Ισπανία Ταξιδιωτικος οδηγος για Κορδοβα και Τολεδο

ougk

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ελπιζω Σκανδιναβια
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια, Αγ Πετρουπολη
Θα ηθελα να μου πει οποιος γνωριζει που μπορω να βρω ταξιφιωτικο οδηγο για Κορδοβα και Τολεδο γιατι ψαχνω και δεν βρισκω ευχαριστω εκ των προτερων
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Αποκλειστικά για την Cordoba και το Toledo δεν ξέρω αν υπάρχουν. Άλλα στους τουριστικούς οδηγούς για Ισπανία ή για Ανδαλουσία για Κόρντοβα ή Μαδρίτη για Τολέδο, θα βρεις σίγουρα πληροφορίες. Τουριστικούς οδηγούς για την Ισπανία έχουν φυσικά όλοι οι εκδοτικοί οίκοι που ειδικεύονται στον τομέα του τουρισμού.
 

Hercinia

Member
Μηνύματα
64
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία, Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γκόα, Αρούμπα, Αϊτή
Θα επισκεφτώ το Τολέδο σε 10 μέρες δεν έχω βέβαια ψάξει ιδιαίτερα αλλά βρήκα ενδιαφέρων το παρακάτω άρθρο Τολέδο ή ένας περίπατος στην ιστορία
λογικά έχεις πάει ήδη , έχεις να προτείνεις κάτι καλό και για εμάς τους καινούριους!;
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Θα επισκεφτώ το Τολέδο σε 10 μέρες δεν έχω βέβαια ψάξει ιδιαίτερα αλλά βρήκα ενδιαφέρων το παρακάτω άρθρο Τολέδο ή ένας περίπατος στην ιστορία
λογικά έχεις πάει ήδη , έχεις να προτείνεις κάτι καλό και για εμάς τους καινούριους!;
Θα αγοράσεις έναν οδηγό για όλη την Ισπανία, διάβασε και τι δίνει το lonely planet για το Τολέδο και θα είσαι ok. Είναι ένα κουκλί, το Τολέδο. Αρκεί να κάνεις βόλτες στην παλιά πόλη και θα τα έχεις δει όλα. Ε, εντάξει... δες και τα προφανή. Τον Ελ Γκρεκο κλπ.
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Γεια σας και από εμένα! Πήγα Τολέδο πριν από 2 χρόνια! Ειναι μαγευτικό..κυρίως η παλιά πόλη! Νομιζες πως θα βγει απο το στενο ο Δον Κιχώτης, ένας ιππότης..κάποιος πάνω σε άλογο με πανοπλία βρε παιδί μου :shock::shock: Ειχα στηριχτεί κυρίως σε αυτό το σαιτ Toledo Spain Travel Guide . Στην πλατεία της παλιάς πόλης υπάρχει κιόσκι για πληροφορίες. Οπως και να χει το Τολέδο είναι μικρό (πάντα μιλάω για την παλιά πόλη) οπότε με μία βολτα μεγααααααλη θα τα δείτε όλα. Μια συμβουλή που έχω να σας δώσω είνα να μπειτε οπωσδήποτε στον καθεδρικό ναό. Εχει μία μικρή εισόδο ..νομίζω 7 ευρώ αλλα α-ξ-ι-ζ-ε-ι !!!! Το μουσείο του Γκρέκο ήταν δυστυχώς κλειστό. Ελπίζω μετα απο δύο χρόνια να καταφερετε να το επισκευτείτε! Μια άλλη συμβουλη που μου είχαν δώσει εδώ..ήταν να κάνω μία βολτα το βράδυ όταν φευγουν οι πολλοί επισκέπτες! Από την παλιά πόλη..η καινουρια φαινεται φωτισμένη στο πιάτο! Γενικά είναι μια πόλη παραμυθένια!!! Να περάσετε τελεια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom