Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Αυτη ηταν η επόμενη ερώτηση. Τι έλεγε από τιμες σε φαγητό και αν πηγαν ολα καλα με τον οδηγό. Έκλεισα και εγω με το gege. Βγαλαμε και πρόγραμμα.
Θυμησε μου που θα μένεις στο Μπαλί? Ubud, Nusa Dua? Για να σου πω για το φαγητό.. όλα καλά με τον Gede , εδώ να επισημανω ότι στο φόρουμ παίζουν δύο Gede, εγώ έκλεισα με αυτόν από το familybalitours..
 
Μηνύματα
36
Likes
13
Θυμησε μου που θα μένεις στο Μπαλί? Ubud, Nusa Dua? Για να σου πω για το φαγητό.. όλα καλά με τον Gede , εδώ να επισημανω ότι στο φόρουμ παίζουν δύο Gede, εγώ έκλεισα με αυτόν από το familybalitours..
Και εγω με αυτόν έκλεισα. Ubud θα μένω. Φοβάμαι πολυ το μπελι μπελι. Απο τιμες σαν Ελλάδα η πιο κατω;
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Και εγω με αυτόν έκλεισα. Ubud θα μένω. Φοβάμαι πολυ το μπελι μπελι. Απο τιμες σαν Ελλάδα η πιο κατω;
Ωραία τέλεια.. από τιμές αρκετά πιο κάτω!! Καμία σχέση βασικά... Πχ φάγαμε σε ένα ιταλικό ( mozarella λέγεται) , δύο μακαρονάδες ,μια σαλάτα, μπρουσκετες, δύο αναψυκτικά με 18 ευρώ στο σύνολο.. παντού φθηνά, και τα σουβενίρ.. αλλά θέλει φουλ παζάρι στα σουβενίρ και στα σχετικά..
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Και εγω με αυτόν έκλεισα. Ubud θα μένω. Φοβάμαι πολυ το μπελι μπελι. Απο τιμες σαν Ελλάδα η πιο κατω;
Το Μπαλι Μπέλι ίσως το πέρασα.. ή ήταν ηλιαση θα σε γελάσω . Νερά μόνο εμφιαλωμένα, και φαγητό σε μαγαζιά με καλή κριτική και αρκετά σχόλια ..
 
Μηνύματα
36
Likes
13
Ωραία τέλεια.. από τιμές αρκετά πιο κάτω!! Καμία σχέση βασικά... Πχ φάγαμε σε ένα ιταλικό ( mozarella λέγεται) , δύο μακαρονάδες ,μια σαλάτα, μπρουσκετες, δύο αναψυκτικά με 18 ευρώ στο σύνολο.. παντού φθηνά, και τα σουβενίρ.. αλλά θέλει φουλ παζάρι στα σουβενίρ και στα σχετικά..
Υπέροχα!!!! Σε ευχαριστώ πολύ. Αν θυμηθείς και εχεις διαθεση στειλε και εσυ κανα μαγαζι. Εχω σημειώσει και από ένα άλλο παιδί πιο πανω κάποια εστιατόρια. Αντε και στο επόμενο ταξίδι θα ευχηθώ!!!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Υπέροχα!!!! Σε ευχαριστώ πολύ. Αν θυμηθείς και εχεις διαθεση στειλε και εσυ κανα μαγαζι. Εχω σημειώσει και από ένα άλλο παιδί πιο πανω κάποια εστιατόρια. Αντε και στο επόμενο ταξίδι θα ευχηθώ!!!
Θα γράψω και μια ιστορία, πιστεύω θα είναι έτοιμη σε 2-3 μέρες, οπότε θα σου την στείλω! Τα μαγαζιά που έφαγα θα τα αναφέρω και εκεί... 1) mozarella για Ιταλικό ,πήγαμε δύο φορές πολύ ωραίο, 2) gedong sisi warung , ωραίος χορός και ωραίο φαγητό, 3) toro sushi για γιαπωνέζικο ( σούσι ) ήταν καταπληκτικό, 4) warung makan bu rus, τραγικό χαμηλές τιμές ,ωραίος χώρος, καλό φαγητό, 5) warung biah biah ,για ινδονησιακό ωραίο ΑΛΛΑ δίνω μια.πιθανοτητα αν έπαθα Μπαλί Μπέλι να το έπαθα εκεί!!! Και για παγωτό με γεύση καρύδα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ στο tukies coconut..
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπέρα. Γνώμη για bali swing. Το εχει κανει κανεις; αξίζει;
Κοστίζει 15-20 ευρώ το ζευγάρι ή 10 το άτομο, από δίπλα που έβλεπα να κανουν μου άρεσε πολύ ,αλλά εμείς δεν κάναμε λόγω φοβίας με τα ύψη..αν δεν έχεις θέμα φοβιας, θεωρώ είναι φοβερή εμπειρία .
 
Μηνύματα
36
Likes
13
Κοστίζει 15-20 ευρώ το ζευγάρι ή 10 το άτομο, από δίπλα που έβλεπα να κανουν μου άρεσε πολύ ,αλλά εμείς δεν κάναμε λόγω φοβίας με τα ύψη..αν δεν έχεις θέμα φοβιας, θεωρώ είναι φοβερή εμπειρία .
Αααα κομπλε τιμή. Γιατι διάβαζα κατι 40αρια το άτομο. Γενικά οι είσοδοι σε αξιοθέατα και τέτοια τι παιζει; κανα 2000 μας φτάνει για εκει; δεν εννοώ το ξενοδοχείο μεσα.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Αααα κομπλε τιμή. Γιατι διάβαζα κατι 40αρια το άτομο. Γενικά οι είσοδοι σε αξιοθέατα και τέτοια τι παιζει; κανα 2000 μας φτάνει για εκει; δεν εννοώ το ξενοδοχείο μεσα.
Στο alas harum που πήγαμε και ήταν υπέροχο πάρκο, έκανε 300Κ η διπλή κούνια, 150Κ η μόνη. Στα αξιοθέατα πληρώναμε από 3 έως 5 ευρώ ( οικονομικά ) . Μια χαρά σας φτάνει ,και περισσεύει! Το φαγητό οικονομικό, τα σουβενίρ φθηνά..
 
Μηνύματα
36
Likes
13
Στο alas harum που πήγαμε και ήταν υπέροχο πάρκο, έκανε 300Κ η διπλή κούνια, 150Κ η μόνη. Στα αξιοθέατα πληρώναμε από 3 έως 5 ευρώ ( οικονομικά ) . Μια χαρά σας φτάνει ,και περισσεύει! Το φαγητό οικονομικό, τα σουβενίρ φθηνά..
Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!!
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Το είχαμε κάνεις κι εμείς στο alas harum το 2019,διπλή κούνια.Ηταν μέτρια σαν εμπειρία επειδή είμαι υψοφοβικος,πιο πολύ να κάνω το χατίρι της συζύγου.
IMG_20191102_192526_635.jpg

Off topic,αλλά η συγκεκριμένη ρυζοφυτεια με τον χώρο δραστηριοτήτων έχει ανέβει από τότε πάρα πολύ.Εχουν φτιάξει και ξενοδοχείο και πισίνα υπερχείλισης.Μπραβο τους
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.747
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom