Ολλανδία Ταξίδι στο Άμστερνταμ

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Καλησπέρα σας, τις επόμενες ημέρες πρόκειται να επισκεφτούμε το Άμστερνταμ και έχω λίγο πελαγώσει σχετικά με το θέμα φαγητού. Εάν κάποιος έχει την οποιαδήποτε πρόταση για σχετικά οικονομικά και καλά εστιατόρια ή καφετέριες, που σερβίρουν ολλανδική κουζίνα θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα εάν βοηθούσε.

Στην Ολλανδία έχουν καλό φαγητό και τα ινδονησιακά.Αλλά δεν θυμάμαι κάποιο συγκεκριμένο προς το παρόν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Κατεβαστε το thefork, ανοιξτε λογαριασμο και θα βρειτε εστιατορια με εκπτωση, αφου δειτε τις αξιολογησεις και το μενου. Πολυ βολικη εφαρμογη, η κρατηση τεαπεζιου ειναι εξασφαλισμενη, εχει επιβραβευσεις κλπ.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Η Ολλανδική κουζίνα δεν μας έλεγε κάτι. Συνήθως σε λατινοαμερικάνικα κυρίως Αργεντίνικα(υπέροχα κρέατα) και Μεξικάνικα τρώγαμε.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Καλημερα! Βρίσκομαι Άμστερνταμ. Διάβασα το θέμα και σημείωσα ο,τι αναφέρατε. Έχει κανεις να προτείνει κάποιο ακόμα μέρος για φαγητό (όχι burgers και ιταλικό όμως); Ή κάποιο μέρος για brunch, pancakes κτλ;
 

ribo7

Member
Μηνύματα
177
Likes
170
Καλημερα! Βρίσκομαι Άμστερνταμ. Διάβασα το θέμα και σημείωσα ο,τι αναφέρατε. Έχει κανεις να προτείνει κάποιο ακόμα μέρος για φαγητό (όχι burgers και ιταλικό όμως); Ή κάποιο μέρος για brunch, pancakes κτλ;
Τσέκαρε το Omelegg για brunch. Έχει ένα στη περιοχή De Pijp που θεωρείται καλή με αρκετά μαγαζιά.
Pancakes έχω φάει και στο MR. Stacks, εκει κοντά. Συμπαθητικά.
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Καλημερα! Βρίσκομαι Άμστερνταμ. Διάβασα το θέμα και σημείωσα ο,τι αναφέρατε. Έχει κανεις να προτείνει κάποιο ακόμα μέρος για φαγητό (όχι burgers και ιταλικό όμως); Ή κάποιο μέρος για brunch, pancakes κτλ;
Για brunch Bakers & Roasters και Scandinavian Embassy.
 

mixter

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Καλησπέρα. Θα πάμε στο Άμστερνταμ τέλος Μαρτίου και έχω μερικές ερωτήσεις

α) σκεφτόμαστε να πάρουμε αυτή την κάρτα που περιλαμβάνει και εισιτήρια από το αεροδρόμιο αλλά στις κριτικές λέει πως πρέπει να την αλλάξεις με εισιτήριο από σημείο στο αεροδρόμιο αλλά συχνά υπάρχει πρόβλημα και αναγκάζεσαι να πάρεις άλλο εισιτήριο για να πας στον κεντρικό σταθμό

Amsterdam: Amsterdam Travel Ticket for 1-3 Days
Ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο;

β) έχετε να προτείνετε μέρη που πρέπει να επισκεφθούμε εκτός από μουσεία που έχουμε κανονίσει ήδη; Κάτι εκτός Άμστερνταμ πχ για να δούμε τα χωράφια με τις τουλίπες;

γ) γενικά αν έχετε να προτείνετε οτιδήποτε θα ήμουν ευγνώμων

Ευχαριστώ
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Έχω κι εγώ μια ερώτηση αναφορικά με τα ΜΜΜ στο Άμστερνταμ. Απ' ό,τι έχω καταλάβει είναι 3 διαφορετικές εταιρίες που "τρέχουν" τα τρένα, τραμ κλπ.
Εμείς επειδή για τα γύρω-γύρω έχουμε νοικιάσει αυτοκίνητο για κάποιες μέρες, θέλουμε ένα εισιτήριο για το πήγαινέλα από το αεροδρόμιο στην πόλη και μια travelcard για τις μετακινήσεις μέσα στο Άμστερνταμ τις ημέρες που θα είμαστε εκεί.
Μπορεί κάποιος να προτείνει τον καλύτερο συνδυασμό;
Ευχαριστώ
 

dankon

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας!
Αρχικά, είμαι νέο μέλος και πριν λίγο έκλεισα το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό,
και όπως καταλαβαίνεται από τον τίτλο πάω στο όμορφο Άμστερνταμ.
Έκλεισα να πάω στα μέσα του Φεβρουαρίου, και ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει πάει τον συγκεκριμένο μήνα και τι θα μπορούσε να μου προτείνει για να δω. Ότι tips και doo για αυτή την όμορφη πόλη, γνωρίζετε είναι ευπρόσδεκτα!!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.911
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπέρα σας!
Αρχικά, είμαι νέο μέλος και πριν λίγο έκλεισα το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό,
και όπως καταλαβαίνεται από τον τίτλο πάω στο όμορφο Άμστερνταμ.
Έκλεισα να πάω στα μέσα του Φεβρουαρίου, και ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει πάει τον συγκεκριμένο μήνα και τι θα μπορούσε να μου προτείνει για να δω. Ότι tips και doo για αυτή την όμορφη πόλη, γνωρίζετε είναι ευπρόσδεκτα!!
:welcome2:
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλώς ήρθες. Εδώ θα βρεις ιστορίες των μελών, μεταξύ άλλων και για το Αμστερνταμ που μπορεί να σε βοηθήσουν πάρα πολύ:

Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ευρώπη

Για ότι χρειαστεί εδώ είμαστε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom