Ταξιδιωτική Έρευνα Travelstories 2013 - Αποτελέσματα!

depy!!!

Member
Μηνύματα
741
Likes
2.009
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Εμένα μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι ενώ το 28% δηλώνει εισόδημα κάτω των 10000, μόνο το 12% λέει ότι δεν θα πραγματοποιήσει κανένα ταξίδι στο εξωτερικό. Αν πάρουμε σαν δεδομένο ότι οι απαντήσεις που δόθηκαν είναι πραγματικές τότε ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό βάζει τα ταξίδια πάνω απ οτιδήποτε άλλο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.164
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ε καλα... Ταξιδι στο εξωτερικο ειναι και ενα διημερο στο Μπανσκο ή στην Οχριδα ή φιλοξενια σε σπιτι συγγενων ή φιλων ή διαμονη σε ενα φθηνο χοστελ. Μπορεις δηλαδη και με 100-200€ να πας ενα ταξιδι καπου στο εξωτερικο. Δεν ειναι και τραγικο ποσο για να μην μπορει να καλυφθει απο πολλους με χαμηλα εισοδηματα.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
741
Likes
2.009
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Ε καλα... Ταξιδι στο εξωτερικο ειναι και ενα διημερο στο Μπανσκο ή στην Οχριδα ή φιλοξενια σε σπιτι συγγενων ή φιλων ή διαμονη σε ενα φθηνο χοστελ. Μπορεις δηλαδη και με 100-200€ να πας ενα ταξιδι καπου στο εξωτερικο. Δεν ειναι και τραγικο ποσο για να μην μπορει να καλυφθει απο πολλους με χαμηλα εισοδηματα.


Έχεις δίκιο, δεν σκέφτηκα ότι είναι μέσα και φθηνά, κοντινά διήμερα
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Παντως,αρκετοι,στο φορουμ,κανουν επαγγελματικα ταξιδια στην Ελλαδα η στο εξωτερικο.Αρα,δεν ειναι ολα τα ταξιδια,πληρωμενα απο το εισοδημα τους.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Εξαιρετική παρουσίαση των αποτελεσμάτων! Συγχαρητήρια, κάθε χρόνο και καλύτερα :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εμένα μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι ενώ το 28% δηλώνει εισόδημα κάτω των 10000, μόνο το 12% λέει ότι δεν θα πραγματοποιήσει κανένα ταξίδι στο εξωτερικό. Αν πάρουμε σαν δεδομένο ότι οι απαντήσεις που δόθηκαν είναι πραγματικές τότε ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό βάζει τα ταξίδια πάνω απ οτιδήποτε άλλο.
Λογικο ...ταξιδιωτικο φορουμ δεν ειμαστε ?
Εκτος αν καποιος ειναι ανεργος ή εχει σοβαρα οικονομικα προβληματα ..εγω πιστευω οτι το βιτσιο του ταξιδευειν για πολλους απο μας εδω μεσα δεν μπορει να καταλαγιασει...μα με λιγοτερα ..μα με στερηση ..την προσπαθεια μας να παμε καπου θα την κανουμε.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Συμφωνώ με την κλεο και depy. κατά ένα μεγάλο ποσοστό (το μεγαλύτερο) είναι θέμα προτεραιοτήτων. Δεν σημαινει οτι ολοι με χαμηλό εισόδημα πάνε σε κοντινούς, φθηνούς, μικρού χρονικού διαστήματος προορισμούς! Αν έχεις την κ@υλ@, μπορείς να κάνεις οτιδήποτε τρελό...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οπως και το αναποδο ..ειπωθηκε και προηγουμενως .Οσα λεφτα και να εχεις ..αν δεν σου αρεσουν τα ταξιδια..απλα θα τα χαλας αλλου.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Επισης να προσθεσω την εξης παρατηρηση στην ερευνα
Οσα και να περναμε στην Ελλαδα ...τα ατομα που αρχιζουν να ρωτανε για καλοκαιρινες διακοπες σε νησια απο το Μαρτιο ..απτοητα !!!
Μουαχαχαχαχα..:D:D
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
KLEOPATRA said:
Επισης να προσθεσω την εξης παρατηρηση στην ερευνα
Οσα και να περναμε στην Ελλαδα ...τα ατομα που αρχιζουν να ρωτανε για καλοκαιρινες διακοπες σε νησια απο το Μαρτιο ..απτοητα !!!
Μουαχαχαχαχα..:D:D
Ευτυχώς που υπαρχουν ακομα κάποιοι που αντιλαμβάνονται ότι βρίσκονται σε ταξιδιωτικό forum
και το ""εκμεταλλεύονται ""ρωτώντας ταξιδιωτικά θέματα !!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μα γιατι το λες αυτο..μια χαρα καταιγισμο ταξιδιωτικων ερωτησεων εχουμε οπως παντα και σε ολες τις ενοτητες :D
Το σχολιο μου αφορα περισσοτερο την πρεμουρα του αλλου να ρωτησει και να μην χασει το νησι απο το Φεβρουαριο-Μαρτιο..ξερεις οτι παντα μου την εδινε αυτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.859
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom