Αυστρία Γερμανία Ελβετία Ταξιδακι Ελβετια-Αυστρια-Γερμανια..βοηθεια παρακαλω

Vaso_P

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Καλησπερα σε ολους!
Χρειαζομαι μια μικρη βοηθεια(εως μεγαλη)
Σχεδιαζουμε να παμε διακοπες τον Αυγουστο και θελω να σχεδιασω ενα road trip σε Ελβετια Αυστρια Γερμανια.
Μου ειναι δυσκολο να το σχεδιασω γιατι δεν ξερω ποια μερη αξιζει περισσοτερο να δω ή ποια διαδρομη να ακολουθησω..
Σιγουρα θα ηθελα να δω ενα χωριουδακι που λεγεται Hallstatt,Λιμνη κωσταντζα,πατερκιρχεν,μελανα δρυμο,καταρακτες ρηνου,Ινσμπουρκ(σορυ που τα γραφω μπερδεμενα)
Μπορει καποιος που εχει κανει κατι αναλογο να μου δωσει εστω ενα πλανο?
Εχω προσπαθησει να διαβασω ολα οσα γραφτηκαν εδω αλλα ειναι τοσα πολλα που χαθηκα ;)
Ξεχασα να αναφερω πως θα παμε με αεροπλανο αρχικα κ θα νοικιασουμε αυτοκινητο.Σκεφτομαι να ξεκινησουμε απο Ελβετια,φραιμπουργκ
Περιμενω με αγωνια πληροφοριες! :D
 

sfakhania

Member
Μηνύματα
142
Likes
40
Ονειρεμένο Ταξίδι
ινδια , ρωσσια
hi

ειχα κανει κατι αντιστοιχο. με βαση το μοναχο πηγα νταχαου και σαλτσμπουργκ .μετα με βαση τη ζυριχη , συνεχισα για βερνη , λιχτενσταιν. αλλα το εκανα με τρενα και λεωφορεια , οποτε δεν ξερω πως ειναι η οδικη εμπειρια ....
 

Vaso_P

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Καλησπερα σε ολους!Αφου συζητησα με τον φιλο μου κ αλλαξαμε 300 γνωμες τελικα κλεισαμε αεροπορικα για Στουτγκαρδη(ειχα κ μιλια κ μας βγηκαν αρκετα φθηνα) και απο εκει θα νοικιασουμε αυτοκινητο και φυγαμε για road trip Ελβετια!
Το θεμα μου ομως ειναι το εξης.Εχουμε μονο 1 εβδομαδα στη διαθεση μας.Να την αφιερωσουμε ολη στην Ελβετια?
Θελω παρα πολυ να δω το στρασβουργο που ειναι αρκετα κοντα στη στουτγκαρδη κ να ακολουθησουμε κ το δρομο του κρασιου..να αφιερωσουμε κανα 2 μερες εκει αξιζει?Μετα θα μας φτασουν οι υπολοιπες για Ελβετια?
Επισης εχετε να μου προτεινετε τι πρεπει οπωσδηποτε να δω στην Ελβετια?
Εχω παρει κ οδηγο αλλα εχει ααααπειρα πραγματα να δεις..Πολεις χωριουδακια βουνα..εχω χαθει..θα εκτιμουσα τη βοηθεια σας
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλά τα λέει ο οδηγός σου. Η Ελβετία έχει πολλά, πάρα πολλά να δεις και να κάνεις... Μια βδομάδα δε φτάνει ούτε για ζήτω!
 

Vaso_P

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Καλά τα λέει ο οδηγός σου. Η Ελβετία έχει πολλά, πάρα πολλά να δεις και να κάνεις... Μια βδομάδα δε φτάνει ούτε για ζήτω!
Δηλαδη να μη παω Στρασβουργο??
Εσυ δεν εχεις κατι να μου προτεινεις?Δηλαδη που να δωσω βαση?
Απο οτι διαβασα εδω μεσα γνωριζεις πολλα για Ελβετια ;)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Μονολεκτικά: Στουτγκάρδη- χαιδελβέργη- Στρασβούργο- Κολμάρ- Βασιλεία - Βέρνη, και πίσω για να προλάβεις το αεροπλάνο. Στο δρόμο της επιστροφής δες και καμιά λίμνη αν προλαβαίνεις...
 

Vaso_P

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Σ'ευχαριστω πολυ...χαιδελβεργη δεν την ειχα στο προγραμμα προτιμω καλυτερα να δω παραπανω Ελβετια..Δυστυχως δεν μπορουσα να παω περισσοτερες ημερες κ στεναχωριεμαι που πρεπει να τα κανω τρεχοντας :( :( :(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom