Ηνωμένο Βασίλειο Ταξίδι στο ΗΒ μετά το brexit

maria_tr

Member
Μηνύματα
17
Likes
27
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι που πάω στις 26 Οκτωβρίου. Με το ίντερνετ ισχύει αυτό που έχουμε ήδη στα κινητά μας όπως στην Ε.Ε;
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι που πάω στις 26 Οκτωβρίου. Με το ίντερνετ ισχύει αυτό που έχουμε ήδη στα κινητά μας όπως στην Ε.Ε;
Οχι. Απο 1/10 δεν μπορεις να χρησιμοποιεις τα δεδομενα σου. Αν το κινητο σου παιρνει e sim θα προτεινα να βαλεις οακετο απο την airalo
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
στο θεμα κινητης δε εχει αλλαξει κατι με το brexit.
σε μηνημα που ελαβα απο cosmote & wind το σεπτεβριο οταν ημουν εξωτερικο ανέφεραν οτι μπορω να χρησιμοποιω το προγραμα μου σε ΕΕ & UK
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Lateral flow test δηλαδη;;οκ ηξερα τι ειναι το pcr αλλα αυτο το καινουριο δε καταλαβα τι ειναι.Ταξιδευουμε πρωτα ο ο Θεός τέλη Νοέμβρη κ επειδη ειχα ακουσει οτι κατι θα αλλαξει με τα τεστ δεν ειχα κλεισει το ραντεβου της δευτερης μερας.εκτος τραγικου απροοπτου θα παμε παντως.δυο χρονια κλεισμενοι στην Ελλαδα τα παιξαμε!
Rapid test. Πολυ πιο φθηνο απο το PCR. Απο αυριο θα βγει η λιστα sto gov.uk με τις επισημες εταιρειες που μπορεις να κλεισεις τεστ.
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
στο θεμα κινητης δε εχει αλλαξει κατι με το brexit.
σε μηνημα που ελαβα απο cosmote & wind το σεπτεβριο οταν ημουν εξωτερικο ανέφεραν οτι μπορω να χρησιμοποιω το προγραμα μου σε ΕΕ & UK
Εχει αλλαξει αυτο απο 1/10. Στο UK πλεον δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις τα mb εκτος αν εχεις πληρωσει καποιο travel pass
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Εχει αλλαξει αυτο απο 1/10. Στο UK πλεον δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις τα mb εκτος αν εχεις πληρωσει καποιο travel pass
Νομίζω κάνεις λάθος. Η Vodafone με είχε ενημερώσει ότι και μετά τις 1.10 δεν αλλάζει κάτι με το ΗΒ (ακολουθεί χρεώσεις ΕΕ), ενώ το ίδιο διάβασα και για τη Wind.
Εμπορική Διάθεση Νέας Υπηρεσίας | WIND
Τώρα τι θα γίνει στο μέλλον δε γνωρίζω.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Αναμενόμενο. Οι περισσότεροι χρησιμοποιούσαμε το διαβατήριο έτσι κι αλλιώς, γιατί την ταυτότητα την στραβοκοιτούσαν, τη γύριζαν γύρω-γύρω και γενικά μόνο χασομέρι ηταν για όσους έχουν και διαβατήριο.
αχ! το εκαναν κ σε αλλους; εμενα 2 φορες με ειχαν μιση ωρα.... επειδη ηταν λιγο στραβια...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Εχει αλλαξει αυτο απο 1/10. Στο UK πλεον δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις τα mb εκτος αν εχεις πληρωσει καποιο travel pass
Δεν ξέρω γιατί επιμένεις, αλλά στην cosmote τουλάχιστον το δωρεάν roaming συνεχίζει να ισχύει (όπως και στα παλιά συμβόλαια που έχω στο UK ισχύει για την Ελλάδα).
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Δεν ξέρω γιατί επιμένεις, αλλά στην cosmote τουλάχιστον το δωρεάν roaming συνεχίζει να ισχύει (όπως και στα παλιά συμβόλαια που έχω στο UK ισχύει για την Ελλάδα).
Σορρυ, παιδια λάθος μου. Ελπίζω να μην πηρα κανέναν στοβλαιμό μου.
 
D

Delmem38110

Guest
Σορρυ, παιδια λάθος μου. Ελπίζω να μην πηρα κανέναν στοβλαιμό μου.
Μπερδεύτηκες προφανώς.
01/10 είναι η ημερομηνία που οι βρετανικές εταιρείας κινητής χρεώνουν στους νέους πελάτες τους την περιαγωγή στην ευρωπαϊκή ένωση.
οι παλιοί μένουν ως έχει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom