Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τίποτα ! Απλά το κατέβασα στο κινητό και εκανα την εγγραφή .. δεν μου το έλεγξαν ποτέ στο Μπαλί! Δεν έβγαζα ούτε εγώ άκρη...
Ούτε εγγραφή δε με αφήνει να κάνω! Τρελό σύστημα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και εμένα ακόμα και για εγγραφή με δυσκόλεψε.. μπήκα από υπολογιστή και το έκανα!
Εγγραφή έκανα, με το που μπάινω στα 3 δευτερόλεπτα με πετάει έξω και μου γράφει (στα bahasa εννοείται) "ξαναμπείτε στο σύστημα". :clap:
 

alexiakat

Member
Μηνύματα
17
Likes
8
Καλησπέρα!! Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να ρωτήσω. Οργανώνουμε ταξίδι στο Μπαλί. Σκεφτήκαμε να βγάλουμε κάρτες REVOLUT. Ισχύει ότι δεν θα έχουμε κάποια χρέωση στα ατμ?
Επίσης ποιά η γνώμη σας, μηχανάκι ή αυτοκίνητο με οδηγο?
Και θα ήθελα και εγώ να μάθω τί φάρμακα χρειάζεται να έχουμε μαζί μας για το Μπαλί και αν χρειάζεται κάποιο έγγραφο για τον κορονοιό
 
Last edited by a moderator:

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.852
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπέρα!! Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να ρωτήσω. Οργανώνουμε ταξίδι στο Μπαλί. Σκεφτήκαμε να βγάλουμε κάρτες REVOLUT. Ισχύει ότι δεν θα έχουμε κάποια χρέωση στα ατμ?
Επίσης ποιά η γνώμη σας, μηχανάκι ή αυτοκίνητο με οδηγο?
:welcome2:
 

Natasha123

Member
Μηνύματα
10
Likes
12
Καλησπέρα! Θα ήθελα και εγώ να μάθω τί φάρμακα χρειάζεται να έχουμε μαζί μας για το Μπαλί και αν χρειάζεται κάποιο έγγραφο για τον κορονοιό
Προς το παρόν το χαρτι για το εμβόλιο και διαβατήριο θέλει το declaration το συμπληρώνεις εκεί στη Σιγκαπούρη μια χαζομάρα ειναι. Χαπια παρε προβιοτικά να πίνεις κάθε μέρα από ένα για διάρροια για εμετό για αλεργιες για τσιμπήματα για το στομάχι γεβικα ότι πάρεις καλό θα είναι...depon παυσίπονα, σταγόνες για τα μάτια και τα αυτιά...
 

alexiakat

Member
Μηνύματα
17
Likes
8
Ωραία ευχαριστώ για την απάντηση! Να ρωτήσω και κάτι ακόμα, για μετακίνηση μηχανάκι ή αυτοκινήτο με οδηγό;
 

George_K

Member
Μηνύματα
10
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη-Παρίσι
Ωραία ευχαριστώ για την απάντηση! Να ρωτήσω και κάτι ακόμα, για μετακίνηση μηχανάκι ή αυτοκινήτο με οδηγό;
Καλησπέρα. Καταρχήν για μηχανάκι θες ευρωπαϊκού τύπου δίπλωμα. Από κει και πέρα εμείς είχαμε αυτοκίνητο με οδηγό και είμασταν ποιο χαλαροί στο να βλέπουμε δεξιά και αριστερά τα τοπία. Επίσης αν θες ένα βράδυ να βγεις τα ταξί εκεί είναι πάνφθηνα. Αν έχεις περιορισμένο χρόνο και θες να δεις πολλά πράγματα μέσα σε μια μέρα, πάρε μηχανάκι.
 

Efi.k

Member
Μηνύματα
14
Likes
35
Καλησπέρα!! Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να ρωτήσω. Οργανώνουμε ταξίδι στο Μπαλί. Σκεφτήκαμε να βγάλουμε κάρτες REVOLUT. Ισχύει ότι δεν θα έχουμε κάποια χρέωση στα ατμ?
Επίσης ποιά η γνώμη σας, μηχανάκι ή αυτοκίνητο με οδηγο?
Καλησπέρα ! Μόλις γυρίσαμε από ταξίδι στο Μπαλί. Η revolut δουλεύει παντού και βολεύει πολύ. Εμείς δεν χρησιμοποιήσαμε atm, αλλάξαμε κάποια ευρώ στα επίσημα ανταλλακτηρια για μετρητά. Νοικιάσαμε μηχανάκι στο Ουμπουντ για τις κοντινές αποστάσεις και μας βόλεψε πολύ. Θέλει προσοχή όμως ! Νοικιάσαμε επίσης και στην Κούτα! Οδηγό πήραμε μόνο δύο μέρες για μεγάλες αποστάσεις όπως το gate of heaven . Καλά να περασετε.!
 

alexiakat

Member
Μηνύματα
17
Likes
8
Καλησπέρα ! Μόλις γυρίσαμε από ταξίδι στο Μπαλί. Η revolut δουλεύει παντού και βολεύει πολύ. Εμείς δεν χρησιμοποιήσαμε atm, αλλάξαμε κάποια ευρώ στα επίσημα ανταλλακτηρια για μετρητά. Νοικιάσαμε μηχανάκι στο Ουμπουντ για τις κοντινές αποστάσεις και μας βόλεψε πολύ. Θέλει προσοχή όμως ! Νοικιάσαμε επίσης και στην Κούτα! Οδηγό πήραμε μόνο δύο μέρες για μεγάλες αποστάσεις όπως το gate of heaven . Καλά να περασετε.!
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Δηλαδή δεν χρησιμοποιήσατε revolut? Τα ανταλλακτήρια έχω ακούσει ότι προσπαθούν να σε εκμεταλλευτούν γι' αυτό λέγαμε να βγάζουμε μετρητά από ΑΤΜ
 

retzi

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Καλησπέρα!! Λέμε αύριο να πάμε για φαγητό στην Jimbaran beach!! Έχετε να προτείνετε κάποιο μαγαζί?? Λέγαμε να δοκιμάσουμε αστακό αλλά να μην δωσουμε μια περιουσία.
 

Natasha123

Member
Μηνύματα
10
Likes
12
Ωραία ευχαριστώ για την απάντηση! Να ρωτήσω και κάτι ακόμα, για μετακίνηση μηχανάκι ή αυτοκινήτο με οδηγό;
Εμείς κάναμε και τα 2 για αποστάσεις τύπου 1 ωρα Μαξ θα σου πρότεινα μηχανακι αν ξέρεις να οδηγείς καλα και είσαι προσεκτικός γιατι πάνε όπως να ναι.. είναι άλλη εμπειρία το μηχανακι δεν συγκρίνεται με το αμάξι.. για μεγάλες αποστάσεις παρε οδηγό!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.730
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom