Ινδονησία Ταξίδι στο Μπαλί...τα φώτα σας

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Kαλησπέρα , έχετε να προτείνετε καλά εστιατόρια στο Μπαλί ;
Όταν λέω καλά εννοώ ποιοτικό φαγητό για να αποφύγουμε όσο μπορούμε το bali belly .
Αρχικά να προσέχετε το νερό που θα πίνετε.. ακόμα και στο ξενοδοχείο όσο κυριλέ και να είναι, να πινετε μόνο εμφιαλωμένο. Μετά μην τρώτε από σούπερ διάφορα ( μπισκότα oreo με πείραξαν) .. κατά τα άλλα έχει πολλά ωραία εστιατόρια στο Μπαλί, πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένη , σε ποια περιοχή στο Μπαλί?
 

viktoria

Member
Μηνύματα
168
Likes
436
Kαλησπέρα , έχετε να προτείνετε καλά εστιατόρια στο Μπαλί ;
Όταν λέω καλά εννοώ ποιοτικό φαγητό για να αποφύγουμε όσο μπορούμε το bali belly .
Καλησπερα το Πασχα ειμαστε στο Μπαλι φαγαμε στο dirty duck στην Ubud και σε ενα αλλο κοντα στο παλατι που ειχε ψητο γουρουνοπουλο και σε αλλες περιοχες στο Μπαλι ,τιποτα δεν παθαμε{και σαλατες και φρουτα}καλα να περασετε!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Κοντά σε Seminyak και ubud είναι οι 2 περιοχές που θα μένουμε
μόλις επιθυμησετε ξανα την ελληνική κουζίνα να επισκεφτείτε τα εξαιρετικης ποιοτητας και φιλοξενίας εστιατορια nostimo του αδελφικου μου φίλου Αλέξη, εχει ένα seminyak και ενα ubud
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Κοντά σε Seminyak και ubud είναι οι 2 περιοχές που θα μένουμε
Ubud : mozzarella για Ιταλικό , toro sushi για σούσι (απίστευτο αν και δεν είμαι λάτρης) , gedong sisi warung ωραίος χώρος καλό φαγητό, tukies coconut για παγωτό καρύδα οπωσδήποτε, warung makan bu rus για ινδονησιακό... Παμφθηνα όλα αυτά τα εστιατόρια (όλα είναι φθηνά βέβαια εκεί)
Σεμινιακ: δεν γνωρίζω , αλλά ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ θα πας με το όχημα που θα νοικιάσεις/οδηγό που θα έχεις , στην περιοχή Jimbaran για ψάρι. Αστακός σε τιμή που δεν υπάρχει..
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Φλεβάρη - Μάρτιο, το έχει τολμήσει κάποιος; Οι τιμές στα ξενοδοχεία τι φάση; Είναι αληθινές η εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι σωστά;
 

Tartoufos

Member
Μηνύματα
34
Likes
8
Καλημέρα ομάδα! Σε 2 εβδομάδες πάμε Μπαλί. Θα ήθελα να ρωτήσω.
1. Εχει κανει κάποιος εκεί δραστηριότητες όπως είναι το Σαφάρι (εάν αξίζει) κολύμπι με τις χελώνες και τη μεγαλη κούνια ή γενικά προτάσεις για δραστήριογηες?
2.Επειση πάμε για ταξίδι γάμου κανένα εστιατόριο σε ιδιαίτερο μέρος για να κάνω έκπληξη στη γυναίκα μου????
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Είχαμε κάνει κούνια το 2019,στην φυτεία alas harum.Μετρια εμπειρία ήταν για εμένα,λόγω υψοφοβιας,της συζύγου της άρεσε πολύ.Σε εκείνο τον χώρο τότε έκαναν έργα,που εξελίχθηκαν σε πισίνες και γενικά έναν ωραία χώρο να περάσεις την ημέρα σου,ψάξε cretya.
Όσο για εστιατόριο, εμείς φάγαμε στο ξενοδοχείο μας όλες τις μέρες,στην περιοχή Nusa Dua
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Το alas harum που πήγα πέρυσι είναι καταπληκτικό!!! Είχε κούνια και πολλά υπέροχα spot για φωτογραφίες! Αν θες μπορείς να πάρεις γενικά ιδέες από την ιστορία που είχα ανεβάσει, καθώς και από την υπεροχη ιστορία του @ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ !!
 

Tartoufos

Member
Μηνύματα
34
Likes
8
Το alas harum που πήγα πέρυσι είναι καταπληκτικό!!! Είχε κούνια και πολλά υπέροχα spot για φωτογραφίες! Αν θες μπορείς να πάρεις γενικά ιδέες από την ιστορία που είχα ανεβάσει, καθώς και από την υπεροχη ιστορία του @ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ !!
Πως τα βρίσκω αυτά που έχετε γράψει?
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Πως τα βρίσκω αυτά που έχετε γράψει?
Επέλεξε Ινδονησία σε αυτό που έστειλε ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ και θα δεις αρκετές ιστορίες και λεπτομέρειες.. και εμείς γαμήλιο είχαμε πάει και ήταν υπέροχα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom