Ταξιδευω σημαινει απολαμβανω τη ζωη

panta45

Member
Μηνύματα
75
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη
Δοκιμασα πολυ ευχαριστη εκπληξη σημερα το πρωι οταν ανακαλυψα τυχαια το Forum σας.Πιστευω οτι τα ταξιδια ειναι η απολαυστικοτερη διαχειρηση του ελευθερου χρονου.Για τον λογο αυτο ταξιδευω και απολαμβανω με παθος οσο πιο συχνα μπορω.(Στο χαρτη οι τοποι που εχω επισκευθει).Ελπιζω να ειμαι σε θεση να συνεχιζω για πολυ ακομα, γιατι υπαρχουν παρα πολλα στο προγραμμα..
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
:welcome2:

Θα χαρούμε πολύ να μας πεις κάποια πράγματα παραπάνω για τα ταξίδια σου.

ΥΓ Στο χάρτη του profile σου εννοείς; Γιατί κοίταξα και δεν είναι ενημερωμένος.
 

panta45

Member
Μηνύματα
75
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη
Εχεις δικιο,δεν ειναι ενημερωμενος ο χαρτης του profile μου,γιατι δεν μπορεσα να βρω τροπο να τσεκαρω τις χωρες που εχω επισκεφθει.Μηπως μπορεις να βοηθησεις? Θα σου ειμαι ευγνωμων.
:welcome2:

Θα χαρούμε πολύ να μας πεις κάποια πράγματα παραπάνω για τα ταξίδια σου.

ΥΓ Στο χάρτη του profile σου εννοείς; Γιατί κοίταξα και δεν είναι ενημερωμένος.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
:welcome2:Ποτε λες για Περσια?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome2:
Περιμενω να δω το χαρτη σου , αλλα να μαs πειs κι εσυ λιγα πραγματα για τα ταξιδια σου.
Και για μενα ηταν ευχαριστη εκπληξη η υπαρξη του φορουμ και ακομα πιο ευχαριστη εκπληξη το γεγονοs οτι υπαρχει πολυs κοσμοs που μοιραζεται το ιδιο παθοs με μενα :D
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Τελικά, έχει πολύ πλάκα. Γιατί το πρώτο post σε κάνει να μπείς να δείς τις χώρες που πήγες και τελικά δεν υπάρχει τίποτα όπως λένε όλοι!!!!
 

panta45

Member
Μηνύματα
75
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη
:welcome2:

Θα χαρούμε πολύ να μας πεις κάποια πράγματα παραπάνω για τα ταξίδια σου.

ΥΓ Στο χάρτη του profile σου εννοείς; Γιατί κοίταξα και δεν είναι ενημερωμένος.
Διαβασα το ταξιδι σου στην Ιορδανια και με εκανες να ξαναζησω εξαιρετικες στιγμες.Πριν απο 45 ημερες ημουν εκει και συνεχισα Συρια.Πανεμορφες εικονες σε πολυ ιδιαιτερες χωρες.Το συνιστω ανεπιφυλακτα και δεν υπαρχει απολυτως κανενας κινδυνος για οσους το σκεφτονται.

ΥΓ. Ο χαρτης του profile μου ενημερωθηκε καθυστερημενα !..
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Την εχειs τιμησει κι εσυ την Ευρωπη για τα καλα..το ματι μου βεβαια επεσε στην Αργεντινη.
Οταν μπορεσειs κι εχειs χρονο , γραψε μαs κατι για αυτο το ταξιδι.:D
(Για την Αγγλια και το Λονδινο θα ηθελα να ακουσω αλλα μην το πειs στουs αλλουs;))
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
ποιός λέει για περσία ??? με ενδιαφέρει για φθινόπωρο ..περιμένω νέα απο το μέλος .
please !!
Ο γιατρος μας (panta45) ηταν εκει πριν μερικες μερες,οτι θελεις μπορεις να ρωτησεις τον ιδιο.
 

panta45

Member
Μηνύματα
75
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλανδη
Ο γιατρος μας (panta45) ηταν εκει πριν μερικες μερες,οτι θελεις μπορεις να ρωτησεις τον ιδιο.
Τον Απριλιο 2008 βρεθηκα στην Περσια.
Δυνατη εμπειρια σε μια πολύ ομορφη χωρα και έναν λαο φοβερα φιλοξενο και φιλικο.
Με χαμογελαστα και συναμα θλιμμενα από την καταπιεση προσωπα.
Διακρινεις υπερηφανεια και θλιψη στα προσωπα τους.
Η γευση που σου μενει είναι γλυκοπικρη!!

Το ταξιδι στην Περσια το εχει περιγραψει με θαυμασιο τροπο και ταξιδιωτικες λεπτομερειες η Stella.
Ειχα τα κειμενα της μαζι μου για οδηγο των εξορμησεων μου.
Ελπιζω συντομα να συμπληρωσω την ιστορια της με τις δικες μου εμπειριες.

Εκεινο που συνιστω ανεπιφυλακτα για οποιον ενδιαφερεται για την Περσια,είναι να ιδει πρωτα την ταινια Persepolis
Την ειδα προ 15 ημερων και εμεινα αφωνος με την δυναμη της περιγραφης και την αποδοση των συναισθηματων σε μια ταινια κινουμενων σχεδιων.
Περιγραφει επακριβως την ζωη τους, τους ανθρωπους της και την ιστορια της Περσιας τα τελευταια 30 χρονια, χωρις καμια δοση υπερβολης!!..
Ειναι απλα και κατανοητα η συγχρονη Περσια ,σε κινουμενα σχεδια.
(Βραβειο καλυτερης ξενογλωσης ταινιας στο φεστιβαλ του Βερολινου,νομιζω,προ 2 ετιας)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom