Ταξιδι ιταλια!

MELLAS

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας ειμαι και εγω νεο μελος και χαιρομαι που μπορουμε να μοιραστουμε τις ταξιδιωτικες εμπειριες μας!Εγω αποφασισα λοιπον φετος μετα απο πολλα χρονια να κανω ενα ταξιδι στην Ιταλια με μηχανη!Το προβλημα μου ειναι οτι ενω ξερω που να παω γιατι εχω ταξιδεψει πολλες φορες στην Ιταλια δεν ξερω ανα η μηχανη μου μπορει να ανταπεξελθει σε ενα τετοιο ταξιδι γιατι εχω ενα αυτοματο Gilera nexus 500cc.
Αν καποιος απο εσας εχει την γνωση και την εμπειρια ας μου πει αν μπορω με αυτη την μηχανη να εκπληρωσω το ταξιδι μου1

Ευχαριστω!
 

tanasis

Member
Μηνύματα
171
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
Καλησπέρα,
που έχεις σκεφτεί να πας;
Τα θέματα που πρέπει να έχεις λύσει για ένα ταξίδι με μοτό είναι:
1) Οι αποστάσεις (ανάλογα με την άνεση που σου προσφέρει η μοτό σου)
2) Τα μπαγάζια που θα έχεις μαζί σου (αν είσαι με συναναβάτη θα είναι περιορισμένα) πρέπει να έχεις στο μυαλό σου ότι πρέπει να έχεις μαζί σου αδιάβροχα ειδικά αν κινηθείς βόρεια και θα πρέπει να μη τη φορτώσεις παραπάνω από ότι επιτρέπει ο κατασκευαστείς σε αντίθετη περίπτωση μπορεί να υπάρξει πρόβλημα με την ασφάλεια.
3) Στην Ιταλία η οδήγοι είναι λίγο καλύτεροι από τους Έλληνες οδηγούς (αλλά πολύ γρήγοροι)
Αυτά για αρχή, πάντως βασικό ρόλο παίζει η διάθεσή σου.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γεια σας ειμαι και εγω νεο μελος και χαιρομαι που μπορουμε να μοιραστουμε τις ταξιδιωτικες εμπειριες μας!Εγω αποφασισα λοιπον φετος μετα απο πολλα χρονια να κανω ενα ταξιδι στην Ιταλια με μηχανη!Το προβλημα μου ειναι οτι ενω ξερω που να παω γιατι εχω ταξιδεψει πολλες φορες στην Ιταλια δεν ξερω ανα η μηχανη μου μπορει να ανταπεξελθει σε ενα τετοιο ταξιδι γιατι εχω ενα αυτοματο Gilera nexus 500cc.
Αν καποιος απο εσας εχει την γνωση και την εμπειρια ας μου πει αν μπορω με αυτη την μηχανη να εκπληρωσω το ταξιδι μου1

Ευχαριστω!
το σέρβις της και έτοιμος για το γύρο της Ιταλίας (και της Ευρώπης με 500cc!!!).
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.030
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom