Ιορδανία Ταξίδι στην Ιορδανία προς/από Άκαμπα

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Διάβασα ότι ο ουρανός τη νύχτα είναι μια μαγεία από την έρημο οπότε λέω ν μείνω 2 βράδυα στην έρημο και καθόλου στην Άκαμπα! Δεν έχουμε πολλές ευκαιρίες να δούμε τν γαλαξία με γυμνό μάτι οπότε ας είναι για 2 βραδιές!
Είναι μαγεία. Η Άκαμπα αξίζει μόνο για τον βυθό της που είναι εξαιρετικός. Εγω μετά τις συμβουλες της εδω παρέας πήρα μάσκα από την Αθήνα και τον απόλαυσα. Τέτοια χρώματα τόσο πλούσιο βυθό και πολύ κοντά στην ακτή δεν έχω ξαναδεί.
Καλό ταξίδι.
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
917
Likes
8.352
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Είναι μαγεία. Η Άκαμπα αξίζει μόνο για τον βυθό της που είναι εξαιρετικός. Εγω μετά τις συμβουλες της εδω παρέας πήρα μάσκα από την Αθήνα και τον απόλαυσα. Τέτοια χρώματα τόσο πλούσιο βυθό και πολύ κοντά στην ακτή δεν έχω ξαναδεί.
Καλό ταξίδι.
Εννοείς οτι βουτηξες μονη;
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Ναί ήταν άνετα όχι πολύ μακριά από την ακτή. Είχε και άλλο κόσμο.
 

engine

Member
Μηνύματα
10
Likes
16
Έλαβα προσφορά για TAXI την οποία παραθέτω για γνώση συμφορουμιτών.

25-1-2019
Από Αεροδρόμιο Aqaba προς έρημο wadi rum (40JD)

26-1-2019
Από έρημο wadi rum προς Πέτρα (40JD)

27-1-2019
Από Πέτρα προς Aqaba city center (45JD)

Αν έχει κανείς το ίδιο πρόγραμμα μπορούμε να τα μοιράσουμε.
 

Koubaros7

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα,θα ήθελα την άποψη σας για ταξίδι στην Ιορδανια με άφιξη Δευτέρα μεσημέρι στην Ακαμπα και αναχώρηση Παρασκευή απόγευμα από την ίδια πόλη και λέμε το εξής μια νυχτα Ακαμπα για κατάδυση,μια νύχτα Wadi rum για βόλτα με τζιπ,καμήλες κτλ.μια νύχτα Πέτρα (Τετάρτη για δούμε και το βραδινό σόου)και τέλος ένα βράδυ στη θάλασσα.Παρασκευη πρωί επιστροφή στην Ακαμπα.Παίζει;;;
 

Anastasia B.

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους τους ταξιδιώτες! Θέλω να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν ταξιδέψει ήδη Ιορδανία και στα κλασσικά μέρη που αναφέρονται παραπάνω! Είναι ασφαλές για 3 γυναίκες (όχι με γκρουπ) ;;;
 

DIMTSOUKI

Member
Μηνύματα
21
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
ΤΥΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Καλησπέρα σε όλους τους ταξιδιώτες! Θέλω να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν ταξιδέψει ήδη Ιορδανία και στα κλασσικά μέρη που αναφέρονται παραπάνω! Είναι ασφαλές για 3 γυναίκες (όχι με γκρουπ) ;;;
Οταν ηταν διπλα μου η κοπελα,την κοιταγανε αλλα διακριτικα χωρις να σε ενοχλησουν καθολου!!!!Βγηκε ενα βραδυ μονη της η κοπελα μια βολτα στην Ακαμπα και σταματησαν 3 αυτοκινητα στον δρομο και βγαινανε εξω και της λεγανε να παει μαζι τους στο αυτοκινητο...!!!Δεν την ακουμπησαν ομως...!!!
 

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
Καλησπέρα σας ,
Τελικά έκλεισα και εγω για 24-28/12 αν είναι κάποιος την ίδια περιόδο μου λεεί να μαζέψω μερικές ερωτήσεις που έχω

1. Τελικά βίζα χρειάζεται αν ναι την βγάζουμε εκεί και πόσο κάνει
2. έχετε να προτείνετε κάποιο value for money ξενοδοχείο στο κέντρο
3. Από εκδρομές σκέφτομαι να κάνω μια μέρα petra waidi rum και μια νεκρά θάλασσα με κατάδυση γτ εχω ακούσει ότι έχει ενδιαφέρον ο βυθός έχετε βρει κάποιο ταξιδιωτικό σε καλή τιμή γτ τα περισσότερα έχουν τσιμπιμένες τιμές
4. Συνάλλαγμα τι παίζει;

Ευχαριστώ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.603
Likes
12.423
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Τελικά βίζα χρειάζεται αν ναι την βγάζουμε εκεί και πόσο κάνει
Άρχισε να διαβάζεις το παρόν θέμα προς τα πίσω. Το ερώτημα έχει απαντηθεί.
Και για τα υπόλοιπα, εκτός από το ξενοδοχείο, κάτι έχει ειπωθεί.
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Από εκδρομές σκέφτομαι να κάνω μια μέρα petra waidi rum και μια νεκρά θάλασσα με κατάδυση γτ εχω ακούσει ότι έχει ενδιαφέρον ο βυθός έχετε βρει κάποιο ταξιδιωτικό σε καλή τιμή γτ τα περισσότερα έχουν τσιμπιμένες τιμές
Μάλλον μπερδεύεσαι με την Άκαμπα κ το βυθό της!! Γιατί η νεκρά θάλασσα δεν έχει καθόλου ζωη. Εξ ου κ το όνομα "νεκρά" δε ζει τίποτα εκεί.
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
τιποτε το μακροσκοπικο ας πουμε...
though minuscule quantities of bacteria and microbial fungi are present.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dead_Sea#Fauna_and_flora
Εντάξει πάω πάσο... Αν στην κατάδυση σου θέλεις να δεις βακτήρια και μύκητες είσαι στο σωστό μέρος!!
Βέβαια απ την αλλη, δε ξέρω πόσα βαρίδια θα χρειαστεί να βάλεις πάνω σου για να καταφερεις να καταδυθεις στη νεκρά θάλασσα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.100
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom