Ταξιδιωτική Ιστορία του Μήνα Μάρτιος - Απρίλιος 2019

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.610
Likes
12.428
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ελάτε! Έχουμε διαγωνισμό Ιστορία του Μήνα που λήγει σήμερα!
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.610
Likes
12.428
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Έχουμε τους νικητές με δύο ισοβαθμίες:

1η θέση
Ισοβάθμησαν
Ο @jmar με την ιστορία From South to Norge...η ιστορία του δρόμου
και
ο @psilos3 με την ιστορία Vietnam 9 μέρες με χαμηλό μπάτζετ. Γίνεται;

2η θέση
Ισοβάθμησαν
Η @Grerena με την ιστορία Χειμώνας στη Σικελία!
και
Ο @soudianos με την ιστορία To Ταξίδι μου στο Μαρόκο

3η θέση

Η @tsampi90 με την ιστορία <<Μπαλώ..-Μπαλείς..-Μπαλί>>

Συγχαρητήρια στους νικητές και πολλά μπράβο σε όλους τους συγγραφείς των ιστοριών που διαγωνίστηκαν!
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
988
Likes
2.082
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Συγχαρητήρια σε όλους, 3 στα 5, δηλ έπιασα στην πρώτη θέση και τα δυο και ένα στη δεύτερη θεση
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Σαν χθες θυμάμαι τις μέρες που γύρισα από το Βιετνάμ κι έκανα ένα ποστ στο ανάλογο νήμα, με την @katkats να με παρακινεί να γράψω ιστορία.
Μέχρι τότε ούτε που μου περνούσε απ' το μυαλό, ούτε πίστευα ότι μπορεί να χρησιμεύσει κάπου ή ότι μπορώ να γράψω κι εγώ χωρίς μάλιστα να διαθέτω το ταλέντο στο γράψιμο που έχουν άλλα μέλη του φόρουμ.

Τέσσερα χρόνια και 25 ιστορίες μετά καταλαβαίνω πόσο λάθος ήταν αυτές οι εκτιμήσεις μου, όχι γιατί βλέπω την ιστορία με την οποία έκανα «ντεμπούτο» στο φόρουμ στον τελευταίο διαγωνισμό, αλλά γιατί αντιλήφθηκα πόσο ευεργετικό και ωραίο είναι όλο αυτό -να μοιράζεσαι πληροφορίες κι αναμνήσεις- πρωτίστως με τον εαυτό σου κι έπειτα για την κοινότητα.

Το Βιετνάμ είναι μια χώρα που αγάπησα και μ' εντυπωσίασε από την πρώτη στιγμή, παρόλο που οι μέρες μου εκεί ήταν λίγες. Μια χώρα που πάντα γίνεται αναφορά στις ταξιδιωτικές μου συζητήσεις, ένα ταξίδι που μνημονεύεται με μεγάλη νοσταλγία. Αυτό ήθελα να περάσω από αυτή την ιστορία, μαζί με κάποιες χρηστικές λεπτομέρειες που με χαρά διαπίστωσα αυτά τα τέσσερα χρόνια ότι χρησιμοποίησαν αρκετοί φίλοι.

Συγχαρητήρια σε όλους όσους μπαίνουν στον κόπο να γράψουν λοιπόν δυο λόγια κι ευχαριστώ όσους ψήφισαν όχι μόνο τη δική μου ιστορία, κάτι που δεν έκανα ούτε εγώ άλλωστε για λόγους αρχής και δε θα κάνω σε κανέναν διαγωνισμό που συμμετέχω, αλλά τις υπόλοιπες εξαιρετικές ιστορίες των συμμετεχόντων.

Να είμαστε καλά να ταξιδεύουμε, ν' ανταμώνουμε και να μοιραζόμαστε. :)
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
@psilos3 25 ιστορίες από το 2019 κ μετά, ξεκίνα να γράφεις λόγους :clap:
Κι όμως, μην είναι και παραπάνω μαζί μ' αυτή που τρέχει τώρα.
(Ελπίζω να μη μου ζητήσετε και για Σλοβενία :haha: ).

Θυμάσαι τι ωραία παρηγοριά και παρέα ήταν οι ιστορίες μας εκείνο το επτάμηνο μεταξύ 2020 & 2021;
Όταν θα ρθουν αυτοί οι διαγωνισμοί θα τα θυμηθούμε και θα γελάμε...
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.610
Likes
12.428
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Σαν χθες θυμάμαι τις μέρες που γύρισα από το Βιετνάμ κι έκανα ένα ποστ στο ανάλογο νήμα, με την @katkats να με παρακινεί να γράψω ιστορία.
Ούτε που θυμόμουν ότι εγώ "ευθύνομαι" για τον χαμό που έχεις κάνει. Το είχες μέσα σου. Απλά.
Εύχομαι όλες οι ιστορίες σου να πάνε καλά στον διαγωνισμό και να μην έχεις γράψεις παραπάνω από 2 το μήνα 😉
Και πάλι συγχαρητήρια!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ούτε που θυμόμουν ότι εγώ "ευθύνομαι" για τον χαμό που έχεις κάνει. Το είχες μέσα σου. Απλά.
Εύχομαι όλες οι ιστορίες σου να πάνε καλά στον διαγωνισμό και να μην έχεις γράψεις παραπάνω από 2 το μήνα 😉
Και πάλι συγχαρητήρια!
Εννοείται, υπάρχει ποστ-τεκμήριο εδώ. Αν δε ξεκινούσα τότε δε ξέρω τι θα έγραφα μετά κι αν. Απλά διαπίστωσα αρχής γενομένης με την ιστορία του Βιετνάμ πόσο μ' αρέσει αυτή η διαδικασία. :)
να μην έχεις γράψεις παραπάνω από 2 το μήνα
Όχι εντάξει, πάλι καλά που δεν έχω τόσο χρόνο..:haha:
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.733
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Όχι εντάξει, πάλι καλά που δεν έχω τόσο χρόνο..:haha:
Τυχεροί είμαστε!!! Απ’ του χάρου τα δόντια γλυτώσαμε!!!
:haha::haha:
Άστα ψηλέ, ψάχνεις για κομπλιμέντα. Αφού, όχι μόνο γράφεις εξαιρετικά αλλά επιπλέον καταφέρνεις να παρουσιάσεις με ελκυστικό τρόπο ακόμη και μέρη που δεν τους αξίζει. (Το «αφού» πάει και στο τέλος της πρότασης). Όπως στην παρούσα ιστορία που γράφεις, ο τρόπος που παρουσιάζεις την Νέα Υόρκη (τόπο που λατρεύω να μισώ) με κάνει να αναθεωρώ (λίγο) για κάποια πράγματα.
Εύχομαι να συνεχίσεις έτσι δυναμικά για πολλά χρόνια.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.624
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom