Ταξιδεύοντας με τις μουσικές του κόσμου.

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Ο Serj Tankian έγραψε τραγούδι για την Αρμενία. Όλα τα έσοδα θα πάνε στο φιλανθρωπικό ίδρυμα που έχει φτιάξει και στηρίζει υποδομές της Αρμενίας.

 

Sandy_b

New Member
Μηνύματα
4
Likes
15
Ο Serj Tankian έγραψε τραγούδι για την Αρμενία. Όλα τα έσοδα θα πάνε στο φιλανθρωπικό ίδρυμα που έχει φτιάξει και στηρίζει υποδομές της Αρμενίας.

Είναι από τους λίγους ανθρώπους της Αρμενίας που διέπρεψαν εκεί έξω αλλά ποτέ δεν ξέχασαν την πατρίδα τους απλά δεν υπάρχουν λόγια.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Από το πολύ καλό άλμπουμ Dost 1 (σημαίνει φίλος)


Γενικά έπεσα σε αρκετά αξιόλογα νεα folk/rock Τούρκικα συγκροτηματά με συνθεσάιζερ τα τελευταία χρόνια (Gaye Su Akyol, Derya Yıldırım & Grup Şimşek, Altın Gün)- έχετε παρατηρήσει αυτή την τάση;
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη γλώσσα που να ταιριάζει τόσο καλά με τη χιπ χοπ μουσική όσο τα Γαλλικά. Έτσι κι αλλιώς ενώνουν τις λέξεις όταν μιλάνε και στο χιπ χοπ γίνεται ένα ασταμάτητο καταιγιστικό πράγμα. Η Keny Arkana είναι οδοστρωτήρας. Απ'τα καλύτερα πράγματα που έχω ακούσει από χιπ χοπ. Τι καταπληκτικό ρεφρέν είναι αυτό;!

 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Δεν ξέρω πόσο γνωστό είναι αυτό που θα γράψω αλλά Έλληνες συνθέτες που έχουν μείνει στην ιστορία ως μεγάλοι έχουν κατακλεψει ινδικά τραγούδια. Όχι απλά επιρροές ή δανεισμούς. 100% ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ. Χωρίς ποτέ να δώσουν την αναγνώριση στους πραγματικούς δημιουργούς. Χωρίς καμία τσίπα. Η λέξη ξεφτίλες είναι λίγη για να τους περιγράψει.

Ενδεικτικά:

Αυτή η νύχτα μένει:


Όσο αξίζεις εσύ:


Η λίστα με τα κλεμμένα τραγούδια είναι ατελείωτη. Μακάρι να μπορούσαν να τους πάρουν και τα σωβρακα για πνευματικά δικαιώματα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom