Ταξιδιωτική Ιστορία του Μήνα - Φεβρουάριος - Μάρτιος 2017

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
509
Likes
2.306
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Και εγώ πιστεύω ότι 3 εβδομάδες είναι μεγάλο διάστημα. Καλύτερα να πλησιάζουν οι ψηφοφορίες σε νεες φρέσκες ιστορίες. Ίσως έτσι κάποιοι "πιεστούν" να γράψουν... Συγχαρητήρια σε όλους για άλλη μια φορά. Επίσης λυπάμαι που δεν υπάρχει μεγαλύτερη συμμετοχή στις ψηφοφορίες. Αφού διαβάζετε βρε, γιατί δεν επιβραβεύεται αυτές που σας αρέσουν;
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.204
Likes
5.653
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
2/5 για μένα. Μπράβο για τις ιστορίες και τους συγγραφείς. @James σε ψήφισα, πήρα και την επιταγή, όλα καλά :bleh:
Εγώ συνήθως προλαβαίνω στο τέλος της προθεσμίας να ψηφίσω. Οι τρεις εβδομάδες είναι μια χαρά, μην το μικρύνετε το διάστημα. Κάποιοι από μας δεν θα προλαβαίνουν να ψηφίσουν.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.080
Likes
23.584
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Εγώ συνήθως προλαβαίνω στο τέλος της προθεσμίας να ψηφίσω. Οι τρεις εβδομάδες είναι μια χαρά, μην το μικρύνετε το διάστημα. Κάποιοι από μας δεν θα προλαβαίνουν να ψηφίσουν.
Συμφωνώ κι εγώ ότι οι τρεις εβδομάδες είναι μια χαρά.
3/5 για μένα.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.939
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Δεύτερη διάκριση σε διαγωνισμό! Ευχαριστώ όσους μπήκαν στη διαδικασία να διαβάσουν την ιστορία για ένα ταξίδι ζωής, που το ονειρευόμουν από μικρό παιδί! :clap:

Και ένα μπράβο και στους υπόλοιπους συγγραφείς, είτε διακρίθηκαν είτε όχι! Οι ισοψηφίες στους τελευταίους διαγωνισμούς νομίζω είναι δείγμα πολλών καλών ιστοριών. ;)

Μακάρι αυτό το απίστευτο συναίσθημα της εκπλήρωσης ενός πολύ μεγάλου ταξιδιωτικού στόχου, είτε οι δυσκολίες είναι οικονομικές είτε σαν νέοι ταξιδιώτες να πείσουμε τον περίγυρό μας είτε να βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά για να πραγματοποιήσουμε αυτό το ταξίδι (είχα όλες αυτές τις δυσκολίες εκείνη τη φορά), από καρδιάς να το ζήσει κάθε ταξιδιώτης, όποιο προορισμό και να ονειρεύεται να επισκεφθεί. Εγώ το έζησα τη στιγμή που βγήκα από την Pitt Street την Κυκλική Αποβάθρα και αντίκρισα το κτήριο της Όπερας, όπου και είπα "επιτέλους βρίσκομαι εδώ!".

:3476:

Για τις 3 βδομάδες, έχουν παρατηρήσει οι διαχειριστές ότι οι περισσότεροι ψήφοι πέφτουν στην αρχή και την τελευταία βδομάδα αραιώνουν; Εμένα προσωπικά οι 3 βδομάδες με εξυπηρετούν, σχεδόν κάθε φορά ψηφίζω τις τελευταίες μέρες.

Για το μπανάρισμα αυτών που δεν ψηφίζουν συστηματικά συμφωνώ κι εγώ :twisted: (ο μόνος μπαναρισμένος είναι ο dk - τι είχε γίνει με αυτόν; :rolleyes-80:)
 
Last edited:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Χμμμ το σκέφτομαι. Καμιά ιδέα για το πως να το εφαρμόσω?

Παλιά ήταν πιο μεγάλο το διάστημα της περισυλλογής πριν τη ψήφο.
Θα προλαβαίνουμε να διαβάζουμε τις ιστορίες σε 2 εβδομάδες; Δεν ξέρω.
Προλαβαινετε . Ειμαστε καλοί μαθητες !
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Αυτό τώρα εμένα μου θυμίζει κάτι φοιτητές φυτουκλάκια στη σχολή που τους ζητούσαμε να στείλουν κι αυτοί email να πάρει παράταση η προθεσμία για την εργασία και μας έλεγαν "όχι, εμείς την κάναμε, γιατί να στείλουμε για παράταση;". :p
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Αυτό τώρα εμένα μου θυμίζει κάτι φοιτητές φυτουκλάκια στη σχολή που τους ζητούσαμε να στείλουν κι αυτοί email να πάρει παράταση η προθεσμία για την εργασία και μας έλεγαν "όχι, εμείς την κάναμε, γιατί να στείλουμε για παράταση;". :p
Παρούσα !
 

taver

Member
Μηνύματα
12.459
Likes
28.733
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Δεν ξέρω για σας, αλλά αν κρίνω από μένα, και 5 μήνες προθεσμία να βάλουμε, πάλι την τελευταία μέρα πριν από τη λήξη θα ασχοληθώ....
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
509
Likes
2.306
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Υπάρχει τρόπος να μάθουμε πόσες ιστορίες περιμένουν μέχρι να έρθει η σειρά τους για να μπουν στην ψηφοφορία; Χοντρικά ένα νούμερο, πχ 187 :innocent:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.327
Likes
14.173
Υπάρχει τρόπος να μάθουμε πόσες ιστορίες περιμένουν μέχρι να έρθει η σειρά τους για να μπουν στην ψηφοφορία; Χοντρικά ένα νούμερο, πχ 187 :innocent:
Εννοείς από Απρίλιο 2017 μέχρι Σεπτέμβριο 2020;Ενδιαφέρον θα ήταν να μάθουμε.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.542
Likes
12.340
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Υπάρχει τρόπος να μάθουμε πόσες ιστορίες περιμένουν μέχρι να έρθει η σειρά τους για να μπουν στην ψηφοφορία; Χοντρικά ένα νούμερο, πχ 187 :innocent:
Αυτή τη στιγμή, υπολογιζω κάπου 360-370.

Η προτίμησή μου για τη διάρκεια του διαγωνισμού είναι η διατήρηση των 3 εβδομάδων, με σταθερή συχνότητα, όπως τώρα.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Το πρόβλημα της μικρής συμμετοχής στην ψηφοφορία λύνεται με την μείωση των ιστοριών. Προσωπικά δεν ψηφίζω γιατί δεν προλαβαίνω να διαβάσω ούτε τις μισές. Οπότε θσ ήταν άδικο να ψηφίζουμε χωρίς να τις διαβάσουμε όλες νή μόνο από τους τίτλους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.673
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom