Ταξιδιωτικη Λιστα TOP 10

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Ας βάλω κι εγώ το λιθαράκι μου
Maledetto Ciao!
Γυρισμένο στην Ισλανδία, από τη αγαπημένη μου Gianna Nannini
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.784
Likes
18.174
1. Ισλανδία
2. Κολομβία
3. Ινδία-Νεπάλ
4. Περού
5. Λάος-Βιετνάμ
6. Κένυα ή Τανζανία με το Νικόλα
7. Ουγκάντα
8. Γρεναδίνες-Γρενάδα
9. Κούβα
10.Μαρόκο
Μόλις τελειώσουν αυτά, θα ξεκινήσουμε τα περίεργα :p
Κι έρχεται το φαντασμαγορικό Μεξικό.... :) Κορτέζ κάνε στη μπάντα...
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Με τυχαία λοιπόν σειρά ας παραθέσω και το δικό μου τοπ 10:
1)Εκουαδόρ
2)Παταγωνία
3)Κόστα Ρίκα
4)Αλάσκα
5)Κένυα
6)Μαδαγκασκάρη
7)Ισλανδία
8)Νεπάλ
9)Παπούα
10)Βιετνάμ
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Με τυχαία σειρά και με μεγάλη δυσκολία να διαλέξω μόνο 10:
1. Περού-Βολιβία
2. Μεξικό-Γουατεμάλα
3. Νήσος Πάσχα
4. Εκουαδόρ
5. Μαδαγασκάρη
6. Ινδία
7. Ταξίδι με τον Υπερσιβηρικό
8. Καμπότζη-Λάος-Μιανμάρ
9. Ιράν
10. Ναμίμπια
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Με πιάνει μελαγχολία που έχω πάει στα περισσότερα από αυτά που αναφέρονται. Κι αυτά που μου απομένουν δεν με ενθουσιάζουν τόσο όσο αυτά που πήγα...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Με πιάνει μελαγχολία που έχω πάει στα περισσότερα από αυτά που αναφέρονται. Κι αυτά που μου απομένουν δεν με ενθουσιάζουν τόσο όσο αυτά που πήγα...
Eμενα με πιανει μελαγχολια που δεν εχω παει στα περισσοτερα απο αυτα που αναφερονται... Ποιος απο τους δυο μας δεν ειναι καλα;:p
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Με πιάνει μελαγχολία που έχω πάει στα περισσότερα από αυτά που αναφέρονται. Κι αυτά που μου απομένουν δεν με ενθουσιάζουν τόσο όσο αυτά που πήγα...
Tα οποία δεν έβαλες καν στον χάρτη σου.Kάποτε βλέπαμε τον σχεδόν εξ ολοκλήρου πορτοκαλί χάρτη σου!
Βάλε τα βασικά τουλάχιστον να μαθαίνουν οι νέοι τι εστί Yorgos :D !
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Με πιάνει μελαγχολία που έχω πάει στα περισσότερα από αυτά που αναφέρονται. Κι αυτά που μου απομένουν δεν με ενθουσιάζουν τόσο όσο αυτά που πήγα...
Ζω το δράμα σου!!!
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Με πιάνει μελαγχολία που έχω πάει στα περισσότερα από αυτά που αναφέρονται. Κι αυτά που μου απομένουν δεν με ενθουσιάζουν τόσο όσο αυτά που πήγα...
Δε θα ξαναπάς?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ε ναι. Αλλά όσο να'ναι σε κάθε προορισμό άλλο είναι το συναίσθημα της πρώτης φοράς, νιώθεις ότι βρίσκεσαι σε άλλο πλανήτη, ειδικά σε κάτι χώρες τύπου Ινδίας, Περού κλπ. Άσε που εμένα το βασικό μου φετίχ είναι οι αρχαιολογικοί χώροι και φοβάμαι ότι το 90% αυτών που ήθελα πραγματικά πολύ να δω τους εξάντλησα.

Μας τελειώνει ο πλανήτης και ακόμη ούτε τα 35 δεν πατήσαμε. Ειλικρινά αυτόν τον ενθουσιασμό που είχα να δω τον κόσμο όταν ήμουν 25, δεν τον έχω στον ίδιο βαθμό. Με βλέπω να καταλήγω σε κανά καφενείο να παίζω τάβλι και να μιλάω για προβλήματα προστάτη με άλλους μπαρμπάδες στα 40 μου.

Καλά υπερβάλλω, για 2-3 χρόνια ακόμη μου μένουν κάτι αρχαία να δω, καμιά Πέτρα, κανά Μπαγκάν, άντε και κάτι ερείπια στο Νότιο Ειρηνικό. Μετά θα αρχίσω τις επαναλήψεις, σαν την ΕΡΤ (ζωή σε λόγου μας) μετά τα μεσάνυχτα. Να απαντήσει ο traveladdict που είναι πιο γεροντάρα κι έχει πείρα, δεν μπορεί να είμαι ο μόνος που νιώθει ότι του τελειώνει ο κόσμος, έχει και πιο ταξιδεμένους από μένα. Άσε τον panpan που έχει γράψει "όπου ήθελα να πάω, πήγα". ΟΚ, πήγες, μετά δεν νταουνιάστηκες που δεν σε τρώει ο τέτοιος σου να πας κι αλλού όπως πριν;

Ον τόπικ, με εντυπωσιάζει η διάθεση για Ισλανδία. Μωρέ μπράβο! Και δε βλέπω τόσο κόσμο για Βολιβία όσο περίμενα... Σαν το Περού είναι, αλλά 50 χρόνια πριν... όνειρο.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Κ εγω σκεφτομαι καμια φορα οτι θα μου "τελειωσει" ο πλανητης νωρις κ μετα τι θα'χω να ονειρευομαι (απο εκει προκυπτει το nickname μου). Γι' αυτο "φυλαω" καποια ταξιδια για αργοτερα, πχ Κων/πολη δεν εχω παει κ δεν θα παω αμεσα (ελπιζω!) γιατι ειναι ενα ταξιδι ευκολο κ κοντινο, το κραταω για τις δυσκολες στιγμες, οταν θα εχω λιγοτερα χρηματα κ λιγοτερο χρονο...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.505
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom