Γερμανία Ταξίδι στη Γερμανία

Ποιά προτιμάτε για προ-χριστουγέννων περίοδο?

  • Μόναχο

    Votes: 9 52,9%
  • Βερολίνο

    Votes: 8 47,1%

  • Total voters
    17

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Η νότια Γερμανία είναι από τους ομορφότερους προορισμούς στην Ευρώπη για μένα. Είμαι σίγουρος ότι θα κατενθουσιαστείτε. :clap:
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Δεν ξέρω αν έκλεισες και ποια κατηγορία δωματίου αλλά ελπίζω να πρόσεξες ότι είναι σε διάφορα μέρη της πόλης ακόμα και έξω από αυτήν,έτσι;Μην βρεθείς προ εκπλήξεως.Αλλά βρε παιδί μου τι σόι διαγωνισμός και αυτός;Δεν σου δίνουν πληρωμένο ξενοδοχείο και έχουν πτήση επιστροφής από άλλη πόλη επειδή το αεροπλάνο είναι γεμάτο;Αν είναι δυνατόν!!
 

sotiris83

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ναι δυστυχώς ο διαγωνισμός ήταν ευρωπαϊκός οπότε δεν ήξεραν από ποια χώρα θα κερδίσουν τα εισιτήρια. Τώρα από εκεί και πέρα ταλαιπωρία δεν λέω αλλά είναι κρίμα έστω κι έτσι να το χάσω. Θα το κάνω και ας ταλαιπωρηθώ!!!! Ελπίζω μόνο να είναι ωραία εμπειρία!
 

prod21

Member
Μηνύματα
39
Likes
8
Η νότια Γερμανία είναι από τους ομορφότερους προορισμούς στην Ευρώπη για μένα. Είμαι σίγουρος ότι θα κατενθουσιαστείτε. :clap:
Κι εγώ νότια Γερμανία ψηφίζω: Μόναχο, Partnachklamm στο Garmisch, Fussen και λίγο πιο ψηλά από το Μόναχο Νυρεμβέργη, Rothenburg ob der Tauber, Bamberg.
 

prod21

Member
Μηνύματα
39
Likes
8
Για δρομολόγια τρένων (και όχι μόνο), μπορείς να ψάξεις στο site της Deutsche Bahn.
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες!

Τελικά επειδη θα έχουμε παρέα θα πάμε Ισπανία και όχι Γερμανια. Δεν χάθηκε ο χρόνος, και έτσι τον επόμενο χρόνο πάμε Γερμανία :)

Απλά τώρα στο μισό ταξίδι θα ήμαστε με κάτι άλλους φίλους, έτσι αρπάξαμε την ευκαιρία για να μην ημαστε μόνοι μας!

Ευχαριστώ και πάλι!
 

rumi

Member
Μηνύματα
76
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
εγω πηγαινω σχεδον καθε χρονο αλλα μενω στο essen ειναι περιπου 45 λεπτα αποσταση και πολυ ευκολα προσβασιμο με το τρενο.Αν ειστε αρκετα ατομα βγαζεις εισητηριο ημερησιο (για 5 ατομα εχει περιπου 30?).πολυ ευκολο αν εχεις αυτοκινητο.
και για 2 ατομα το ημερησιο εισητηριο ειναι 30 ευρω.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Να το επιχειρήσεις βέβαια.Καλά θα κάνεις.Ταξίδι χωρίς ταλαιπωρία δεν είναι ταξίδι άλλωστε!Να περάσεις τέλεια,να είμαστε και στον τελικό για να έχει και λίγο αγωνία το θέμα!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ανεξαρτητα απο το κοστος;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom