Ταξιδιωτικη Λιστα TOP 10

va5ilis

Member
Μηνύματα
125
Likes
1.251
Ταξίδι-Όνειρο
Το Εβερεστ
Το 5 τι φάση; Φαντάζομαι όχι για τις παραλίες...
Ο Μαυρικιος ειναι φαση για ζευγαρι/μηνα του μελιτος. Ωραιες ειναι και οι παραλιες αλλα οι Ελληνες οταν συγκρινουν με τις Ελληνικες δεν ενθουσιαζονται ευκολα. Παρολα αυτα ο Μαυρικιος ειναι ενας τεραστιος κηπος με τροπικα φυτα και ειναι πανεμορφος. Καλυτερα το ειπε ο Mark Twain :
“Mauritius was made first, and then heaven, and that heaven was copied after Mauritius”
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Ο Λίβανος και η Σαουδική Αραβία έχουν φοβερά αρχαία, ενώ ο Λίβανος έχει και τρομερή κουζίνα, τον λιγουρευομαι. Ο Μαυρίκιος δεν ξέρω... Έτσι το έβαλα για να απορησει κανείς και τσιμπήσετε.

Μπορεί και να το έβαλες σε σχέση με την μοντέλα που είπες στην ιστορία..Μαυρίκιος για δύο που λένε...;)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ο Λίβανος και η Σαουδική Αραβία έχουν φοβερά αρχαία, ενώ ο Λίβανος έχει και τρομερή κουζίνα, τον λιγουρευομαι. Ο Μαυρίκιος δεν ξέρω... Έτσι το έβαλα για να απορησει κανείς και τσιμπήσετε.
Για τη Σαουδική Αραβία, συμφωνώ. Κι εγώ ψήνομαι... Για τα αρχαία του Λιβάνου, ΟΚ, αλλά δεν ξέρω τι έχει απομείνει από τους προηγούμενους πολέμους. Η κουζίνα του δε νομίζω ότι έχει διαφορά από αυτήν που λέμε "αραβική" και την βρίσκεις σε όλες τις χώρες της Μέσης Ανατολής. Όσο για τον Μαυρίκιο, επειδή πήγα και είδα, με πληθυσμό 1/3 ινδικό, 1/3 αραβικό και 1/3 κρεόλ, μόνο το τελευταίο τρίτο παρουσίασε ένα έξτρα ενδιαφέρον για μένα. Αν πάει κάποιος για πρώτη φορά σε αντίστοιχο περιβάλλον, βέβαια, ίσως του φανεί διαφορετικά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για τη Σαουδική Αραβία, συμφωνώ. Κι εγώ ψήνομαι...
Πολλοί ψηνόμαστε αλλά τις βίζες τις έκοψαν. Εκτός κι αν το παίξουμε μουσουλμάνοι, που δε βλέπω να πείθουμε και πολύ...
Για τα αρχαία του Λιβάνου, ΟΚ, αλλά δεν ξέρω τι έχει απομείνει από τους προηγούμενους πολέμους.
Απ' ό,τι βλέπω όλα απομένουν.
Η κουζίνα του δε νομίζω ότι έχει διαφορά από αυτήν που λέμε "αραβική" και την βρίσκεις σε όλες τις χώρες της Μέσης Ανατολής.
ΒΛΑΣΦΗΜΕ!!!!
Όσο για τον Μαυρίκιο, επειδή πήγα και είδα, με πληθυσμό 1/3 ινδικό, 1/3 αραβικό και 1/3 κρεόλ, μόνο το τελευταίο τρίτο παρουσίασε ένα έξτρα ενδιαφέρον για μένα. Αν πάει κάποιος για πρώτη φορά σε αντίστοιχο περιβάλλον, βέβαια, ίσως του φανεί διαφορετικά.
Τι να σου πω, εμένα με τρώει η περιέργεια και γι αυτό και για τη Ρεουνιόν. Μάλλον γέρασα και θέλω κάπου να πάω το γυναικάκι μου, αυτή να δείχνει την κορμάρα της κι εγω να βλέπω Ευρωλίγκα στο λάπτοπ.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Μάλλον γέρασα και θέλω κάπου να πάω το γυναικάκι μου, αυτή να δείχνει την κορμάρα της κι εγω να βλέπω Ευρωλίγκα στο λάπτοπ.
Το αντίθετο θα αποτελούσε είδηση.Εσύ να ξαπλάρεις στην παραλία κι εκείνη να βλέπει Ευρωλίγκα.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
1.Κούβα
2.Χερσόνησος Γιουκατάν
3.Salta,Jujuy
4.Μαδαγασκάρη
5.Δομινικανή δημοκρατία
6.Σάο Τόμε και Πρίνσιπε
7.Πράσινο Ακρωτήρι
8.Αζόρες
9.Κόστα Ρίκα
10.Μπουτάν

Και μερικά ακόμα....

Όπως λέει ο @Yorgos έχει ενδιαφέρον να βλέπει κανείς πως άλλαξαν οι προτεραιότητες και οι επιθυμίες του με τα χρόνια. Κάποια μέρη παρέμειναν στο τοπ των στόχων μου και τα επισκέφτηκα(Κούβα,Αζόρες):), κάποια άλλα τα έβγαλα -ίσως για κάποιο διάστημα- από τους βασικούς ταξιδιωτικούς μου στόχους και τώρα έβαλα στόχο άλλους προορισμούς, ενώ κάποια άλλα όπως η Χερσόνησος Γιουκατάν(και άλλα μέρη του Μεξικού) τα θέλω πολύ και ακόμα δεν έχω καταφέρει να τα επισκεφτώ.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Για να δουμε που βρισκόμαστε σ' αυτό...

(τυχαία σειρά)
1. Βοσνία
2. Καύκασος
3. Εσθονία-Λετονία
4. Αίγυπτος-Σουδάν-Αιθιοπία
5. Ταγκανίκα-Κονγκό (όσα είναι ήρεμα)
6. Μάλι και πέριξ
7. Υπερσιβηρικός
8. Μπουτάν
9. Αυστραλοκατάσταση (Παπούα-ΒΑ. Αυστραλία και κανένα μικρότερο προς τα εκεί)
10. Περού (πάλι)-Βολιβία
 
Last edited:

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Το δικό μου αυτή τη στιγμή:

1. Pakistan

2. N. Korea

3. Japan

4. Nepal

5. Tajikistan-Kyrgystan

6. Peru

7. Grenada-St. Vincent

8. Iceland

9. Brazil

10. Algeria
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ωπ, τι θέμα ξεθάψαμε εδώ;:lol:

Με τυχαία σειρά κι από μένα, αυτά είναι τα 10 επικρατέστερα αυτή τη στιγμή:

1. Ισλανδία
2. Κιργιστάν-Καζακστάν- Ουζμπεκιστάν
3. Λίμνες Δυτικού Κανάδα
4. Ρωσία
5. Βοσνία-Μαυροβούνιο
6. Περού-Βολιβία
7. Κένυα-Τανζανία
8. Σιγκαπούρη-Μαλαισία-Ινδονησία
9. Βιετνάμ
10. Λάος- Καμπότζη
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
579
Likes
2.343
Με τυχαία σειρά. Δεν ανταποκρίνεται στις πραγματικές μου επιθυμίες, αλλά είναι το τοπ 5 μου με όσους προορισμούς από αυτούς που στοχεύω, θεωρώ πως είναι αυτή τη στιγμή ασφαλείς για female solo. Η σειρά τυχαία.

1. Χονγκ Κονγκ (πέρασα πολύ βιαστικά αλλά αρκετά ώστε να θέλω να γυρίσω το συντομότερο)
2. Ν. Κορέα
3. Ισραήλ (προγραμματισμένο για 2019)
4. Ουζμπεκιστάν (προγραμματισμένο για 2019)
5. Λάος (πολύ πιθανό για 2019)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Με τυχαία σειρά. Δεν ανταποκρίνεται στις πραγματικές μου επιθυμίες, αλλά είναι το τοπ 5 μου με όσους προορισμούς από αυτούς που στοχεύω, θεωρώ πως είναι αυτή τη στιγμή ασφαλείς για female solo. Η σειρά τυχαία.

1. Χονγκ Κονγκ (πέρασα πολύ βιαστικά αλλά αρκετά ώστε να θέλω να γυρίσω το συντομότερο)
2. Ν. Κορέα
3. Ισραήλ (προγραμματισμένο για 2019)
4. Ουζμπεκιστάν (προγραμματισμένο για 2019)
5. Λάος (πολύ πιθανό για 2019)
Πρέπει να προσθέσεις άλλα 5 για να είσαι on topic:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom