Ταξιδιωτική Ιστορία του Μήνα - Φεβρουάριος - Μάρτιος 2017

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ωχ! Απίστευτο! Δεν μου έχει ξανασυμβεί!
Θέλω να ευχαριστήσω την ακαδημ...όχι, αλλού πάει αυτό.

Πολύ ωραίες ιστορίες όλες! Τώρα τι να πω για αυτούς τους 18 "μυστήριους" που ψήφισαν την ιστορία μου? Να τους κοιτάξει κανένας γιατρός? Ότι τους έκανε κακό η καραντίνα? Ή μήπως ότι έχουν ΤΡΟΜΕΡΟ γούστο?? :haha:

Ευχαριστώ πολύ και πολλά μπράβο σε όλους.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Νομίζω πως η συμμετοχή έχει να κάνει με το πόσο δυνατές ιστορίες διαγωνίζονται και το ποια μέλη τις έχουν γράψει. Φυσικά δεν υποτιμώ καμιά ταξιδιωτική ιστορία γιατί όλες έχουν αξία και όλες έχουν προσφέρει στο φόρουμ. Αλλά το επίπεδο του ανταγωνισμού είναι βασικός παράγοντας τις περισσότερες φορές για τη συμμετοχή στην ψηφοφορία. Είμαι σίγουρος πως κάποιοι ψηφίζουν μόνο όταν συμμετέχουν συγκεκριμένα μέλη με τις ιστορίες τους. Είμαστε κι εμείς όμως οι σταθεροί που ψηφίζουμε σε κάθε Ταξιδιωτική ιστορία του μήνα.

@James είμαι ένας από τους μυστήριους που σε ψήφισαν :lol:
Χαίρω άκρας υγείας και έχω σώας τας φρένας!

Μπράβο και στους πέντε και σε όλους φυσικά.
Πάντως υπήρχαν και ενδιαφέρουσες ιστορίες από μέλη που δεν είναι ενεργά.

Ερώτηση αν και νομίζω πρέπει να είχε συζητηθεί παλιά.
Μήπως οι τρεις βδομάδες ψηφοφορίας είναι πολλές? Μήπως θα ήταν καλύτερα να είναι δυο βδομάδες? Το έχουμε δοκιμάσει? Δεν θυμάμαι.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Προσωπικά έκανες(όπως πάντα) ότι μπορούσες με τις ειδοποιήσεις κτλ.Δεν μπορείς να τους βάλεις να ψηφίζουν με το ζόρι :(
Χμμμ το σκέφτομαι. Καμιά ιδέα για το πως να το εφαρμόσω?
Ερώτηση αν και νομίζω πρέπει να είχε συζητηθεί παλιά.
Μήπως οι τρεις βδομάδες ψηφοφορίας είναι πολλές? Μήπως θα ήταν καλύτερα να είναι δυο βδομάδες? Το έχουμε δοκιμάσει? Δεν θυμάμαι.
Παλιά ήταν πιο μεγάλο το διάστημα της περισυλλογής πριν τη ψήφο.
Θα προλαβαίνουμε να διαβάζουμε τις ιστορίες σε 2 εβδομάδες; Δεν ξέρω.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Χμμμ το σκέφτομαι. Καμιά ιδέα για το πως να το εφαρμόσω?

Παλιά ήταν πιο μεγάλο το διάστημα της περισυλλογής πριν τη ψήφο.
Θα προλαβαίνουμε να διαβάζουμε τις ιστορίες σε 2 εβδομάδες; Δεν ξέρω.
Εγώ δε πρόλαβα να διαβάσω τις τελευταίες 3 και γι'αυτό δεν ψήφισα! Δεν νομίζω να είναι καλό να λιγοστέψετε το διάστημα ανάγνωσης των ιστοριών!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
θα συμφωνησω με το Νικο86
Αν μικρυνει το διαστημα, εκτος του οτι θα φτασουμε πιο γρηγορα στο σημερα, εμεις οι πολυασχολοι δε θα προλαβαινουμε να ψηφιζουμε :p
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Νομίζω πως όσοι θέλουμε να ψηφίσουμε και μας ενδιαφέρει ο διαγωνισμός θα το κάνουμε και σε μικρότερο χρονικό διάστημα. Ε σίγουρα κάποια στιγμή θα φτάσουμε και στο σήμερα. Μετά θα βάζουμε σε διαγωνισμό τις βραβευμένες ιστορίες! Ιστορία της χρονιάς, ιστορία 6μηνου, καλύτερη ιστορία από Ευρώπη, Ασία κτλ. Εγώ ανέκαθεν θεωρούσα πολλές τις τρεις βδομάδες αλλά η πλειοψηφία τι θα πει.

Αλλά αλήθεια πόσοι είναι που διαβάζουν ολόκληρες τις ιστορίες? Είτε τις έχουμε διαβάσει στο παρελθόν, είτε από τη δομή της ιστορίας, είτε με μια περιληπτική ματιά πάλι μπορούμε να καταλάβουμε ποιες ιστορίες βρίσκουμε ενδιαφέρουσες οι οποίες παίρνουν τις ψήφους μας.
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
Νομίζω πως όσοι θέλουμε να ψηφίσουμε και μας ενδιαφέρει ο διαγωνισμός θα το κάνουμε και σε μικρότερο χρονικό διάστημα. Ε σίγουρα κάποια στιγμή θα φτάσουμε και στο σήμερα. Μετά θα βάζουμε σε διαγωνισμό τις βραβευμένες ιστορίες! Ιστορία της χρονιάς, ιστορία 6μηνου, καλύτερη ιστορία από Ευρώπη, Ασία κτλ. Εγώ ανέκαθεν θεωρούσα πολλές τις τρεις βδομάδες αλλά η πλειοψηφία τι θα πει.

Αλλά αλήθεια πόσοι είναι που διαβάζουν ολόκληρες τις ιστορίες? Είτε τις έχουμε διαβάσει στο παρελθόν, είτε από τη δομή της ιστορίας, είτε με μια περιληπτική ματιά πάλι μπορούμε να καταλάβουμε ποιες ιστορίες βρίσκουμε ενδιαφέρουσες οι οποίες παίρνουν τις ψήφους μας.
Κι εγώ συμφωνώ ότι 3 εβδομάδες είναι πολλές, περνάει η "αγωνία" για το ποιες ιστορίες θα βγουν πρώτες, ωραία είναι στην αρχή πούναι ζεστό το πράγμα ακόμα. Πιστεύω ότι είμαστε πολύ πίσω πάντως. Ψηφίζουμε για το 2017 ενώ κοντεύει να τελειώσει το 2020.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Εγώ δε πρόλαβα να διαβάσω τις τελευταίες 3 και γι'αυτό δεν ψήφισα! Δεν νομίζω να είναι καλό να λιγοστέψετε το διάστημα ανάγνωσης των ιστοριών!
Στο τσακ γλίτωσες το μπαν τριών βδομαδων :cool:
Προβλέψιμο...Τρείς εβδομάδες ban όποιος δεν ψηφίζει.... :haha:
Λες να το αρχίσουμε πιλοτικά?
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
θα συμφωνησω με το Νικο86
Αν μικρυνει το διαστημα, εκτος του οτι θα φτασουμε πιο γρηγορα στο σημερα, εμεις οι πολυασχολοι δε θα προλαβαινουμε να ψηφιζουμε :p
Ναι ρε τι να πρωτοπρολαβουμε, εχει big brother gntm, bachelor. Εν ολιγοις η ελληνικη τηλεοραση εχει ξανα Μικρουτσικο και απειρες μπαρμπι, εχει ξανααποκτησει την αιγλη των 90ς! Λιγη επιεικεια ρε παιδια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.630
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom