχη!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.815
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Θα σου απαντήσω αύριο που επιστρέφω από Ζυρίχη!
ΣΕ ευχαριστώ πολύ Σπύρο, θα το ήθελα. Και εγώ στο αεροδρόμιο της Ζυρίχης έχω άφιξη και αναχώρηση τον άλλο μήνα.
 
D

Delmem38110

Guest
Σχόλιο ναι….ότι στο transfer desk της Swiss στην Ζυριχη γελάνε με τις ταυτότητες!
Πρόβλημα πρακτικά κανένα!
την επόμενη φορά που θα ξανά γελάσουν να τους πεις ότι τους έχουμε γραμμένους στα παλιά μας τα louboutin
και όταν ξανά βουλιάξουν να τους πάρει αυτή την φορά η αιγαίου.
εκεί να δεις γέλια.
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
την επόμενη φορά που θα ξανά γελάσουν να τους πεις ότι τους έχουμε γραμμένους στα παλιά μας τα louboutin
και όταν ξανά βουλιάξουν να τους πάρει αυτή την φορά η αιγαίου.
εκεί να δεις γέλια.
Εσύ νομίζεις ότι του άφησα να γελάνε!!! Μέγα λάθος! Έκανα χρήση των Γερμανικών μου, που τόσο ήθελα αλλά όχι των Hochdeutsch!! Της αργκό των Γερμανων!!! Βέβαια μετά το μάζευαν λέγοντας ότι αστειεύονται
 
D

Delmem38110

Guest
Εσύ νομίζεις ότι του άφησα να γελάνε!!! Μέγα λάθος! Έκανα χρήση των Γερμανικών μου, που τόσο ήθελα αλλά όχι των Hochdeutsch!! Της αργκό των Γερμανων!!! Βέβαια μετά το μάζευαν λέγοντας ότι αστειεύονται
στείλε και ένα μειλ στην εταιρεία τους. να καθαρίσει λίγο η μπουγάδα... αναφέροντας ώρα και μέρα του γεγονότος. αυτοί θα το έκαναν με μεγάλη χαρά..
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
ΣΕ ευχαριστώ πολύ Σπύρο, θα το ήθελα. Και εγώ στο αεροδρόμιο της Ζυρίχης έχω άφιξη και αναχώρηση τον άλλο μήνα.
Κανένα πρόβλημα με τις ταυτότητες!!! ΑΛΛΑ.. Τρομερές ουρές στο bag drop, όπως επίσης και στον έλεγχο, ο οποίος είναι ΤΡΟΜΕΡΑ σχολαστικός!! Είναι και λίγο μπέρδεμα το αεροδρόμιο.. έχει θύρες που θέλεις 15-20 λεπτά περπάτημα γ να φτάσεις..
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.815
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Κανένα πρόβλημα με τις ταυτότητες!!! ΑΛΛΑ.. Τρομερές ουρές στο bag drop, όπως επίσης και στον έλεγχο, ο οποίος είναι ΤΡΟΜΕΡΑ σχολαστικός!! Είναι και λίγο μπέρδεμα το αεροδρόμιο.. έχει θύρες που θέλεις 15-20 λεπτά περπάτημα γ να φτάσεις..
Σε ευχαριστώ πολύ Σπύρο για την ενημέρωση. Εννοείς ότι έχει μεγάλες ουρές για την παράδοση των αποσκευών. Εμείς θα είμαστε εκεί πρωί βέβαια κατά τις 7μιση και πιθανόν να είμαστε μόνο με χειραποσκευές.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Σε ευχαριστώ πολύ Σπύρο για την ενημέρωση. Εννοείς ότι έχει μεγάλες ουρές για την παράδοση των αποσκευών. Εμείς θα είμαστε εκεί πρωί βέβαια κατά τις 7μιση και πιθανόν να είμαστε μόνο με χειραποσκευές.
Μπορεί να έτυχε , ναι περίμενα 40 λεπτά κοντά ,αλλά είχε 3 γκισέ ανοιχτά.. όταν έφευγα που είχε ακόμα μεγαλύτερη ουρά ,άνοιξαν αλλά 3 γκισέ! Αν είστε με χειραποσκευες τότε μια χαρά δεν θα έχετε θέμα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom