Ταξιδιωτικά γραφεία... Προτάσεις???

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δεν εχουν βγαλει ακομα καταλογους .ΤΗν ιδια απορια ειχα και γω περσι και μου ειχαν εξηγησει οτι πολλα πρακτορεια -οχι ολα βεβαια-βγαζουν τα χριστουγεννιατικα γυρω στα τελη Νοεμβρη.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.120
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Δεν εχουν βγαλει ακομα καταλογους .ΤΗν ιδια απορια ειχα και γω περσι και μου ειχαν εξηγησει οτι πολλα πρακτορεια -οχι ολα βεβαια-βγαζουν τα χριστουγεννιατικα γυρω στα τελη Νοεμβρη.
Eπειδή παλαιότερα έχω ταξιδέψει με γκρουπ τέτοια περίοδο, γνωρίζω ότι αυτές τις μέρες σχεδόν όλα τα πρακτορεία βγάζουν κατάλογους.
Αρκετά δε πιστεύω ότι αν πάς στα γραφεία τους θα τους έχουν.
Στο ιντερνετ υπάρχει πάντα μια μικρή καθυστέρηση.
Αλλωστε τα περισσότερα πρακτορεία για κρατήσεις μέχρι τέλη Νοέμβρη σου κάνουν μια έκπτωση γύρω στα 100-120 € το ζευγάρι. Οπότε είναι λογικό να έχουν βγάλει αρκετά νωρίτερα τους καταλόγους.
Στο ένθετο της καθημερινής ήδη πολλά πρακτορεία είχαν βγάλει τα προγράμματα τους.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.120
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Superior travel .....δοκιμασμένη λύση για Βιέννη ;).
Φίλε Χρήστο δε λέω ότι το superior δεν είναι καλό (μη φάει και καμία μήνυση ο defk) αλλά από προσωπική εμπειρία στη Βίεννη ήμουν με άλλο πρακτορείο στο Hilton και τα άτομα του γκρουπ του superior έπαιρναν πρωινό σε άλλη αίθουσα με μικρότερη ποικιλία από τους υπόλοιπους.

Εγώ νομίζω ότι αυτό που πρέπει να προσέξει κάποιος που θα πάει με γκρουπ στη Βίεννη είναι να ταξιδέψει με αεροπλάνο της γραμμής και όχι τσάρτερ (όπου οι αλλαγές της ώρας είναι συχνές) και σε ώρες που τον εξυπηρετούν. Οι τιμές και οι προσφερόμενες υπηρεσίες είναι πάνω κάτω ίδιες.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Φίλε Χρήστο δε λέω ότι το superior δεν είναι καλό (μη φάει και καμία μήνυση ο defk) αλλά από προσωπική εμπειρία στη Βίεννη ήμουν με άλλο πρακτορείο στο Hilton και τα άτομα του γκρουπ του superior έπαιρναν πρωινό σε άλλη αίθουσα με μικρότερη ποικιλία από τους υπόλοιπους.

Εγώ νομίζω ότι αυτό που πρέπει να προσέξει κάποιος που θα πάει με γκρουπ στη Βίεννη είναι να ταξιδέψει με αεροπλάνο της γραμμής και όχι τσάρτερ (όπου οι αλλαγές της ώρας είναι συχνές) και σε ώρες που τον εξυπηρετούν. Οι τιμές και οι προσφερόμενες υπηρεσίες είναι πάνω κάτω ίδιες.
Φίλε χρήστο σου το λεω εγω ο άλλος χρήστος :rolleyes:.
ΚΑΝΕΝΑ απολύτως πρόβλημα δεν ειχαμε
μειναμε στο Hilton stadtpark και τα πλούσια πρωινά μας ειχαμε
και πολύ καλός ξεναγός και το πούλμαν ηταν 24ωρες εξω απο το ξενοδοχείο μονο για το δικο μας ξενοδοχείο και επειδη η Βιέννη ειναι και μικρή πόλη οι ξεναγήσεις μεχρι 12-13 μμ τελείωναν οπότε μετά εκανες το πρόγραμμα σου για τα επιπλέον .

Να σκεφτεις οτι τοτε δεν ειχα καμια επαφή με το forum
σημερα που ειμαι λιγο πιο γεματος απο γνώσεις και τα ξαναθυμάμαι περάσαμε παρα πολύ καλά και γιαυτο πρότεινα το γραφειο

Εννοειται οτι πήγαμε με charter σε βολικές ωρες με ( aegean ..τοτε δεν το ειχε καν σαν δρομολόγιο ).

Αν με ρωτησεις τωρα αν θα πήγαινα στην Βιέννη με group θα σου έλεγα σαφεστατα ΟΧΙ γιατι ειναι τόσο μικρή πόλη που την γυρνας έυκολα και γρήγορα ,αλλά αυτο ειναι άλλη κουβέντα ;)

Και μια και πλησιάζουν και οι γιορτές τι καλύτερο απο στολισμένη Βιέννη

 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.120
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Φίλε χρήστο σου το λεω εγω ο άλλος χρήστος :rolleyes:.
ΚΑΝΕΝΑ απολύτως πρόβλημα δεν ειχαμε
μειναμε στο Hilton stadtpark και τα πλούσια πρωινά μας ειχαμε
και πολύ καλός ξεναγός και το πούλμαν ηταν 24ωρες εξω απο το ξενοδοχείο μονο για το δικο μας ξενοδοχείο και επειδη η Βιέννη ειναι και μικρή πόλη οι ξεναγήσεις μεχρι 12-13 μμ τελείωναν οπότε μετά εκανες το πρόγραμμα σου για τα επιπλέον .

Να σκεφτεις οτι τοτε δεν ειχα καμια επαφή με το forum
σημερα που ειμαι λιγο πιο γεματος απο γνώσεις και τα ξαναθυμάμαι περάσαμε παρα πολύ καλά και γιαυτο πρότεινα το γραφειο

Εννοειται οτι πήγαμε με charter σε βολικές ωρες με ( aegean ..τοτε δεν το ειχε καν σαν δρομολόγιο ).

Αν με ρωτησεις τωρα αν θα πήγαινα στην Βιέννη με group θα σου έλεγα σαφεστατα ΟΧΙ γιατι ειναι τόσο μικρή πόλη που την γυρνας έυκολα και γρήγορα ,αλλά αυτο ειναι άλλη κουβέντα ;)

Και μια και πλησιάζουν και οι γιορτές τι καλύτερο απο στολισμένη Βιέννη

Eτος 2006 έμεινα στο ίδιο ξενοδοχείο με σένα την πρώτη μέρα πήραμε κατά λάθος πρωινό στην αίθουσα του superior, το οποίο ήταν πλούσιο, αλλά με λιγότερη ποικιλία από τους υπόλοιπους πέλάτες.
Αυτό είναι εξακριβωμένο γιατί το συζήτησα και με άλλους Ελληνες.
Δεν ξέρω αν ήταν θέμα του πρακτορείου ή του ξενοδοχείου.
Κατά τα άλλα δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα και γενικώς έχω ακούσει θετικά λόγια για το εν λόγω πρακτορείο.
Εγω είχα ταξιδέψει με το grefis με πτήση της γραμμής πρωινή από εδώ και βράδυ από Βιέννη.
Εννοείται ότι και εγώ δε θα ξαναπήγαινα με γκρουπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.616
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom