Ιταλία Ταξιδι στην Ιταλια

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.315
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Kι ελεγα τι εχω ξεχασει...
και καλα ειχες κανει που το ειχες ξεχασει. εφτανε κ παραεφτανε ότι ειχες πει πριν. σε πόσα μερη επιτελους να παει καποιος σε 5 μερες από Ρωμη κιόλας? μαζευτείτε. μονο η Φλωρεντια θελει καποιες μερες να γευτείς φαγητο, μουσεια βολτες.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
και καλα ειχες κανει που το ειχες ξεχασει. εφτανε κ παραεφτανε ότι ειχες πει πριν. σε πόσα μερη επιτελους να παει καποιος σε 5 μερες από Ρωμη κιόλας? μαζευτείτε. μονο η Φλωρεντια θελει καποιες μερες να γευτείς φαγητο, μουσεια βολτες.
Στην Έφη απαντήσαμε που θα 'χει σαν βάση την Φλωρεντία.. Αν θέλει να κάνει μια δυο εκδρομές το San Gimignano κατά τη γνώμη μου πρέπει να'ναι η μια..
 

greco

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
3.324
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
και καλα ειχες κανει που το ειχες ξεχασει. εφτανε κ παραεφτανε ότι ειχες πει πριν. σε πόσα μερη επιτελους να παει καποιος σε 5 μερες από Ρωμη κιόλας? μαζευτείτε. μονο η Φλωρεντια θελει καποιες μερες να γευτείς φαγητο, μουσεια βολτες.
Μαζεμενοι ειμαστε,εξαλλου συμφωνουμε.Εναλλακτικες προτεινα.
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.315
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Στην Έφη απαντήσαμε που θα 'χει σαν βάση την Φλωρεντία.. Αν θέλει να κάνει μια δυο εκδρομές το San Gimignano κατά τη γνώμη μου πρέπει να'ναι η μια..
ειπε ότι φθανει Ρωμη. αρα εχει κ το ταξιδι..κ μαλιστα με πιθανη διανυκτερευση Ρωμη στις 5 μερες...
σε 5 μερες λοιπον ως εκδρομες Πιζα κ Λουκα που πρότεινε αρχικα φτανουν κ παραφτανουν. περαιτέρω προτασεις περιττευουν και είναι σαφως υποδεεστερου ενδιαφέροντος. ειπε ο ελληνας ότι καλυτερο, ας μεινουμε εκει.
φυσικα καποιος άλλος θα πει ότι προλαβαινει και Βενετια, Βερονα. ισως και μια βολτα από Παλερμο δεν θα ηταν ασχημα..αριστη εποχη.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
ειπε ότι φθανει Ρωμη. αρα εχει κ το ταξιδι..κ μαλιστα με πιθανη διανυκτερευση Ρωμη στις 5 μερες...
σε 5 μερες λοιπον ως εκδρομες Πιζα κ Λουκα που πρότεινε αρχικα φτανουν κ παραφτανουν. περαιτέρω προτασεις περιττευουν και είναι σαφως υποδεεστερου ενδιαφέροντος. ειπε ο ελληνας ότι καλυτερο, ας μεινουμε εκει.
φυσικα καποιος άλλος θα πει ότι προλαβαινει και Βενετια, Βερονα. ισως και μια βολτα από Παλερμο δεν θα ηταν ασχημα..αριστη εποχη.
Ο greco προτεινε την Πίζα και την Λούκα (που και εμένα μου άρεσαν πολύ).. Η ίδια η Έφη μίλησε για Σιένα και ζήτησε και άλλες ιδέες.. εγώ της πρότεινα San Gimignano.. Δεν είπε κανείς μας να πάει σε όλα..Έχει 4 γεμάτες μέρες στην Φλωρεντία, προλαβαίνει να πάει 2 εκδρομές.. Θα δει τις προτάσεις, θα τις ψάξει και θα επιλέξει..
 

@irinoulas@

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
αν μπορείτε να μου πείτε σε ποια περιοχή της βενετίας είναι καλά να μείνω. και αν γνωρίζετε κάποιο οικονομικό ξενοδοχείο.σας ευχαριστώ
 
Μηνύματα
81
Likes
16
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!
To San Gimignano μου άρεσε πάρα πολύ έτσι όπως το είδα , με ενθουσίασε πολύ ! Η βάση μας θα είναι η Φλωρεντία το διευκρινίζω και οκκ , εκτιμάω πολύ και σέβομαι τις τέχνες και θα πάω σε δύο τρεία μουσεία και γκαλερί αλλά μέχρι εκεί .. Εμένα μου αρέσουν οι παλιές πόλεις , τα χωριά και γενικά να βλέπω μέρη! Εξάλλου πάμε τελείως τυχαία ! Η Φλωρεντία έτυχε να είναι ο επόμενος προορισμός μας για να δούμε και το ματς του Πάοκ . Με αφορμή αυτό σκεφτήκαμε να δούμε τα τριγύρω μέρη ούτως ώστε την επόμενη φορά που θα πάμε Ιταλία ταξίδι ( που αυτό είναι το μόνο εύκολο με τόσο φθηνά αεροπορικά) και θα έχουμε περισσότερο χρόνο να μπορέσουμε να πάμε και κάπου πιο μακριά.. Γιατί υπάλληλοι είμαστε και σε 5 - 6 μέρες νιώθω ότι προλαβαίνω και τον κόσμο όλο να γυρίσω !!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μηνύματα
81
Likes
16
Εν το μεταξύ έχουμε γυρίσει πόσα μέρη ,,ε αυτό με τα κοινόχρηστα μπάνια και τουαλέτες στην Ιταλία παραπάει .. Δεν μπορώ να βρω ένα ξενοδοχείο της προκοπής και οικονομικό ! Κυρίως στην Φλωρεντία!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Εν το μεταξύ έχουμε γυρίσει πόσα μέρη ,,ε αυτό με τα κοινόχρηστα μπάνια και τουαλέτες στην Ιταλία παραπάει .. Δεν μπορώ να βρω ένα ξενοδοχείο της προκοπής και οικονομικό ! Κυρίως στην Φλωρεντία!
Είναι ακριβή η διαμονή στη Φλωρεντία δυστυχώς.. Aν θες ρίξε μια ματιά σ'αυτό που μείναμε εμείς.
http://www.booking.com/hotel/it/crocini.html

Δε τρελαθήκαμε κιόλας αλλά από όλα όσα είχα δει τότε ήταν το μόνο κάτω από 150 ευρώ με τουαλέτα στο δωμάτιο, πρωινό και καλά σχόλια. Αλλά δες superior δωματιο γιατί τα economy ήταν κακοσυντηρημένα.. Τον νοέμβριο βλέπω είναι πολύ οικονομικό (τον μάη που πήγαμε είχε 120 η βραδιά και το νοέμβρη βλέπω 50-60 με πρωινό). Η περιοχή του είναι ήσυχη, 5-10 λεπτά απ'το σταθμό των τρένων, και άρα έχει λίγο περπάτημα (15-20 λεπτά) ως τα αξιοθέατα..
 
Μηνύματα
81
Likes
16
Ναι αυτό βλέπω ! Έχει πολλά οικονομικά αλλά όλα με κοινό μπάνιο .. Με δικό σου μπάνιο - τουαλέτα ξεκινάνε από 75-80 και ψάχνω για ιστορικό κέντρο.. Λέω να κλείσω πάλι μέσω rbnb αν και δεν είναι πολύ αξιόπιστη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.738
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom