Ιταλία Ταξιδιωτική ασφάλιση με τη Ryanair

heidi.enjoy

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας.Είμαι νέο μέλος και θέλω αρχικά να σας συγχαρώ όλους για τις πληροφορίες που παρέχετε και τη συνέπεια που χαρακτηρίζει τις απαντήσεις.Τα παραπάνω,λοιπόν,με έκαναν να "λιώσω" στο σάιτ αυτό από εχθές και να λύσω πολλές από τις απορίες μου :p
Μία απορία όμως που δε λύθηκε είναι η εξής:Πώς επιλέγω την ταξιδιωτική ασφάλιση από τη στιγμή που η Ελλάδα δεν αναγράφεται στις επιλογές?Εσάς ποιά είναι η γνώμη σας για την ασφάλιση?Εγώ σκέφτομαι πως τουλάχιστον στην πτήση Μιλάνο-Θεσσαλονίκη καλό θα ήταν να υπάρχει μιας κ είναι πολύ πιθανό να χιονίζει κ με αγχώνει το γεγονός της ακύρωσης.Ξέχασα να πω πως σκοπεύω να κλείσω αεροπορικά εισητήρια στη Ryanair για Θεσσαλονίκη-Ρώμη και Μιλάνο Θεσσαλονίκη τον Δεκέμβριο.

Ευχαριστώ πολύ.Συγγνώμη αν έχει ξαναειπωθεί η ίδια ερώτηση αλλά έψαχνα ώρες και δεν τη βρήκα :(
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Άλλαξε γλώσσα και θα την δεις και την Ελλάδα. Αν και εγώ δεν αγοράζω ποτέ ταξιδιωτική ασφάλεια, βλέπω τη λίστα και έχει όλες τις χώρες (σε ένα αυτοματοποιημένο αλφαβητικό μενού). Στα γερμανικά το βλέπω τώρα ως Griechenland...
 

heidi.enjoy

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επέλεξα κι εγώ τα Γερμανικά αλλά πάλι τίποτα.Αναφέρεσαι σίγουρα στην επιλογή της ταξιδιωτικής ασφάλισης που υπάρχει στην καρτέλα που συμπληρώνεις τα στοιχεία των ατόμων που θα ταξιδέψουν?
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
Νομίζω μπορείς να συνεχίσεις τη διαδικασία χωρίς να βάλεις χώρα, θα προσθέσει το κόστος της ασφάλειας μόνο του το σύστημα (κάπου 8 ευρώ το άτομο) και θα φαίνεται πριν δώσεις τα στοιχεία της πιστωτικής σου.
 

heidi.enjoy

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Νομίζω μπορείς να συνεχίσεις τη διαδικασία χωρίς να βάλεις χώρα, θα προσθέσει το κόστος της ασφάλειας μόνο του το σύστημα (κάπου 8 ευρώ το άτομο) και θα φαίνεται πριν δώσεις τα στοιχεία της πιστωτικής σου.
Λες ε?Θα το δοκιμάσω.Αν είναι 8 ευρώ μόνο,καλύτερα να τη βάλω για να μη βρεθώ προ απροόπτου σε περίπτωση ακύρωσης της πτήσης.
 
Μηνύματα
127
Likes
22
Εννοείς το πρώτο παράθυρο για συμπλήρωση στοιχείων λοιπόν. Εκεί όντως απουσιάζει η χώρα και βάζουμε ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΗ και προχωρούμε παρακάτω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.285
Μηνύματα
886.634
Μέλη
38.954
Νεότερο μέλος
panatsitsi123

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom