Βουλγαρία Ταξιδι σε Bansko (βουλγαρια) για τον χειμωνα

thelegr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας

Ετοιμαζω ενα 4ημερο ταξιδακι στο Μπανσκο (για σαουνα και χιονοδρομικο ενοειται) (νωρις-νωρις για να το οργανωσω καλυτερα)

Λοιπων:

1) Μεχρι τα συνορα θα ταξιδεψω με το αμαξι απο κει και περα με τι συμφερει να συνεχισω, με το αμαξι η με βανακι

2) Που θα βρω φτινα δωματια (με σαουνα) να νικιασω (κατι βρικα στο www.booking.com αλλα αν υπαρχει κατι καλυτερο πειτε μου)

3)ποσο περιπου κοστιζει εκει το φαγιτο (για να υπολογισω το budget μου)

4)Ποσο ποστιζει ο εξοπλισμος σκι (για τον ιδιο λογο)

επισης να σας πω οτι ημαστε 4 ατομα

βασικα αυτο που ελπιζω να μην μου βγει εκτος ποροϋπολογισμου ειναι τα μεταφορικα (μενω κεφαλονια)(εξου και η λαχταρα για χιονια)

εχετε καποια διαδρομη να μου προτεινεται και για αυτο?

Ευχαρισω που διαβασατε
καθε σχολιο ευπροσδεκτο

εκτος απο κατσαδες που ανοιγω αυτο το θεμα μεσα στο καλοκαιρι:bleh::bleh::bleh:
 

turms

Member
Μηνύματα
2.074
Likes
2.838
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
1) Μεχρι τα συνορα θα ταξιδεψω με το αμαξι απο κει και περα με τι συμφερει να συνεχισω, με το αμαξι η με βανακι

πολλοι πανε με τα αμαξια...εγω παω με εκδρομικο αλλα δεν νομιζω οτι με το αμαξι θα εχεις προβλημα. εξαρταται και ποσα ατομα ειστε

2) Που θα βρω φτινα δωματια (με σαουνα) να νικιασω (κατι βρικα στο www.booking.com αλλα αν υπαρχει κατι καλυτερο πειτε μου)

μπορεις να πεις και πρακτορειο να σου κλεισει. πετυχαινουν πολυ καλες τιμες...εξευτελιστικες...ισως σε διαμερισμα με 2 υπνοδωματια να βγει ακομα πιο φθηνα

3)ποσο περιπου κοστιζει εκει το φαγιτο (για να υπολογισω το budget μου)

τρωω συνηθως απεναντι απο το Κεμπινσκι...αρκετα συμπαθητικο εστιατοριο με τιμες περιπου 20-25 ευρω για δυο ατομα. Το θεωρω ακριβο για το Μπανσκο. Εχει και πιο φθηνα....

4)Ποσο ποστιζει ο εξοπλισμος σκι (για τον ιδιο λογο)

πολυ φθηνα ειναι...για δυο μερες σκι-σανιδα-μποτες σκι καπου 30 ευρω αν θυμαμαι καλα...




εχετε καποια διαδρομη να μου προτεινεται και για αυτο?
εγνατια οδο ως θεσνικη μαλλον και απο εκει κλασικο δρομο...


εκτος απο κατσαδες που ανοιγω αυτο το θεμα μεσα στο καλοκαιρι:bleh::bleh::bleh:

μην μασας...και εγω χιονια ονειρευομαι
 
Last edited by a moderator:

thelegr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Εχω υπολογισει γυρο στο χιλαρικο για 4 ατομα (3 διανυκτερευσεις, 4ημερη δηλαδη) αλλα κανα πεντακοσαρι θα μου πανε οι βενζινες-καραβια (λογο του οτι ειμαι κεφαλονια). Αλλα 200 η διαμονη (αν και βρηκα με 150).

Μιας που ειπα βενζινες, σε τι επιπεδα κειμενεται εκει οι τιμη της?

Πιστευεις οτι θα με βγαλει ενα χιλιαρικο?

ΥΓ*

αυτο το ξενοδοχειο βρηκα
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Το χειμώνα που είχα πάει Βουλγαρία η τιμή της βενζίνης ήταν χαμηλότερη σε σχέση με την τιμή της εδώ. Τώρα βέβαια μέχρι το χειμώνα που θα πας πολλά μπορεί να αλλάξουν οπότε όσον αφορά τη βενζίνη δεν μπορείς να ξέρεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.058
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom