Ρωσία Ταξιδι με τρενο...

amazonios

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσια
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσηβιρικος Ρωσια-Πεκιν
Καλησπερα σε ολους,
Ονομαζομαι Στελιος και ειμαι φωτογραφος,Θελω να ταξιδεψω απο θεσσαλονικη με τρενο με προορισμο την Ρωσια μπορειτε να με βοηθησετε (απο εμπειρια) ωστε να μου βγει το ταξιδι οικονομικο?
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.761
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Από Θεσσαλονίκη με τρένο το πολύ - πολύ να πας μέχρι Αλεξανδρούπολη, παραπέρα δεν...
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ναι θα πρέπει να κάνεις κάποιο τμήμα της διαδρομής για να βγεις στο εξωτερικό με λεωφορείο γιατί δεν υπάρχει τραίνο από Ελλάδα για εξωτερικό από ότι ξέρω.
Θες να κάνεις το ταξίδι μέχρι την Ρωσία με τραίνο για οικονομικούς λόγους η επειδή σου αρέσει;
 

amazonios

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσια
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσηβιρικος Ρωσια-Πεκιν
Ναι θα πρέπει να κάνεις κάποιο τμήμα της διαδρομής για να βγεις στο εξωτερικό με λεωφορείο γιατί δεν υπάρχει τραίνο από Ελλάδα για εξωτερικό από ότι ξέρω.
Θες να κάνεις το ταξίδι μέχρι την Ρωσία με τραίνο για οικονομικούς λόγους η επειδή σου αρέσει;
Καλημερα
Επειδη μου αρεσει και επισης εχω στο μυαλο μου ενα φωτογραφικο προζεκτ.
 

anonymous6

Member
Μηνύματα
66
Likes
57

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Σκέψου ότι πριν 4 χρόνια υπήρχε απευθείας σύνδεση Θεσσαλονίκη - Μόσχα και τώρα δεν μπορείς να περάσεις καν τα σύνορα...
 

amazonios

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσια
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσηβιρικος Ρωσια-Πεκιν
Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πας Θεσσαλονίκη-Σόφια με λεωφορείο και από εκεί μέχρι Ρωσία τραίνο. Το ρώσικο τραίνο Ж π.χ ξεκινάει απο Σόφια και φτάνει Μόσχα. Δές τα λινκ παρακάτω:
http://www.raildude.com/en/sofia-moscow/dep-1900-arr-2244/train-connections-city/id/1233
http://eng.rzd.ru/statice/public/en?STRUCTURE_ID=4130
Μαλλον για κατι τετοιο το βλεπω να γινεται αν και αλλαξαν τα σχεδια μου θα περασω και απο αλλα μερη :)
 

Attachments

amazonios

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσια
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσηβιρικος Ρωσια-Πεκιν
Σκέψου ότι πριν 4 χρόνια υπήρχε απευθείας σύνδεση Θεσσαλονίκη - Μόσχα και τώρα δεν μπορείς να περάσεις καν τα σύνορα...
Ποσο πισω ειμαστε .......
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Νομίζω ότι μπορείς να πας και με λεωφορείο μέχρι Σαντάνσκυ και από εκεί με τραίνο για Σόφια.
Vito όταν λες υπήρχε απευθείας εννοείς ότι δεν άλλαζες τραίνο;
 

amazonios

Member
Μηνύματα
25
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσια
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσηβιρικος Ρωσια-Πεκιν
Εκτος απο βιζα γνωριζετε τι αλλο χρειαζεται για να μπεις Ρωσια? απ΄τι ειδα καπου στο κατοσταρικο ειναι η βιζα...
Λογικα ανοιξη λεω να ξεκινησω ....
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Εκτος απο βιζα γνωριζετε τι αλλο χρειαζεται για να μπεις Ρωσια? απ΄τι ειδα καπου στο κατοσταρικο ειναι η βιζα...
Λογικα ανοιξη λεω να ξεκινησω ....
vouchers από κρατήσεις ξενοδοχείων ή invitation letter από φυσικό πρόσωπο ή φορέα / εταιρεία. Υπάρχει η οικονομική λύση να τα τρέξεις όλα μόνος σου αλλά θα σου βγάλουν το λάδι στην πρεσβεία μέχρι να εγκριθεί η βίζα, υπάρχει και η πιο ακριβή λύση να αναθέσεις τη διαδικασία έκδοσης της βίζας σε πρακτορείο. Προσωπικά, είχα κάνει το πρώτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom