Γερμανία Ταξίδι στο Μόναχο

hkar

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλημέρα !
Φέυγω για μόναχο 28/10 μέχρι 31/10 !!!!!! :clap::clap::clap:

ιδέες ? τι να μην χάσω????

Ευχαριστώ :lol::lol::lol:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Λοιπον επειδη εγω δεν ειμαι πολυ φαν του Μοναχου οπως εχω δηλωσει παρε τους δρομους και πηγαινε στο Ινσμπρουκ -Σαλτσμπουργκ Αυστριας και στα χωριουδακια παρατριγυρω απο το Μοναχο.Θα αποζημιωθεις.
Τωρα για μεσα στο Μοναχο υπαρχουν πιο ειδικοι απο μενα να σε κατατοπισουν .
Πηγαινε στα ανακτορα-στην Πινακοθηκη-Μουσειο Τεχνολογιας-το μεγαλο παρκο που εχει η πολη (δεν θυμαμαι πως το λενε)-Γηπεδο της Μπαγερν.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Η Marienplatz και το Δημαρχείο, η ανοιχτή αγορά παραδίπλα, οι Πινακοθήκες, το Μουσείο Τεχνολογίας και Επιστημών, το English garden (το μεγάλο πάρκο που λέει η Κλεοπάτρα), οι μπύρες, τα λουκάνικα και ίσως και καμιά κοντινή ημερήσια εκδρομούλα.

Αυτό είναι κυρίως το Μόναχο.

Κάνε και μια αναζήτηση στο forum και θα διαβάσεις αρκετές πληροφορίες λεπτομέρειες και ιδέες για το Μόναχο και τη γύρω περιοχή.
 
Μηνύματα
36
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Σκανδιναβία!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
θα συμφωνήσω με kleopatra για Deutche museum, πινακοθήκη, Θα πρότεινα επίσης γλυπτοθήκη μονάχου, rezidenz. Εννοείται θα πάς στην κεντρική πλατεία Marienplatz να δείς το δημαρχείο. Παντως για καφέ θα πρότεινα το aran (το αγαπημένο μου) και το glockenspiel cafe restaurant στην marielnplaz ( δημοφιλές αλλά με φανταστική θέα). α και για φαγητό βαυαρέζικο το augustiner. Αχ πόσο σε ζηλεύω! Να περάσεις καλά!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ω...ναι ξεχασα .Ο καθεδρικος ναος της πολης ειναι πολυ ωραιος .Διπλα στη Marienplatz.
Για σουβενιρ εχει ωραια μαγαζια με ρολογια -κουκους ,αλλα ειναι λιγο τσιμπημενα.
 

gerasimos

Member
Μηνύματα
38
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
αν θελεις οταν γυρισεις δωσε καμια πληροφορια γιατι εγω παω (με ολη την οικογενεια) για πρωτοχρονια
ευχαριστω και καλα να περασεις
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
αν τελικα φάς στη augustiner...δοκιμασε το πιατο με το ελάφι (θα με θυμηθείς)και φυσικά το κότσι....επισης τις πατατες και το μπρετσελ...τα μπρετσελ τα φέρνει στο τραπεζι σε καλαθακι και στο τελος χρεώνει με το κομματι... 1 ευρώ το ενα.....
τα τιμήσαμε δεόντως για αυτό το θυμαμαι.....
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
αν τελικα φάς στη augustiner...δοκιμασε το πιατο με το ελάφι (θα με θυμηθείς)και φυσικά το κότσι....επισης τις πατατες και το μπρετσελ...τα μπρετσελ τα φέρνει στο τραπεζι σε καλαθακι και στο τελος χρεώνει με το κομματι... 1 ευρώ το ενα.....
τα τιμήσαμε δεόντως για αυτό το θυμαμαι.....
Και ακόμα, ποικιλία λουκάνικων και σπέτζλε.:D
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Και ακόμα, ποικιλία λουκάνικων και σπέτζλε.:D

τωρα μου ήρθε που εγραψε η άννυ για λουκάνικα......ωραια ποικιλια με λουκάνικα φαγαμε στο εστιατόριο που ειναι μεσα στο δημαρχείο στην μαριενπλατζ...δεν θυμαμαι ονομα...ηταν καλοκαιρι και καθησαμε στην εσωτερική αυλή του δημαρχείου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom