Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

Constant1ne

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Καλησπέρα! Θα πάμε 4 άτομα Μπαλί 23 οκτ και επιστροφή 1 Νοέμβριου. Θα μείνουμε 4 βράδια Ουμπουντ αλλά δεν ξέρουμε για τα υπόλοιπα 3! Δε θέλω νοτιά γιατί μου φαίνονται πολύ τουριστικά τα μέρη από όσα είδα άσε που από θάλασσα δεν αξίζει και πολύ. Οπότε σκέφτηκα μήπως πάμε τα τελευταία 3 βράδια gili air. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο; Σερφ, καταδύσεις τέτοια πράγματα δεν θέλουμε. Πιο πολύ να δούμε ωραία μέρη, λίγους τουρίστες και αν έχει και καμιά ωραία θάλασσα ακόμα καλύτερα!
 

George_K

Member
Μηνύματα
10
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη-Παρίσι
Καλημέρα! Φεύγω την Τρίτη για Μπαλί 13 μέρες και θέλω να ρωτήσω αν χρειάζεται να πάρω μαζί μου αντάπτορα για τις πρίζες ή αν είναι ίδιες με τις δικές μας.
Ευχαριστώ πολύ!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλημέρα! Φεύγω την Τρίτη για Μπαλί 13 μέρες και θέλω να ρωτήσω αν χρειάζεται να πάρω μαζί μου αντάπτορα για τις πρίζες ή αν είναι ίδιες με τις δικές μας.
Ευχαριστώ πολύ!
Σε τρία ξενοδοχεια που έμεινα Μπαλί, δεν χρειάστηκαν ανταπτορες. Και γενικά παντού (εστιατόρια, μπαρ) έβλεπα υπήρχαν και οι κανονικές πρίζες.
 

maridim88

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλημέρα και παλι θα ηθελα τα φωτα σας!! εχω βγαλει αυτο το προγραμμα θα ηθελα ομως την γνωμη σας. Θα ηθελα ιδανικα να προσθεσω lovina και pemutaran beach αλλα δεν ξερω αν μπορω να βγαλω κατι ή αν εχω βαλει κατι που δεν αξιζει ωστε να βαλω αυτα.. δεν ξερω αν αξιζει να μεινω munduk και kintamani!!επισης θα ηθελα να μου πειτε που να μεινω τις τελευταιες μερες seminyak, nusa dua, kuta, uluwaty;;

08/09: greece to bali

09/09
09:00 transfer to ubud
sacred monkey forest - bali swing - ubud market

10/09
campuhan walk
tegenungan waterfall
goa gajah
tegallalang rice
bali pulina

11/09
penglipuran village
bamboo forestpura gunung kaun sebatu
tukad cepung waterfall

12/09
maybe rafting telaga waja
pura titra empul
besakih temple

13/09
jutilwish rich terrace
transfer to munduk and stay
pura ulun danu
hidden hillz
handara gate

14/09
sekumpul waterfalls
gigit waterfall
water slid lemukih

transfer and saty kintamani

15/09
maybe rafting telaga waja
batur
pura titra gangga
lahangan sweet
transfer and stay to padang bai


16/09
lombok - sengigi

17/09
gili air

18/09
gili meno
19/09
gili trawangan

20/09
nusa penida

21 - 22/09
kuta- seminyak - nusa dua


α και μια ακομα ερωτηση: αξιζει να κλεισω απο εδω με τον gede οδηγο ή με συμφερει να κλεισω εκει οικονομικα? ο gede μου ειπε περιπου 35 με 40Ε την ημερα!
καλησπέρα, με ποιο γραφείο και πιο πρακτορείο; έγιναν οι κρατήσεις;
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
καλησπέρα, με ποιο γραφείο και πιο πρακτορείο; έγιναν οι κρατήσεις;
Aν εννοείς ελληνικό, αποκλειεται αυτό το πρόγραμμα να το έβγαλε ελληνικό πρακτορείο.. μάλλον μόνη της τα κανόνισε όλα!!!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλημέρα και παλι θα ηθελα τα φωτα σας!! εχω βγαλει αυτο το προγραμμα θα ηθελα ομως την γνωμη σας. Θα ηθελα ιδανικα να προσθεσω lovina και pemutaran beach αλλα δεν ξερω αν μπορω να βγαλω κατι ή αν εχω βαλει κατι που δεν αξιζει ωστε να βαλω αυτα.. δεν ξερω αν αξιζει να μεινω munduk και kintamani!!επισης θα ηθελα να μου πειτε που να μεινω τις τελευταιες μερες seminyak, nusa dua, kuta, uluwaty;;

08/09: greece to bali

09/09
09:00 transfer to ubud
sacred monkey forest - bali swing - ubud market

10/09
campuhan walk
tegenungan waterfall
goa gajah
tegallalang rice
bali pulina

11/09
penglipuran village
bamboo forestpura gunung kaun sebatu
tukad cepung waterfall

12/09
maybe rafting telaga waja
pura titra empul
besakih temple

13/09
jutilwish rich terrace
transfer to munduk and stay
pura ulun danu
hidden hillz
handara gate

14/09
sekumpul waterfalls
gigit waterfall
water slid lemukih

transfer and saty kintamani

15/09
maybe rafting telaga waja
batur
pura titra gangga
lahangan sweet
transfer and stay to padang bai


16/09
lombok - sengigi

17/09
gili air

18/09
gili meno
19/09
gili trawangan

20/09
nusa penida

21 - 22/09
kuta- seminyak - nusa dua


α και μια ακομα ερωτηση: αξιζει να κλεισω απο εδω με τον gede οδηγο ή με συμφερει να κλεισω εκει οικονομικα? ο gede μου ειπε περιπου 35 με 40Ε την ημερα!
Όσον αφορά το προγραμμα.. αν μείνεις ubud το 9/9 μπορείς να το κάνεις μόνη σου με τα πόδια( χωρίς οδηγό) και να βάλεις το swing στις 10/9 στο alas harum ( φοβερό) κοντά στο tegalalang. Επίσης (ταπεινή μου άποψη) έχεις βάλει αρκετές εκδρομες από 9/9 έως 15/9 οι οποίες είναι παρόμοιες ( καταρράκτες , rice field ) ..
όσον αφορά την ερωτηση σου , εσύ επιλέγεις.. θες έναν έγκυρο πιστοποιημένο και με καλά σχόλια ( ειδικά.στο φόρουμ) οδηγό ή θες έναν που θα βρεις στο Μπαλί τυχαία και θα γλιτώνεις το πολύ 10 ευρώ ανά εκδρομή??
 
Last edited:

maridim88

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Aν εννοείς ελληνικό, αποκλειεται αυτό το πρόγραμμα να το έβγαλε ελληνικό πρακτορείο.. μάλλον μόνη της τα κανόνισε όλα!!!
Ααα οκ. Εγω που θέλω να κλεισω για Μπαλι γαμήλιο υπάρχει κάποιο πρακτορείο που προτείνετε εκτός απο Μανεση που να μπορούμε να κλείσουμε σε καποια βιλα στο ubud?
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Ααα οκ. Εγω που θέλω να κλεισω για Μπαλι γαμήλιο υπάρχει κάποιο πρακτορείο που προτείνετε εκτός απο Μανεση που να μπορούμε να κλείσουμε σε καποια βιλα στο ubud?
Εμείς είχαμε τσεκαρει manesis , versus , ginis . Αλλά τελικά ήρθαμε μόνοι μας το οποίο είναι η καλύτερη επιλογή!!! Και τα τρία που ανέφερα έδιναν επιλογή βίλας στο ubud πάντως .
 

maridim88

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Εμείς είχαμε τσεκαρει manesis , versus , ginis . Αλλά τελικά ήρθαμε μόνοι μας το οποίο είναι η καλύτερη επιλογή!!! Και τα τρία που ανέφερα έδιναν επιλογή βίλας στο ubud πάντως .
Μονοι σας πως το οργανωσατε? Τα εισητηρια πχ ξενοδοχείο κτλ
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
806
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Μονοι σας πως το οργανωσατε? Τα εισητηρια πχ ξενοδοχείο κτλ
Εισιτήρια από το site της scoot ( ryanair της Ασίας όσον αφορά το οικονομικό κομματι) .. ξενοδοχεία από booking και hotels.com ! Αν ξέρει ένας από τους δύο σας τα βασικά στα αγγλικά, και έχετε μια μικρή εξοικείωση με τα ταξίδια, θα πρότεινα ασυζητητί να πάτε μόνοι σας!!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom