Ταξιδιωτικές ιστορίες & χώρες-συμφορουμίτες

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Ολο και εξερευνόντας το φόρουμ, να δώσω και γω τα συγχαρητήρια μου, για την ποιότητα της δουλειάς σου Def !!

Διαβάζοντας ταξ. ιστορίες και τόπικς για Ινδονησία, μου ήλθαν αυτές οι προτάσεις :

1. Σχετικά με τις ταξιδιωτικές ιστορίες, μήπως είναι δυνατόν δίπλα στο τίτλο κάθε ιστορίας (στο σημείο που εμφανίζονται όλες, ανά χώρα) να εμφανίζεται και ο δημιουργός της??

Νομίζω θα βόλευε και άλλους χρήστες, βλέποντας τη λίστα των ιστοριών να ξέρουν από ποιούς γράφτηκαν ..... πριν ακόμα μπούμε σε κάθε μία ιστορία.

2. Και μια άλλη σκέψη : Eνότητα του στυλ "Ποιός πήγε, που?".

Δηλαδή Λίστα χωρών και ανά χώρα ποιοι οι συμφορουμίτες που την έχουν επισκεφθεί (κάτι σαν τα στατιστικά που βλέπω ότι υπάρχουν....)
Ισως έτσι να μπορούμε να στείλουμε πμ για τον προορισμό που ενδιαφερόμαστε, πιο άμεσα, πριν δηλαδή διαβάσουμε όλα τα τοπικς και ταξ. ιστορίες, για να τους βρούμε αυτούς .

Αυτές είναι οι δικές μου σκέψεις... :!:

Δεν ξέρω αν θα βόλευαν και άλλους και αν θα άξιζε τον κόπο ο Def μας να ασχοληθεί με τα παραπάνω ....:reading:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ευχαριστούμε για τα καλά λόγια και για τις προτάσεις.

Η δεύτερη είναι σίγουρα πολύ καλή και είναι στα υπόψιν να υλοποιηθεί, έχω κάποια πράγματα στο μυαλό μου. :)

Η πρώτη έχει αρκετή δουλειά και δεν ξέρω κατά πόσον θα επηρέαζε αρνητικά τα "μπαλονάκια" που βγάινουν μέσα στα μηνύματα όταν οι λέξεις/κλειδιά προορισμών γίνονται αυτόματα μπλε λινκ που πετάνε τα μπαλόνια με τα περιεχόμενα, πχ Ρώμη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
τα "μπαλονάκια" που βγάινουν μέσα στα μηνύματα όταν οι λέξεις/κλειδιά προορισμών γίνονται αυτόματα μπλε λινκ που πετάνε τα μπαλόνια με τα περιεχόμενα, πχ Ρώμη.
Ρώμη τί ? Μήπως ένα άλλο παράδειγμα... ?
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
1. Σχετικά με τις ταξιδιωτικές ιστορίες, μήπως είναι δυνατόν δίπλα στο τίτλο κάθε ιστορίας (στο σημείο που εμφανίζονται όλες, ανά χώρα) να εμφανίζεται και ο δημιουργός της??
Επανέρχομαι στη 1η μου πρόταση, προσθέτοντας το εξής :

- Πηγαίνοντας Ταξιδιωτικές Ιστορίες/Ασία/ Ινδονησία/Λομπόκ (πχ),
με βάζει στη συκγκεκριμένη ιστορία.

- στη παρακάτω γραμμή (φαίνεται πάνω από τη συζήτηση-ιστορία "Λομποκ")
Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια » Ταξιδιωτικές Ιστορίες » Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ασία » Λομπόκ

εάν κλικάρω στο Ασία, μου εμφανίζει τις πληροφορίες που ζητώ(συγγραφέας, μηνύματα, εμφανίσεις κλπ), με την μόνη διαφορά ότι εμφανίζονται οι ιστορίες που αφορούν όλη την Ασία (λογικό είναι ...).

-Αν στη παραπάνω γραμμή προστεθεί το πλήρες "μονοπάτι" της (& Ινδονησία), μήπως θα κάλυπτε και το ζητούμενό μου ?? .... και πιθανόν έτσι να μην επιβαρυνθούν και τα μπαλονάκια ..... :!:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αυτό που ζητάς δυστυχώς δε γίνεται όπως έιναι τώρα δομημένο το σάιτ, καθώς το μονοπάτι αυτό βγαίνει αυτόματα από τα φόρουμ που είναι πάνω από αυτό που βρίσκεται μέσα η ιστορία. Επομένως για να γίνει κάτι τέτοιο θάπρεπε η Ασία να χωριστεί σε υπο-φόρουμ περιοχών κλπ, που σε αυτή τη φάση δε νομίζω ότι είναι δόκιμο. :)
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
οκ φχαριστώ def και πάλι για το χρόνο σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.234
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom