Ιταλία Ταξιδι στην Ιταλια

dinos_gkik

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Έχω ακούσει και εγ τ καλύτερα για τν Τοσκανη για αυτ κ θέλουμε να πάρουμε αμάξι για ν πάμε κ στ διαφορά χωριά τριγύρω. Όχι πολλά απλά ν πάρουμε μια γεύση.! Εννοείται πως τ περπάτημα δν είναι πρόβλημα.!
Στ Μιλανο θ κάτσουμε 2 μέρες κ αυτές επειδή θέλω ν δω τν κολλητό μ π μένει εκεί συν οτ θ είναι κ τσάμπα η διαμονή μας.! Επίσης θέλω ν επισκεφτώ τν λίμνη Κομο έξω απ τ Μιλανο.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.763
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Έχω ακούσει και εγ τ καλύτερα για τν Τοσκανη για αυτ κ θέλουμε να πάρουμε αμάξι για ν πάμε κ στ διαφορά χωριά τριγύρω. Όχι πολλά απλά ν πάρουμε μια γεύση.! Εννοείται πως τ περπάτημα δν είναι πρόβλημα.!
Στ Μιλανο θ κάτσουμε 2 μέρες κ αυτές επειδή θέλω ν δω τν κολλητό μ π μένει εκεί συν οτ θ είναι κ τσάμπα η διαμονή μας.! Επίσης θέλω ν επισκεφτώ τν λίμνη Κομο έξω απ τ Μιλανο.
Το πληκτρολόγιό σου έχει κάποιο θέμα; :rolleyes:
 

Irini_kriti

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Βοήθεια θελω να παω ταξίδι στην Ιταλία και ειμαι μπερδεμένη σε δυο επιλογές 1:Πίζα-φλβρεντια-Περούτζια-ασσιζη και 2πιζα-φλωρεντια-Μπολόνια-βερονα και( ίσως Σιένα και Λουκά αν προλάβω ). Δεν ξερω αν εχω στείλει σωστα αλλα δε ξερω να ξεκινήσω καινουρια συζήτηση
 
Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Βοήθεια θελω να παω ταξίδι στην Ιταλία και ειμαι μπερδεμένη σε δυο επιλογές 1:Πίζα-φλβρεντια-Περούτζια-ασσιζη και 2πιζα-φλωρεντια-Μπολόνια-βερονα και( ίσως Σιένα και Λουκά αν προλάβω ). Δεν ξερω αν εχω στείλει σωστα αλλα δε ξερω να ξεκινήσω καινουρια συζήτηση
Νομίζω ότι η δεύτερη επιλογή είναι καλύτερη και μην αφήσεις την Σιένα
 
Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Κοιτα δεν εχω παει Περουτζια και δεν ξερω τπτ για Μπολονια εχω διαβασει εδω μεσα οτι αξιζει επισης απο Πιζα ειναι πολυ μακρια να πας Περουτζια.Σου προτεινω να βαλεις στο προγραμμα σου καποια χωρια γυρω απο Φλωρεντια και Σιενα οπως Σαν Τζιμινιανο, Βολτερα,Μοντεπουλτσιανο, Πιεντζα,Μονταλσινο,
 

Irini_kriti

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Κοιτα δεν εχω παει Περουτζια και δεν ξερω τπτ για Μπολονια εχω διαβασει εδω μεσα οτι αξιζει επισης απο Πιζα ειναι πολυ μακρια να πας Περουτζια.Σου προτεινω να βαλεις στο προγραμμα σου καποια χωρια γυρω απο Φλωρεντια και Σιενα οπως Σαν Τζιμινιανο, Βολτερα,Μοντεπουλτσιανο, Πιεντζα,Μονταλσινο,
Τελεια!θα το ψάξω ευχαριστω πολυ!!!
 
Μηνύματα
38
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη η Βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Τελεια!θα το ψάξω ευχαριστω πολυ!!!
οτι θες να μαθεις απο Τοσκανη μπορεις να ρωτησεις,πηγα πριν 2 χρονια και κατι θυμαμαι ακομα για φαγητο κρασια παγωτα υπαρχουν ακομη και αλλα χωρια που μπορεις να δεις
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.055
Likes
41.223
Εχω πάει σε όλες τις πόλεις του δεύτερου ταξιδιού σου.
Η Μπολωνια ειναι μια υπεροχη και ζωντανη πόλη, πολύ πιο πάνω από τις προσδοκίες μου. Η Πιζα πολυ λίγη, η Βερόνα όχι τόσο σημαντική για να κάνεις τέτοια παράκαμψη. Διαμάντια η Σιένα και η Φερράρα και πολύ πιο κοντά σε Φλωρεντία και Μπολόνια αντίστοιχα. Αν έχετε χρόνο, μπορείτε να δοκιμάστετε και την Ασίζη.
 

Kat1

Member
Μηνύματα
33
Likes
22
Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο παιδιά,μήπως έχει κανείς ιδέα για τιμές διοδίων στην Ιταλία, και συγκεκριμένα
Μπεργκαμο - Τορίνο
Τορίνο - Γένοβα
Γένοβα - Βερόνα
Βερόνα - Βενετία
Βενετία - Μπεργκαμο

Αν ξέρει κάποιος, παρακαλώ ενημερώστε με! Ή έστω, και για κάποια από τις διαδρομές....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο παιδιά,μήπως έχει κανείς ιδέα για τιμές διοδίων στην Ιταλία, και συγκεκριμένα
Μπεργκαμο - Τορίνο
Τορίνο - Γένοβα
Γένοβα - Βερόνα
Βερόνα - Βενετία
Βενετία - Μπεργκαμο

Αν ξέρει κάποιος, παρακαλώ ενημερώστε με! Ή έστω, και για κάποια από τις διαδρομές....
http://www.autostrade.it/autostrade-gis/percorso.do
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom