Τουρκία Ταξιδιωτικό γραφείο από Θεσ/νίκη για Κων/πολη

fanouli

Member
Μηνύματα
18
Likes
22
Γεια σε όλους. Ενδιαφέρομαι να πάω Κωνσταντινούπολη οδικώς με κάποιο γκρουπ από Θεσσαλονίκη στις 28 Οκτωβρίου. Επειδή, όμως, έχω ακούσει διάφορα από φίλους, ξέρει κανείς κάποιο γραφείο που να διοργανώνει καλές εκδρομές στην Κων/πολη;
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Μπορούμε να αναφέρουμε όνομα στο forum? Δε θα θεωρηθεί διαφήμιση? Αν είναι ΟΚ μπορώ να προτείνω γραφείο από το οποίο φίλοι μου έμειναν πολύ ικανοποιημένοι. Αν και προσωπικά θεωρώ το ταξίδι Θεσ/νίκη - Κων/πολη πολύ εύκολο. Να το τολμήσεις και όλοι στο φόρουμ θα χαρούν να σε βοηθήσουν να το σχεδιάσεις και να το πραγματοποιήσεις.
 

fanouli

Member
Μηνύματα
18
Likes
22
Δεν αμφιβάλλω ότι είναι εύκολο ταξίδι. Απλά μου φαίνεται φτηνότερο με ταξιδωτικό από την έρευνα που έκανα. Ούτως ή άλλως σκοπεύω να κάνω το δικό μου πρόγραμμα εκεί με βάση τις πληροφορίες που είδα εδώ.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Οντως ισως για 28 το ταξιδιωτικο πρακτορειο να σου δωσει καλυτερες τιμες για μεταβαση και διαμονη, ειδικα μαλιστα και αν ειναι οδικο. Θα σου στειλω με π.μ ενα που γνωριζω.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.958
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μπορούμε να αναφέρουμε όνομα στο forum? Δε θα θεωρηθεί διαφήμιση? Αν είναι ΟΚ μπορώ να προτείνω γραφείο από το οποίο φίλοι μου έμειναν πολύ ικανοποιημένοι.
Νομίζω ότι το αυτό που απαγορεύεται είναι η δυσφήμιση και μόνο.

Δε νομίζω ότι μια θετική αναφορά, που μάλιστα δίδεται και ως απάντηση σε ερώτηση, μπορεί να θεωρηθεί διαφήμιση.
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Νομίζω ότι το αυτό που απαγορεύεται είναι η δυσφήμιση και μόνο.

Δε νομίζω ότι μια θετική αναφορά, που μάλιστα δίδεται και ως απάντηση σε ερώτηση, μπορεί να θεωρηθεί διαφήμιση.
Οκ! Να το ξέρουμε για άλλες φορές γιατί εδώ τελικά έστειλα ΠΜ στη Fanouli.:D
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Να σκεφτούμε όμως και κάτι άλλο...Σε περίπτωση που κάποιος προτείνει-αναφέρεται θετικά σ'ένα πρακτορείο(καταθέτοντας την προσωπική του εμπειρία)και διαβάζοντας αυτό το σχόλιο κάποιος άλλος που τυχαίνει νάχει άσχημη εμπειρία τι γίνεται;;
Αυτό μούχει συμβεί σε άλλο τόπικ είδα πρόταση-κατάθεση πολύ θετικής άποψης ονομαστικά για γνωστό πρακτορείο από το οποίο όμως εγώ έτυχε νάχω πολύ δυσάρεστη εμπειρία...,
όπως μπορεί να συμβεί και το αντίστροφο,εμπειρία καταθέτει ο ένας εμπειρία θέλει να καταθέσει και ο άλλος...
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.031
Likes
1.590
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Μια άλλη ιδέα είναι να έρθετε από μόνοι σας Αλεξανδρούπολη και να ταξιδέψετε με τοπικό τουριστικό. Υπάρχουν 2-3 γραφεία με μεγάλη πείρα στις εκδρομές Κων/πολης, που οπωσδήποτε θα έχουν προγράμματα για τις 28. (Κίκων τουρς, Θράκη τουρς, είναι από τα γνωστά). Θα κοστίσει σίγουρα φθηνότερα και η επιτυχία της εκδρομής είναι εγγυημένη γιατί σε μικρή πόλη μια «στραβή» αν κάνει ένας επαγγελματίας του είδους, έσβησε !
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.505
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom