Ταξιδιάρα Ψυχή!!

Μηνύματα
64
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Kashmir
Καλησπέρα καλησπέρα!Εδώ και πολύ καιρό διάβαζα ταξίδια από το travelstories και έτσι σήμερα μου ήρθε η φλασιά να κάνω και εγώ λογαριασμό.Πολλά μπράβο σε όλους σας που γράφετε αυτές τις καταπληκτικές αναμνήσεις σας από τα ταξίδια σας.Πολλές φορές ταυτίζομαι με κάποιες ιστορίες και πραγματικά έχω την αίσθηση γι'αυτά τα λίγα λεπτά της ανάγνωσης μιας εμπειρίας ενός ταξιδευτή ότι βρίσκομαι σε εκείνο τον τόπο!Λίγα πράγματα για μένα:Λατρεύω την μουσική,τις φωτογραφίες,τα χαρτιά,τις ιστορίες-μύθους από παλιούς καιρούς,τις ατελείωτες ώρες συζήτησης για θέματα που πάντα θα βασανίζει το ανθρώπινο μυαλό όπως για τον θεό και το σύμπαν,λατρεύω τα καλοκαιρινά βράδια όταν ''τραγουδούν'' τα πουλιά.Ήρθε λοιπόν η ώρα που θα αναφερθώ και στην σχέση μου με τα ταξίδια..Καμία!:rolleyes: Καμία από την άποψη ότι δεν έχω ταξιδέψει σχεδόν καθόλου εκτός Ελλάδος λόγο ηλικίας μιας και είμαι 17 αν και πιστεύω πως αυτό δεν θα πρέπει να παίζει μεγάλο ρόλο για να πραγματοποιήσεις ένα ταξίδι..Έχω ταξιδέψει Γερμανία και ο επόμενος προορισμός μου είναι η Κωνσταντινούπολη τον Απρίλιο και δεν βλέπω την ώρα για να γνωρίσω ασιατική κουλτούρα!Στα ταξίδια μ'αρέσει πριν πάρω την απόφαση να ταξιδέψω να ξέρω την ιστορία κάθε χώρας/τόπου έτσι ώστε να μπω στο κλήμα..Ονειρεμένος προορισμός για μένα είναι η Ινδία και συγκεκριμένα το Κασμίρ αν και με την κατάσταση που επικρατεί εκεί ιδιαίτερα τους τελευταίους μήνες με κάνει και στεναχωριέμαι που ένα όνειρο θα μείνει όνειρο:( Μου αρέσουν οι μη τουριστικοί προορισμοί μιας και εγώ το βλέπω σαν ανεξερεύνητο χρυσάφι!!Αυτό που θέλω είναι να ταξιδέψω όσο πιο πολύ μπορώ.. να γνωρίσω καλύτερα τον κόσμο.Λοιπόν είχα γράψει τριπλάσιο κείμενο από αυτό που θα αναρτήσω τώρα αλλά είπα να μην το παρακάνω:cool:.Αυτά για μένα λοιπόν και πάλι καλώς ήρθα :haha:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλώς όρισες στην παρέα μας.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Καλως ηρθες και καλα ταξιδια.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
:welcome2:Καλως ηρθες!!
Αν και εισαι μονο 17 χρονων,το κειμενο σου,ειναι πολυ καλογραμμενο!
Μπραβο!:D
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Καλως ηρθες!!!
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Καλώς όρισες! Έχεις τόσο πολύ χρόνο μπροστά σου που δεν χρειάζεται να ανησυχείς πιστεύω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.451
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom